Споделена история от Образование

Американистика/Англицистика/Филология
Някой може ли да ми каже каква е разликата между тези три специалности? ! С какво е различна Английската Филология от Американистиката и Англицистиката? Коя от трите специалности е най-добре за изучаване на езика?

Коментари

1.   Просто има разлики в двата диалекта и в съответната филология учиш съответния диалект като наблягаш и на литератураната на съответната страна.
Ако просто искаш да научиш език не учи 5 г. филология, а си учи езика. Да знаеш английски не е кой-знае каква квалификация в днешно време и се подразбира - учи нещо английски допълнително ако все още не знаеш, но след 5 г. филология ти можеш да останеш безработен, освен ако не искаш да ставаш учител по езика, преводач и така нататък

И все пак ако аз трябваше да избирам бих избрала Американската филология - просто литературата им е по-интересна, а езикът е по-модерен и е по-лесен, поне според мен, а и можеш да отидеш на специализация в САЩ, което иначе е трудно

2.   Филологията е само езикът, но тясно - морфология, граматика, преводи, литературни произведения на съответния език и т. н.
Другите освен език учат и за културата на съответната страна, така си мисля, но не съм сигурен, абе... относително. Език може да научиш и без филологии.

3.   Авторката:
Аз искам да продължа да го уча, но не знам коя специалност да избера. Коя би ми дала повече за да го усъвършенствам? Ще си струва ли да уча филология или по-скоро да я оставя и да си уча езика самостоятелно?

4.   3, ако имаш къде да практикуваш езика, не ти трябва филология. Филологията ще ти бъде полезна ако искаш да преподаваш езика, защото когато преподаваш(в училище) ти трябва да обясниш кое, как се съчетава и защо. Също би ти било от полза, ако искаш да практикуваш писмени преводи. И евентуално, филологическата диплома би ти помогнала, да практикуваш професията преводач. Но както написах, за да знаеш чужд език тези неща въобще не са необходими. Ние мислим, че като изучим цялата граматика наизуст и всички неща, ще говорим чуждия език перфектно, но нещата не се получават. Виж аз на български, не знам окончанията за 1во и 2ро спрежение на глаголите, не знам коя наставка, къде се слага или защо граматически е правилно едно нещо, да се изразява по определен начин. Не ми и трябва да знам, щом мога да говоря правилно, да пиша нормално и да мога да се изразявам по различни начини.
Език се учи с практика, теорията е само, за да подпомага разбирането на определени неща. Отделно едно нещо се запомня много по-лесно, когато е използвано. Някои хора решават да учат думи - пишат по няколко думи на ден, запомнят, а накрая пак излиза, че когато им потрябва съответната дума не могат да се сетят, това е защото думата не е приложена на практика. Учиш - практикуваш или докато практикуваш се учиш. Не ми трябва да знам българска филология, за да говоря добре, на теб също и на който и да е със средно образование.

5.   Номер 4 уча немска филология и мога да кажа, че ти описа предмета на филологията перфектно. Знам граматичните правила, но не мога да говоря. Голяма разочарование!