Споделена история от Образование

Перспективна специалност...
Добър вечер! Искам да попитам, коя от следните специалности има перспектива, за бъдещи! Ще Ви бъда много благодарна, ако ми отговорите..!

-Българска филология
-История и археология
-Физика и химия
-Руска филология
-Изчислителна техника
-Философия

Коментари

1.   С която се виждаш да работиш ли, на мен не ми се виждат перспективни, но български примерно става ако искаш да си учител, физика и химия също, но аз не виждам с другите да си намериш работа.

2.   Нито една.

3.   Ето ти списък с актуалните перспективни специалности в България.

1. Депутат
2. Сводник/Наркодилър
3. Крадец на ДДС
4. Извършител на мокри поръчки
5. Фалжификатор на документи
6. Търговец на дипломи

Няма смисъл да продължавам...

4.   Физика, Химия и Изчислителна техника.
Другите са хубави но без никакво практическо приложение. Най много да станеш учител по специалността, иначе не виждам да търсят много филолози или философи във частният сектор.

5.   Предвид правописа ти българската филология отпада автоматично. Ако българският не ти е силната страна, безсмислено е да учиш и руски.

Като цяло това са даскалски специалности, а там особена далавера няма. Единствено в химията може да има, но най-вече ако се уредиш в чужбина.

6.   3 - Нямаше смисъли да почваш.