Споделена история от Образование

Учителка или Мед. сестра ?
Здравейте! Тази година съм 12 клас и никак не съм ориентирана, къде да продължа обучението си. Не съм от двойкажиите имам успех 5, 74. Мисля, като учителка по - история, общо-зето не съм зле видях общинските олимпиади. Но тъй като ще поддържа втората си матура по- биология, смятам и да кандидаствам в колежите, като мед. сестра или зъботехник. Според вас
1. Учителкали.
Или
2. Колежили.
Благодария Ви предварително.!

Коментари

1.   Виж, ако ще ставаш учителка определено трябва много да работиш на правописа. Пише се „общо взето“ и матура не се „поддържа“, а се „държи“ - запетаите също са ти грешни, лексиката също и нищо не ти се разбира. Така погледнато по-добре да станеш мед. сестра, където тези неща не са от значение, НО професията на учителката е по-добра
1во е по-добре платена (поне с 30-50%)
2ро имаш много хубаво работно време, ваканции и не работиш нощни и така нататък смени. Сама си си господар през повечето време, а над сестрата непрекъснато слухти лекар, главна сестра, пациенти.
По-малко рискове имаш като учителка например да се разболееш от нещо.
Единственото предимство на мед. сестрата е, че можеш да отидеш да работиш в чужбина евентуално при това, но навсякъде са много зле платени мед. сестри и се работи на смени

2.   Медицинска сестра определено е по-добре.

7.   Запетеаите не са от голямо значение. Аз съм учителка по математика и тук или в историята не ти тряба правопис. Не сме учителки по български, за да знаеш точко къде седи всяка една запетая. Но да, малко или много трябва да се знаят поне основните неща. Според мен е по-добре медицинка асестра, не защото можеш да отидеш в чужбина,а защото учителската работа не на всякъде е добре платена. В повечето градове учителите не са добре платени, както е в моя град. Единственото удоволствие от това да си учител е, че когато научиш някой на нещо, може да стане човек от него и това те прави горда с него. Неговите радости стават и твои.
Успех!
Ж 28

8.   Зъботехник е трудна професия и не е за всекиго!