Споделена история от Образование

Труден избор на втори език
Хей, заглавието си казва темата :д. 7 клас съм, не се притеснявам за матурите, добре съм с училището. Така, основен език - английски... Нооо, за 2ри не знам... Немски, Испански, Френски, Руски, Италянски? Всички искам да уча, помогнете ми! Извинете за правописните грешки, ако има - от телефон съм. Моля да добавите историята
Приятен ден, прекрасни

Коментари

1.   Аз уча френски като втори, но испанският също е добра идея.

2.   Ами кой ти се отдава най-много? От сега ти казвам с френски да не се захващаш, не е е никак лесен и аз много сгреших като го избрах, плюс това по-късно не ми потрябва и се пренасочих към испанския, но по-рано нямах този избор. Мен ако питаш избери испански или италиански, но честно казано, който и да избереш, много лесно можеш да научиш и да свикнеш и с другия, затова носят плюсове. А и Испания и Италия ми харесват много повече като държави отколкото другите европейски страни. Немският е ужасен и ми звучи грозно, но ако ти харесва Германия - тогава ти решаваш. А руският е прекрасен език и с него не би сгрешила. В крайна сметка всеки език си има трудностите, избери този, който прецениш.

3.   НЕМСКИИИИИИИИИ
Аз уча испански и жестоко съжалявам и ако мога да върна времето щях да уча немски. Испанският е гаден език, а и немскит е по-търсен.

4.   Уча немски и мисля, че ще ти е изключително полезен. Дори те съветвам да го запишеш като първи, защото в днешно време колкото повече езици знаеш, толкова по-добре, а английския вече всички го говорят и не се цени. Винаги можеш да го развиваш допълнително. А като втори можеш да си избереш всеки един от останалите и няма да съжаляваш. Аз уча втори френски. Успех! :)

5.   Ами немския е най - близък до английския и най - много се търси според мен, но това си е мое мнение..

6.   Немски-единствения език с преспективи. Ще ти послужи положително, може би дори повече от английския.

7.   Аз уча испански и е много лесен за мен. И е супер мелодичен и приятен за учене.

8.   Привет,
Уча немски.
И аз като теб се колебаех какво да избера.
Може да звучи банално, но какво наистина ти се иска да учиш? Преди си мислих, че немският е ужасно труден, но има много логика в този език и се свиква. Същото е и с другите, ако учиш френски, много лесно ще научиш и испански, италиански и т. н. , приличат си. :)
Още нещо- решила ли си, дали ще учиш в чужбина?
Но както казах- запиши не това, което хората те съветват, на мен ми казаха да не се мъча с този немски, аз си го харесвам обаче, запиши това, което искаш да учиш през следващите 4-5 години!

9.   С aнглийски и испaнски ще можеш дa. се опрaвям в цял свят нa прaктикa. Зaвиси обaче кaкви нaмерения имaш зa нaпред зa рaботa и място/държaвa.
Остaнaлите от посочените езици бихa ти влезли в употребa aко си в съответнaтa държaвa. Руският отдaвнa не е дефицитен в Европa, ползвaм го сaмо случaйно, a и руснaците говорят мaсово aнглийски. Немски в немскоговорящи държaви ( Гермaния, Aвстрия, Швейцaрия) или aко ще рaботиш преводaч, в call center.
Итaлиaнският е крaсив и мелодичен, но сaмо в Итaлия ще ти служи.
Тaкa стигaм пaк до испaнският, който се говори от половинaтa свят:).

10.   Аз съм 9-ти клас и от тази година уча френски. Не е труден, ако хванеш основите му. Когато научиш основните неща натам ще ти е лесно. Отначало ми се струваше много труден, даже се чудех как ще се справям, но имам само шестици сега. За другите изброени езици не мога да кажа нищо.

11.   От изброените езици мога да предположа, че става въпрос за Руската в Пловдив. Ако е така, мога да кажа някои неща за преподаването на тези езици там.

12.   И на мен отначало ми казваха, че немският е труден и неблагозвучен и аз бях на същото мнение. Не харесвах немски, исках английски. Но накрая влязох с немски и дори много ми хареса. Не е лош език, но не е от най-лесните. Избере това, което искаш ти а не другите! :)

13.   Ако питаш мен, руски. Той не се говори от много европейци, а както знаем русия е огромна, а руския става се по-търсен. Предлагам да видиш в интернет няколко изречения на всички тези езици и да избереш този който най много ти хареса как звучи, защото всички езици са трудни, но ако харесваш езика, той ще ти е много по-лесен.