Споделена история от Образование

7 клас Варна!
Здравейте, на 13 съм и съм 7 клас. Тази година ми предстоят матури, малко съм притеснен дали ще ги мина с хубави оценки. Аз уча, не съм мързелив, имам много хубави оценки. Искам мнение за тези гимназии: 4-та ЕГ, 5-та ЕГ, 1-ва ЕГ, МГ. Към тези съм се насочил, за първата искам повече мнения, тъй като не съм чувал изобщо нищо за нея, за средата там и за обучението. :)

Коментари

1.   Ако наистина учиш ти препоръчвам МГ но все пак трябва и да ти се отдава математиката :) успех

2.   От всички изброени 4та е най-зле

3.   Ами в 4та едва ли ще ти хареса средата... Половината са или гейове или лесбийки, друсат се... Не че и в другите училища няма да се намират такива но в 4та има много от тях

4.   1ва и МГ са най-елитните във варна

5.   МГ!!!

6.   4та е най-западналото училище от тези които си изброил.. Но в сравнение с тоха и търговската по-добрия вариант е 4та

7.   В първа всеки втори е с връзки, влязъл с парите на мама и тати.. Сам си направи изводите каква е средата

8.   Mg e nai elitnata gimnaziq vuv Varna

9.   Здравей, аз съм 8-ми клас в пета. За нея мога да ти кажа, че е много хубаво, само не влизай там с френски, защото учителите не са добри. Имам приятели от първа, там недей влиза, ще ти скапят успеха и накрая ще ти напишат незаслужена добра оценка, за да си задържат елита, учителите там са много заблудени, общо взето за първа само лоши неща съм чувала, дори и че подкупват учителите. За четвърта знам, че е хубаво там, а за МГ съм чувала, че обучението на език не е добро, но ако искаш да преуспееш с математика, там е идеалното място. А за матурите хич не се притяснявай, учителите те стряскат всякаш е нещо много по-различно от нормално контролно.

10.   Здравей! Аз съм ученичка в 4 ег с френски, 10 клас. Повечето учители са ведри хора и добри преподаватели. Има насочено внимание върху френската и испанската култура. Често имаме концерти, състезания, освен това и често ходим на мюзикъли, постановки и пиеси на произведения, които изучаваме. Тук мога да вмъкна, че всеки ученик с добро ниво на владеене на френски или испански, може да участва в театъра на училището. (Групите имат изяви. До колкото знам ходят и на екскурзии в чужбина, но не знам по какъв начин биват организирани. ) Тези, които се занимават със спорт или с творчество - писане, музика, пеене, рисуване, бива им обръщано голямо внимание и помагано и често представят гимназията на състезания. Доволна съм от обстановката като цяло, харесва ми и не съжалявам за избора си. Разбира се, гимназията има своите положителни и отрицателни страни, като всяко друго училище. Не е идеално, но е по-добро от 5-та според мен. 4 и 1ег, от гледна точка на образованието, са на едно ниво, но зависи какъв е интересът ти, какъв език предпочиташ. И трите езикови предлагат 10 дневна екскурзия в Европа. МГ е училище за хора насочени към математическите науки и няма много общо с езиковите. От МГ имам приятели, доволни и недоволни. Според тях има кофти учители, но като цяло училището бивало. Успех!

11.   Номер 10 как разбра че МГ няма нищо общо с езиците?!?!? Сигурна съм че половината ученици в МГ знаят по-добре езика от половината ученици в 1ва или 4та плюс тея в 5та с френски( за тях мога да кажа почти всички). В 8 клас учениците в МГ изучават езика 18 часа седмично( само с 2 по- малко от езиковите) но за сметка на това изучават 6 пъти седмично математика, докато в езиковите само 3 пъти. Плюс това в зависимост от паралелката има допълнителни часове информатика, физика, информационни.. Като ги изчислиш излиза че МГ е 100000 пъти по-добра гимназия и освен че излизаш с два езика си подготвен много добре по математика, физика, информатика. Коя друга гимназия във варна дава такива възможности? В езиковите където излизаш с 2 езика я научил, я не научил..

12.   Момче, недей си пропилява живота с 4-та ЕГ! Моля те. Искам да кажа, че това е даскалото с едни от най-големите боклуци и наркомани. Има и хора, които не мога да ги нарека боклуци, защото не са такива, но това са малцина от тези, които учат там. Ама точно там влиза в момента най-голямата измет от учениците. Елитно, елитно, ама чух аз малките с колко бал влизат там вече. Нищо добро не те чака там, разправят ми познати от там за средата и учителите... нищо хубаво не са ми казвали за 4-та досега, момичето над мен може би е една от малкото щастливи в това училище. Аз за малко да направя грешката и да вляза там... сега съм си в 1-ва и си джиткам с удоволствие. :))) Влизай в другите изброени, ама 4-та от много време не е елитно училище, не гледай, че бала не бил нисък по принцип. Той вече си е...

13.   Добри училища във Варна са Първа, Пета, МГ и Хуманитарна (въпреки че не фигурира в списъка ти). В Първа са богаташчетата и кифлите с парички. За МГ знам, че се учи много. В Хуманитарна, ако не на друго, то на дисциплина и отговорност ще те научат, но се учи и стабилно по предметите, двойки и отсъствия се пишат, гонят се ученици и най-малкото наркоманчета няма.
Успех!

14.   Къде влезе ?

15.   Значи.... Първа Езикова е най-добре. Не слушай МГ онова, МГ друго... Просто в МГ са едни простаци, рядко има наистина умни, и извинявай номер 11, не е учил, недоучил. И с тройка да вържеш ще говориш езика, колкото и да си тъп, щото ти говорят само на тоя език. То, тогава в МГ-какво толкова ще научиш в математиката? Четвърта ЕГ също не е добър избор, но ако не си адаптивен-и в Космоса да отидеш, пак няма да ти добре.. …. Но и в Хуманитарната има ред, макар че всеки втори пуши... За Първа ЕГ съм

16.   Брат ми учи испански в Четвърта и се оплаква, че било лошо - и учители, и ученици. Веднъж до училището му видях някакви тийнейджъри да надуват чалга, други - да пушат... Но не знам обучението как е, а и лоши ученици има навсякъде. Аз съм добра в езиците и затова мене ме приеха в Първа с немски. Мисля, че там ще е на ниво, но само времето ще покаже.