Споделена история от Избор на редактора

Къде е щастието според вас?
В какво се крие щастието за вас. Правя тази тема, защото ми е интересно как и по какъв начин интерпретирате щастлив живот. За някои това са парите, за други да преуспеят в работата си, за трети да пътуват, за четвърти да спортуват. Искам да бъдете съвсем честни и нека който от вас желае да напише накратко. В коментарите ще направим дискусия и ще споделя и аз.

Коментари

51-70 от 70

55.   Тряа да се бачка и да се тренира. Щот идва трудното. И там ще бъде плач и скърцане със зъби (от Библията).
Щастието е две минути, тренировката е 12 месеца.

56.   За мене щастието е да имаш красиви спомени. В този смисъл щастието не е да си здрав, а да си преодолял болестта. Не знам да ли го казвам точно, но е нещо като спомена за пътя по хълма, когато си застанал на билото. Ако по средата на изкачването си се отказал, ще имаш пак спомен, но няма да си щастлив от това.

57.   Щастието е да имаш цел и да гледаш напред.
Ако няма перспектива, а единственото което ти остава е да се ровиш в спомени, това си е депресия.

59.   Щастието е в здравето

60.   Щастието е отсъствие на страдание. Страданието се поражда от привързаност към илюзиите на материалния свят. Затова щастлив човек може да бъде само непривързаният и светотчужден човек или както е писано в книгата ,,Да бъдеш в света, но да не си от света.”

61.   Номер 60, добро представяне на тази трудна за разбиране истина.

62.   Единствено искам да съм жив и здрав аз, както и хората около мен. Друго не ми трябва, ще си дойде само, само здраве...

63.   Няма надежда за вас.. "Щастието е в това да си щастлив... бъра-бъра (и др. локуми). "

Мъките и тежките моменти са тренировка. Без тях човекът се разпада като презряла медуза.

64.   Щастието за мен е в свободата
Щастието за мен е истинската споделена любов
Щастието за мен е в музиката

Щастието за мен е съвкупност от всички тези неща истинско спокойствие в моята душа.

Щастието за мен ще е сбъдната мечта, ако всичко това едновременно го изпитам, докато съм жив на тази земя.

65.   Щастието е докато Бог те носи!

66.   Щастието за мен и повечето хора, които познавам е да имаш семейство, поколение, което да те радва /но само едно дете, защото така хем не ти е толкова трудно, хем я има радостта, хем имаш време и за себе си/, да имаш спокойна държавна работа, заплатата да идва редовно без да те мачка частник, да имаш спокоен живот и хубава храна с близките ти. Никой друг няма значение освен семейството.

67.   Щастието е да си финансово независим !

69.   Щастието е някъде близо до слънцето ,когато видиш слънцето да се усмихва ..щастието е някъде там.

70.   Щастието е в здравето. Звучи банално, но го осъзнах, когато го загубих.

71.   Значи искаш да ти кажа къде е щастието ли .... НИКЪДЕ! ЗАЩОТО НЕ СЪЩЕСТВУВА!

72.   Номер 71, без отчаяние, щастието съществува и не бива трудните моменти да ни сломяват и да ни отнемат надеждата. Горе главата.

73.   Щастието е в самите нас,без значение мястото,а с това да сме в хармония със себе си,да правим нещата,които ни карат да се чувстваме добре,да сме с човек който ни обича и разбира!

74.   Щастието според мен е да се научиш да отразяваш себе си върху света.
Много важно е, когато наистина не искаш да правиш нещо, да не го правиш. Блокира позитивната част, защото се фокусираме върху това нещо и не виждаме друго.
Всеки си има различен себе си, но всеки от нас включва човешките взаимоотношения.

Така, че човешки взаимоотношения заедно с умението за отражение на себе си върху външния свят. Разбира се за да работи на 100% трябва да си намерил мир и да си добър човек.

75.   Стигнала съм ди извода, че няма такова нещо като щастие. Идеята цял живот да го преследващ неизбежно ще те доведе до разочарование. Мисля, че към живота трябва да се подхожда като към вечно решаване на задачи/проблеми, а ако междувременно може да си позволим някое удоволствие - то е добре дошло.
Иначе за мен щастието е да има хора около мен, с които да комуникирам, да харесваме еднакви неща, да пътувам, да посещавам културни събития. За съжаление с този корона вирус нещата много зазляха.

76.   За мен щастието е в малките неща, колкото и понякога да не ги забелязвам.

51-70 от 70