Споделена история от Избор на редактора

Тя
И ето ТЯ влиза в стаята,
като слънце огрява сивия ми ден,
неземно красива с коси като огън червени
очите - океанско дълбоки.
Но ТЯ не знае, няма кой да и каже
как свети красотата и стопля сърцата...
и ето заговори - гласът и е като песен, стопляща душата на мъченика, цярът на неизлечимо болния...
Как можах да се разболея от тази любов проклета,
сърце ми да превземе, да милея и обичам човек що нивга няма да прегръщам... ТЯ е моето проклятие и съдба нещастна, да копнея, просто да обичам...
Но ТЯ не знае и нивга няма да узнае
за бурята в моята душа,
разтурила ме до неузнаваемост, нивга няма да узнае за болката, криеща се зад усмивката ми,
за сълзите, пресъхнали в черните ми очи...
ТЯ ме гледа, но не вижда копнежа ми грешен да я обичам до де сърце в гърди ми монотонно бие,
да я държа в прегръдките си докато спра да дишам...
Ех любов проклета орисио, направи ме ти роб свои да бродя прокълнато в ежедневието сиво с цел едничка -
да зърна НЕЯ... но сега е късно и очи ми не виждат...
И ТЯ нивга няма да узнае за сивата и самотна душа,
която за не я милее...
аз съм неин роб, да дишам не мога щом не е до мен, сърце ми не ще да бие докато очи ми не я видят...
Навън е пролет, а в душа ми зима, светът ми - вечна нощ непрогледна и скучна, край мен сенки, подобия на хора, уж близки, но толкова далечни, непознати, груби - смеят се и живеят някъде Горе, аз аз тук Долу сам самотник...
ТЯ е моето слънце, ТЯ е надежда моя отново да живея и да усетя от радостта, ТЯ е дар, плод забранен, вечно да желая, но нивга да не получа.
ТЯ толкова красива, а аз невзрачен човек.
Любов моя, ти нивга няма да узнаеш за копнежа ми грешен, но истински... Как едно момиче обича те до полуда, но никога няма да те има...

Коментари

1.   Красиво!

2.   Страхотно е и аз се чувствам така към една определена жена не спирам да мисля за не1.
Ж, 29

3.   Някой се е вкарал в голям филм. Учи си уроците, занимавай се с хобита и ще ти мине. И ще намериш любовта, този път на правилния бряг.
М28

4.   Много добре написано, поздравления! Сподели ако може повече за историята ти. Може пък да мобем да ти дадем някой адекватен съвет :)

6.   Като прочетох за първи път "Тя", по-точно го попрегледах бегло, нямах намерение да го коментирам. Предпочитам, ако няма да казвам нищо добро, да си мълча. Но впоследствие, с изненада забелязвам, че явно има нещо, което ми е убягнало, щом това творение е попаднало в "Избор на редактора". И то при положение, че на сайта има( не много, но все пак ги има) други стихотворения, по мое скромно мнение- красиви, свежи, оригинални - истинска наслада за душата, които не се оказаха достойни да заемат място( според мен напълно заслужено) в този престижен раздел. Ще дам само два примера: "Сълзите ми" от Милка Ч. и всички стихотворения от автора на" Аз съм там". Горещо ги препоръчвам на всеки, който ги е пропуснал. Та по същество, препрочитам с най-голямо внимание "Тя" и ми се изясняват нещата, за мое съжаление, не съм пропуснала някакви художествени достойнства, или оригинални послания, а най-банална пикантерия. Не критикувам авторката за избора ѝ на тема, в никакъв случай, но тук аз виждам един парадокс, който ме озадачи и ме обърка неимоверно. Да описваш несподелената еднополова любов на лирическата героиня(феномен на съвремието) посредством архаични думи и изрази, в словоред, характерен за епохата на Възраждането, на мен ми звучи крайно неподходящо и даже нелепо. Извинявам се за негативната оценка, не целя да огорча авторката, а да насоча вниманието ѝ и ако има желание да поработи над споменатите от мен неща, защото в момента четем хибрид от две взаимноизключващи се и несъвместими реалии. Моля, модераторите, да не търсят между редовете скрит хейт- няма такъв, и да уважат позицията ми, убедена съм, че мнението ми ще е полезно на авторката, ако има амбиции и желание да пише поезия. Strinka71

7.   Сега влизам тук за първи път откакто пуснах темата и с изненада откривам, че е в Избор на редактора. Не съм го очаквала. Първо искам да уточня, че не се занимавам професионално с писане на поезия или нещо подобно, това е просто насъбрали се и ескалирали чувства, които излях с помощта на лириката на лист хартия (или казано по- точно го написах набързо на телефона си). Не съм го мислила или преправяла, просто думите и идеята ми дойдоха самички изневиделица и го постнах, защото имах нужда да споделя нещо, което не мога да изразя никъде другаде, освен в анонимен сайт. Относно историята, за жалост е реална. Влюбена съм в жена, моя учителка, която знам, че не мога да имам, но човек не може да заповяда на сърцето си кого да обича и кога да спре да обича. Номер 3 едва ли ще изпитам по- истинска любов от тази, вече не съм нито дете, нито подрастваща, родила съм се на грешния бряг и там ще си и остана, няма как да го променя или да се отрека от себе си и чувствата си. Номер 6 съжалявам, че ти звучи банално, но явно четеш доста произведения на тази тематика, много повече от мен и си по- навътре с поезията, а аз както казах не се занимавам професионално, а любителски. Благодаря ти за съветите все пак, но специално на мен ми допада стила на писане от Възраждането, прави думите и самите изрази по- прочувствени и дълбоки със смисъл. Темата, за която съм писала е Любов - любовта съществува откакто свят светува и не виждам защо я наричаш "феномен на съвремието" след като за мен любовта си е любов под всяка своя форма, без значение дали е майчина любов, любов към ближния или както ти го нарече еднополова любов. Аз не разграничавам любовта между мъж и жена или между двама мъже или две жени, но и не я поощрявам, просто я приемам такава каквато е - просто силна и изгаряща любов. Благодаря за коментарите на всички и на модераторите, че публикувахте чувствата ми, изразени в този кратък текст по- горе.

8.   Не е изненада, че е в 'Избор на редактора". Навсякъде ги лансират тези "трансгендъри". Не искам да съдя никого, но не одобрявам виждането, че това е нормално. :) Това е хормонална аномалия, която определено не е нормална от естествена гледна точка. Не говоря за морал, етика и т. н.

9.   Много силно! Любовта е магия, връхлита ни като природно бедствие, помита всичко по пътя си, идва при нас и понякога не си тръгва никога. Дали сме на правилния или на грешния бряг, няма никакво значение, във всеки от нас бие сърце което също умее да обича и да страда. Срещнах го преди години. Бях в много труден период, той ми даде сили да продължа, опората от която имах огромна нужда. Показа ми обич, безкрайно търпение и топлина, върна доверието в душата ми. И никога не поиска нищо в замяна. Не знам дали някога ще мога да му се реванширам за всичко което направи за мен. Само знам че той открадна сърцето ми. Той никога няма да бъде мой, какво значение има, щом живее в мислите ми. Кога ще свърши нашата магия - не знам. Знам само че откакто го срещнах, слънцето грее по силно, небето е по синьо, усмихвам се по често. Понякога и аз като теб се питам може ли любовта да бъде и проклятие. Не, не мисля. Всичко е в самите нас. Даваш, без да искаш нищо в замяна.

10.   Здравей, авторке, номер 6 съм. Доста се колебах дали има смисъл да пиша, но в крайна сметка реших, че трябва да ти обясня някои неща от коментара си, които както виждам не си разбрала правилно. Позволих си да дам съвет относно писането, защото, ако не ме лъже паметта, първоначално "Тя" беше в раздел "Проза, литература", а там се изявяват хора, които пишат или поне се опитват. Но явно съм сгрешила. Предположението ти, че много съм чела е вярно, но само в тази си част. Нямам афинитет към любовните романчета, още по-малко пък към тези, описващи сърдечните терзания на наследничките на Сафо. Не съм и любител на поезията (чета предимно проза), но като видя нещо хубаво, няма как да не го оценя и да не му отдам дължимото. Феномен на съвремието, защо така съм се изразила? Ами защото само до преди двайсет и пет-шест години никой не се осмеляваше да излезе на светло и да заяви хомосексуалността си, това от една страна. От друга- твоята любов се случва тук и сега, в 2017 година и за това казвам, че езикът на Ботев е неуместен, звучи изкуствено и вместо да въздейства, както ти си мислиш, се получава обратен ефект. Разбира се препоръката ми беше насочена към бъдеща млада поетеса, в твоя случай си я оттеглям. С израза "банална пикантерия" не описвам твоите чувства, а по-скоро причината историята ти да влезе в полезрението на модераторите. Предполагам си чувала, че "скандалното продава"- това имах предвид. Запитай се дали ако обектът на любовта ти беше мъж, някой би обърнал внимание на историята ти. В заключение ще ти кажа, че искрено ти съчувствам, както и на всеки друг, че любовта ти е обречена, и моля, да ме извиниш за неуместното нахлуване в интимния ти свят, недоразумението е за моя сметка. Strinka71