Споделена история от Избор на редактора

Кратка изповед, и нещо позитивно за Вас
Здравейте!
Нормална тийнейджърка съм, имам добро семейство, приятел, приятели нямам, говоря за добри приятели, а не тези които са с теб само на маса
Нещастна съм.. Вече съм доста близо до пълнолетие, а не съм изпитала тези мигове на безгрижност. Минах през доста неща, и честно да Ви кажа, много ми се иска да съм като средностатистическия тийнейджър и да не мисля толкова много да не задълбавам в нещата, дето се вика да си мисля на годините (звучи като хвалба, но не е). Това чувство на празнота, на тъга, на всяка негативна емоция, която може да изпълни сърцето Ви, може би е най-голямата психическа тегоба за... млад възрастен? И за възрастен, като цяло живо същество със разум, и емоции.
Мисълта ми е, правете любов, а не война(банално, а? ). Достатъчно злоба и негативизъм има в този свят, никога не знаете какво го чака човека вкъщи с когото говорите. И вместо да го казвам на всеки човек, като говорим, реших да го напиша тук, хем да споделя с Вас, че ми е болно и да ми олекне малко, защото е анонимно, хем да направя опит, макар и минимален, света да стане по-добро място.. не съм със съзнанието да съм герой на Marvel и са раздавам правосъдие, но както казах, дори и минимално, пак е нещо.
Обичайте се, усмихнете се на продавачката в кварталния магазин, помогнете на дядото, който се мъчи да пресече и времето на светофара свършва, купете дъвка на приятел, кажете му че го цените, когато преживеете нещо кофти не си губете времето, а просто си кажете, че така е трябвало да стане.. "всяко зло за добро". Защото всичко е в малките неща, а аз твърде дълго търпях лошо отношение и "големи" думи.
Надявам се да имате хубав и усмихнат ден!

Коментари

1.   Аз винаги съм се чувствал така, а съм вече на 31. Реших вече да не искам нищо за себе си, а само да се посветя на даването. За целта вчера подадох заявление за доброволец в БЧК. В понеделник имам среща с тях, за да ме приемат. Ще видим това дали ще ми донесе най-после някакво щастие. Може би ако помагам на хората и виждам, че правя някого щастлив дори и само за един миг, аз самия също ще се почувствам по-добре.

2.   Тия глупости, които бръщолевиш ги спести за себе си. Модел на поведение не можеш да втълпяваш на никого! Оправи собствения си живот! За другите не мисли! Те си живеят прекрасно и без твоя помощ. )

3.   Към 2: Съмнявам се, че в България мнозинството "си живее прекрасно".

4.   Историята на автора е изпълнена с наивност... Нищо, като порасне ще разбере.

5.   Много си права. Ако всеки направи по малко добро, България ще е по-добро място за живеене. Помисли си, обаче, защо ти не се чувстваш щастлива. Би трябвало да си-млада си, животът е пред теб. И не се поддавай на излъчваното от медиите у нас, които пишат само за лоши неща. Има и много добри хора, чиито дела, обаче не се показват в медиите. Защото уплашен и обезверен народ се управлява по-лесно. започни да се занимаваш с благотворителност. Има приюти за бездомни животни, има други благптворителни организации. СтАни доброволка и ще видиш колко много добри хора има сред нас.
Хубаво е, че мислиш за тези неща. Действай. Така ще се почувстваш по-добре.

6.   Всички трябва да правим добро
и Бог ще ни пази

7.   Здравей мило момиче. Незнам защо, но в изповедта ти се сетих и за себе си на тази възраст. Не съжалявай че си по различна, защото един ден ще разбереш, че в това има много плюсове. Истинските приятели може и никога да не срещнеш, както и аз, но това не е най-важното. Усмихвай се повече, показвай на другите че може и по-добре и все някой ще отговори на усмивката и ще му направиш деня по-добър. Когато си отида в България и по специално в София се травмирам от погледите на хората наоколо: или са много изтормозени, или сърдити или надути. Това да видиш весел човек е едно на хиляда. Един ден помогнах на един дядо да си свали и после качи количката в подлеза и той се насълзиха и ми даде ябълки за благодарност- според мен никога някой не му беше помагал, а толкова беше лесно.!!! Обичай ближния си казва и Библията, но кой ли я чете!
Бог да те закриля и бъди винаги толкова позитивна!!!

8.   Хора, вярвайте в Господ. Благодарете, и след това се молете. Според мен човек трябва да знае и как да се помоли.... примерно не искам еди - какво си, а да помоли да му се покаже начина, по който да го получи, и т. н.
Благодаря на всички, които разбраха коментара ми.

9.   Не се надценявай. Повечето тийнове са като теб. Не гледай на нещата повърхностно. Това, че търсят купона и се правят на шутове не ги прави по малко проницателни за нещата от живота, в сравнение с теб. Напротив, приеми, че те са приели вече съвета ти и се усмихват и радват по всеки повод. И дори да нямат повод, си го създават.
А иначе, знай, че познанието не е щастие. Глупакът няма как да знае, че е глупав и нещастен. Затова си мисли, че е умен и щастлив.

10.   Виждам, че историята е стара, но ще напиша коментар.
Истината е, че светът винаги е бил такъв.
Повечето хора минават през период на негативизъм, но след време повечето откриват щастието си.
Нормално е много тийнейджъри да се чувстват така.
Ако сте забелязали, тук в сайта също има много злоба, насочена към непознати и анонимни хора.
Всеки от нас има своите ядове и ги пренася на другите.
Наистина, не е лесно просто да „махнеш“ негативното, защото този свят наистина а насъбрал много болка и сее още.
И не е лесно всичко да се оправи само с една усмивка или една добра постъпка, въпреки че това не е излишно.
Но за тези, които са отчаяни, пожелавам ви периодът на отчаяние да се оправи!

11.   Темата на това прекрасно момиче е написана преди повече от три години, но тя може да бъде актуална и след повече от три години, за всеки един от нас. Тогава си била тийнейджърка, сега може би вече си около 20-те и малко отгоре години, не зная, не си упоменала, но изглеждаш много добро и възпитано момиче, за съжаление сайта е анонимен, а повярвай ми, след като прочетох историята ти, видях един прекрасен човек в твое лице, когото бих искал да познавам, малко са истинските момичета като теб, мислещи по този начин! Ти си изключително интелигентен човек и ако е рекъл Бог, нека се запознаем някога, когато и да е! Бъди щастлива и продължавай да следваш мечтите си.