Споделена история от Избор на редактора

Защо българите си мислят, че са най-зле?
Аз мисля, че нито българските мъже са най-пропадналите, грозни и бедни загубеняци в Европа, да не говорим за света, нито българките са най-лесните жени или най-долните парцали, защото масово мнението на българките за мъжете е - българите са прошляци, ганьовци, за нищо не стават, а на българите мнението за жените е - те са курви и са готови да пуснат на някой само защото е чужденец. Изобщо не мисля, че е така, но българина обича да се изкарва най-пропадналите простак в целия свят. Защо е така?

Коментари

2.   Моите наблюдения са, че българина в своите очи е най-великия, а на практика е гола вода.

А в тези стереотипи има доста истина. И не го казвам ей така, а от наблюдения и сравнения с чужденци. Едва ли някой ще отрече, че сме един от най-завистливия народ например. А в чужбина масово българина масово мисли каква далавера да направи и как да прецакания другите. Дори и едни румънци ако щеш, не са чак като нас.

3.   Има два вида хора. Силни и слаби - слабият характер винаги ще се оплаква и ще се опитва да използва грозни думи да сваля околните на на неговото ниво. Силният характер приема ситуацията си каквато е и прави нещо по въпроса - подобрява себе си и/или променя средата си. Тези хора, които се оплакват и жалват, знаеш от кой тип са.

4.   Само дето статистиките говорят обратното на това, което ти се струва, но няма лошо и да си помечтае човек.

5.   Бойко си го каза още 2009 година - лош материал. Каза си истината, хората му се обидиха.

6.   Доста сме зле. Има ли смисъл да дълбаем дали сме най-зле. Не сме. Ако се сравняваме с някои държави и райони в Азия и Африка... ама нужно ли е? Зле сме, да.

7.   Е, да, ако се сравняваме със сомалийците и тогоанците, сигурно не сме чак толкова зле. Макар че и в това не съм убеден.

8.   Има и точни хора.

9.   Всички хора са различни и не трябва да се обобщава!
Защото е некоректно и невярно!

Аз например смятам, че българите сме супер!

11.   Точно така но 5, а самия ти не си българин, нали?

15.   Българите мислят така, защото така им се казва от пропагандата - руската пропаганда. Расията не престава да трови глупавите сънародници.

16.   Чисто статистически погледнато българите сме най-зле.
Последни сме отново в ЕС, водим се най-бедната държава.
Когато е беден и има нисък стандарт на живот, човек мрази и обижда другите, за да си вдигне малко самомнението и да може да диша.
Та затова така.
И постепенно си западаме като нация...

17.   Всичко зависи от средата, креативността също е фактор, когато народът се обедини и реализира България атракцион на балканите и за цял свят, да има яка реклама, в страната да могат да идват чужденци, за празнуване на личен празник по автентичен начин, за сключване на брак, на някоя българска забележителност, за раждане на дете
, което получава българско гражданство, тогава ще има работа, за всеки, за поколения, изработване на котката като сувенир, ключодържатели, статуетки, плюшени играчки, добро отношение към чужденците, така държавата ще стане със добър стандарт за живот, много българи ще се върнат от чужбина.

18.   Българите мислят, че са най-зле защото са най - глупави. Така им казва телевизора, значи е истина. Ако не бяха толкова глупави щяха да знаят, че са по-добре от 80% от населението на Земята.

19.   16 Чисто статистически ВЪОБЩЕ не сме най-зле. Стотици милиони в Индия и стотици милиони в Китай са по-зле от нас, а в останалия свят има такава мизерия, че от 8 милиарда на планетата поне 6 милиарда могат само да мечтаят за нашето положение.

20.   Нормално е българинът да вярва, че е най- зле. И какво друго му остава, след като плува в невежество. Но така е било от век и веков. Чутурата на българина е пълна със заблуди по рождение. Това е генетично, истинска обремененост. Той си въобразява, че е най, най, а всъщност няма никакво покритие. Това е истината за огромната част от българите. Ако някои забогатее, спечели пари, веднага го обявяват за престъпник, крадец, мафиот и се стремят, не да спечелят от него, а да го съсипят. Всеки що по- заможен човек в България го третират като бандит. На българинът му липсва креативност, инициативност, амбиции. Този които има нещастието да демонстрира такива, веднага попада в графата натегачи, подлизурки, мазулки и подобни. Като изключим българите, останалите народи уважават хората с пари. Те разчитат на тях за разкриване на работни места и възможност и те да спечелят. Докато българите предпочитат да унищожават такива хора, независимо от факта, че така затриват и себе си. Българинът чака, някои да дойде и да му оправи живота. Но когато се появи такъв, българинът бърза и прави всичко възможно да го съсипе. Дори с по две, три дипломи за висеше образование българинът си остава невежа. В психологията има един хубав термин- КОГНИТИВНОСТ, това е което им липсва и дава точна представа за българина. Онази малка част българи, които не влизат в това число, се налага да напускат България или да търпят извращенията на масите.
Не го казвам за да ги обидя, а с надеждата, че може би някои от тях ще се замислят и проумеят защо са толкова нещастни.

21.   Чисто статистически сме най-зле в Европа. Да, в Азия и Африка има по-зле от нас, обаче ние сме в Европа и сме член на ЕС. Достатъчно е да се направи сравнение между България и Румъния. Румънците са били много по-изостанали от нас в каквото и да било отношение. Тук даже е имало по-развит туризъм, макар и да имат забележителности като Трансилвания. Дори една Албания дърпа повече от нас и в Тирана си направиха един от най-модерните стадиони. Да, българите сме най- в Европейския съюз и с най нарушените права на работното място. И никъде в Европейския съюз няма такива схемаджии каквито има в нашия парламент. Невежите са онези дето си мислят че се оплакваме без нищо.

22.   Защото наистина са най-зле обаче умствено. Изключително проС народ, който не цени живота във всичките му аспекти.

23.   Внушава се от медийте, другите българи също така говорят за себе си и страната, родителите се оплакват от страната, политиката в ЕС е такава, че изкарва България и Румъния като най-бедните страни в ЕС по статистика...

24.   В България е едва ли не повод за неудобство да кажеш, че си добре. Познавам хора, които са с хубави заплати а се оплакват, че са зле и не им стигат парите и едвам кретат. Говоря за суми от над 5000лв. Познавам и пенсионери с 1600лв пенсия, които крият и казват, че са с пенсия 800лв. Повсеместно лицемерие и лъжа. Това е българското

25.   Не си мислим, а наистина СМЕ най-зле!

ФАКТ!

26.   Защото сме мързеливи и като гледаме така фаталистично на живота, си казваме "ами няма какво да се направи", съответно няма нужда да полагаме усилия.

А относно споменатите мнения за българският мъж и жена, това не съм чул да е масово мнение сред хората. В този сайт го повтарят няколко трола и ненормалника и се създава такова впечатление.

27.   Що за глупост. Това, че често разведените мъже и жени имат подобни недоволни описания за другия пол не значи, че всички така мислят. Нито пък конкретизират, че мъжете са такива ама само българските и съответно жените.

28.   Авторе, какво ви се случва на теб и подобни хора? Нека започнем точка по точка с написано от теб. Първото е, че има български мъже, които са много читави, но, , читавите" българки не искат с читави мъже, а относно дали българките са най-зле, да, оказва се, че масовката са по-зле дори от албанки, сръбкини, хърватки и др. Истината е, че жените в детеродна възраст бяха възпяти в песен на един гръцки рапър заедно с румънките, тоест на гърците им е ясно онова, което тук се правиш, че не ти е ясно. И да, между нас има много ганьовци, но като гледам това определение се плюе по адрес на всеки втори мъж тук, който очевидно е далече от определението, но не и според простият му адресант. Ние сме най-сле в Европа по отношение на икономика и грамотност. Дори Молдова ни изпреварва. С други думи спри да живееш измислен свят, а погледни реалността.