Споделена история от Избор на редактора

Предимствата на България и защо да я изберете!
В тази тема ще изредя всички или повечето от предимставата на България, за да накарам всички, които плюят и се оплакват дано се стегнат и да се хванат в ръце, за да се оправи държавата, а не само да я плюят и да гледат в канчето на други държави колко било хубаво там!

Нищо подобно!

Знаете ли, че;

- България е една от най-благоприятно разположените страни в света, почти няма други такива страни на границата на два континента с 4 сезона

- България има уникалното предимство на водите, които са в изобилие и не е суха държава, а чистата вода е едно от най-важните неща сега и за в бъдеще

- в България са едни от най-плодородните почви въобще, черноземнеста, червено-кафява, смолници, тук могат да виреят всякакви култури местни или от други страни; пшеницата в повечето години дава много добри реколти, виреят и чуждестранни култури като домати, чушки, царевица, ориз, боб, дори тютюн!

- България има уникална флора и фауна, тук се срещат както видове характерни за цяла Европа, така и някои изключително редки растения и животни например около река Ропотамо

- България е уникална с това, че става едновременно и за земеделие и за животновъдство, повечето страни не могат и двете, например Англия и Ирландия имат ливади за овце, но нямат толкова земеделие, в други страни е обратното - тук могат да се комбинират и двете!

- България има много полезни изкопаеми като злато, въглища, гранит, варовик и гнайс

- България е една от най-богатите на минерални води страна в света, включително Хисаря, Девин, Велинград, Банкя, Горна Баня и още други!

- България е слабоземетръсна зона, няма вълни цунами, нямаме вулкани, няма торнадо 5та степен като в САЩ всяка година и десетки хиляди да остават без домове, най-много някоя градушка да удари на няколко години веднъж, сравнено с други страни сме много по-добре

- България има уникална история и е една от първите държави в Европа, когато въобще държави като Англия, Франция и т. н. е нямало още

- България е на 2ро място в света по билки, тук има много неща за природна медицина включително билки като мащерка, жълт кантарион, черен бъз, бял бъз, лайка, здравец, липа и още каквото се сети човек

- България е транспортен коридор между Европа и Азия, най-краткият път без да се заобикаля от Западна Европа за Турция и Близкия Изток! Това значи, че само от мита и пътни такси могат да се правят стотици милиони

- през Черно море България е една от страните с най-удобни пристаница за морски превоз и пак е транзитна връзка, има и излаз на река Дунав

Сигурен съм, че има и много други неща, това е само част, за да разберете каква благодат има този народ и какъв грях е да се плюе и да се бяга по чужбина.

Чужбина нищо не може да ви даде. Само малко пари назаем и живот с кредити.

Истинското щастие и свобода е в България.

Коментари

1.   Ъхъм, ти чувал ли си за Италия?

2.   Авторе, авторе.... какви ти фауни, какви ти почви, какви ти пет лева... България е потънала от всякъде, а ти си седнал да пишеш за климати и минерални води... Купи си ОЧИЛА и виж в какво състояние е държавата, която ти хвалиш като "уникална". Не виждаш ли потрошените блокове, не виждаш ли целите пътища в дупки, не виждаш ли народа какъв е? С кое по точно да се гордея? Че огромен мащаб от хора слушат чалга или, че повечето уж "патриоти" като теб защитават турците, които 500 години са ни унищожавали като нация? Или пък да се гордея с това, че нашите управляващи лапат милиарди и не се сещат да се погрижат за благото на държавата? Варна, която беше РАЙ и морската столица на България за всички туристи по онова време се превърна в един очукан град. Авторе, фауна и флора имат всички нации, но хубава икономика и развита държава са малко. Така че, вместо да изреждаш за минерални води и прочие, виж дереджето, в което в момента е България.

3.   Забрави само, че Бог е българин :)....

4.   Бях тръгнал да емигрирам, но хубавата флора и фауна ме отказа и тотално компенсира безобразната корупция, ниския стандарт и Ганьовщината.

Благодаря, че ми отвори очите. Сляп съм бил, че не съм забелязал фауната до сега.

5.   Благодаря за темата!
Бих добавила - България е една от най-спокойните страни в света. Има такива, в които те е страх до банкомата да идеш. Или носиш пластмаси, за да не те намушкат заради златната ти гривна.

6.   Това може да го напише само някой, който с очите си е виждал само Мало Конаре и е ходил три пъти ''на'' Софията.

Естествено, че България е хубава страна и има своя чар и красота, КАТКО и всяка друга страна, но да казваш, че е Дъ Бест е смехотворно, това малко на принципа за ''моето гардже''.

7.   Авторе, ти подиграваш ли се?? Нямаш ли очи, за да видиш в какво положение е България, че си седнал да разправяш за фауни, флори минерални води?? Извинявай, но да ми хвалиш билки и прочие при положение, че затъваме и отдавна сме ударили дъното ми идва в повече....

8.   Баси глупостите. Единственото вярно е, че сме коридор към Азия.

България си има предимства, но няма нужда да се пишат подобни чутовни глупости. На полезни изкопаеми, на води сме били богати. Авторът е бягал от часовете по География.

9.   Не сме слабоземетръсни, а силноземетръсни, откъде измисли тая глупост?

Какво ми пука колко флора и фауна има, да по-богати сме на нея от много други, Гърция например е само чукари и почти няма зеленина, но има и по-зелени страни.

Колкото и да е красива природата, колкото и да е богата почвата, ако народът е злобен и за всичко трябва да си наш човек все тая.

10.   България е топ дестинация, когато някои развие сватби на чужденци в страната ни, ще стане върхът, трябва само организация добра, ще има работа за всички, имаме доста забележителности в страната.

11.   Авторе... спри наркотиците докато е време!

12.   От един сайт за "обяви":
Маникюристк(а) - 2500лв. нето
СервитьоркА - до 4000лв. нето
Гумаджия - 3000лв. нето
Продуктов мениджър - 8000лв. нето
Касиер-продавач(ка) - 2000лв. нето
Бояджия-шпакловчик - 3000лв. нето
всякакви бонуси на обща стойност 500-1000лв.

Електроинженер - 1300лв. (бруто след 3-тия месец, 1000лв. за пробния период)

*Само да отбележа, че моята инженерна специалност дори не фигурира в списъка поради липса на инфрастуктура и приоритизиране на: къщи за гости, ИТ- и крипто-далавери, кол центрове, туризъм...

Но да - именно фауната и минералната вода (които ги има навсякъде), а да не говорим за изкопаемите (които се заграбват от "партньори") и чудесните хора (нямат равни) - точно те ме карат да се чувствам истински щастлив и свободен. Още от утре се стягам и няма повече да мрънкам, камо ли да ми минава през ума да имигрирам. А защо от утре? Защото сега съм зает да си скъсам дипломата и да си претопя медала понеже съм пропуснал нещо толкова очевидно!!! 1

13.   По-големи простотии не бях чувала.... авторе, не се излагай.

14.   На това се казва "Всичката Мара втасала и на хорото се хванала". Т. е. не виждаш истинските важни неща, а се хващаш за някоя дреболия.

Да, темата е манна небесна за онзи типаж от българското общество, който аз наричам псевдопатриоти. Говоря за онези, които се правят, че не виждат важната и голямата картинка (като качество на живот, корупция, бедност, лоша инфраструктура, тъпотията, липсата на възпитание и др. ), но пък си търсят малки незначителни поводи за гордост с цел да убедят сами себе си, че не са чак толкова прецакани, че живеят тук.

Казано по народному - кого го топли, че в България живеел лешников сънливец, след като едва преживяваш и всеки ден се занимаваш с диви селяни?

15.   Ок, нещо да споменеш за хората, които живеят в тази прекрасна страна?

16.   География, природа, природни ресурси-ок. А защо не говориш за крадливи политици, за бизнеса, който ежедневно се подиграва с труда на хората, за ц... ните, които с набезите си са направили живота на възрастните хора по селата кошмар и още и още и още. Дали красивата природа или залежите на въглища ще компенсират 85 годишната баба пребита за последните 10 лв от малката й пенсия? Та хубаво говориш за сезони и природа, но това не стига за нормален живот.

17.   Иронията е, че точно преди малко една пенсионерка е публикувала история как въпреки че взима пенсия и работи едновременно, не и стигат парите и се налага и внучка и да работи, за да може да учи.

Та искам да питам автора дали тая баба я топли "флората". Как мислиш?

18.   В Англия и Ирландия няма земеделие? За това ли половината българи берат ягоди и марули в Англия? Щото там разбииш ли има само ливади?

Ако и в Англия няма земеделие, то не знам къде има? Все едно да кажеш, че в Катар няма петрол.

20.   В по-голяма част от т. нар. "развит свят" няма къде една билка да си набереш и едно чисто доматче да си отгледаш, ама важното е, че имат прави бордюри на тротоарите и "достойнойно заплащане", с което да си покриват напълно законния рекет към държавата-кърмилница. Кой разбрал - разбрал.

21.   Авторе, като прочетох темата се спуках да се смея.... та ние сме ПО-ЗЛЕ от латиноамериканска държава, а ти си седнал да ни занимаваш с билки и фауни...

22.   България не е най-добрата страна в Европа (ниско заплащане, остаряла образователна система, обслужване, недоразвита страна и тн), но в сравнение със страните в Азия, сме по-добре (Виетнам, Русия, Турция, Китай, Индия и тн. ) Понеже наистина сме разположени на кръстопът между Европа и Азия (също между изток и запад).

23.   Ще посоча единственият недостатък за да не се върна в България- има българи!

24.   Живея в България по принуда. Заради мъжа ми. Ако мъжът жех, щях отново да замина и никога нямаше да се върна.

25.   Аз пък обичам България - мъжът ми е IT предприемач и си е купил етаж от къща и живее над един циганин.

Сега тримата правим тройка. Много е хубаво в България.

Един от многото