Споделена история от Избор на редактора

България❤️
Споделете топ 10 на най хубавите/любими места (забележителности), които сте посетели в България. И тези, които искате и ви остават за посещение.

Коментари

1.   1) Синеморец и устието на река Велек

2) Плаж Каваци

3) Мелник

4) Копитото

5) Пампорово

6) Чепеларе

7) 7те рилски езера

8) Рилски манастир

9) Пирин

10) Копривщица

Искам да посетя:

- Странджа планина

- Родопите

- някой дунавски град(Видин, Русе)

- плаж Иракли

- пещерите: Дяволско гърло, Леденика и др.

Т. Т.

3.   1. Стария град на Пловдив
2. Центъра на Пловдив и Капана
3. Белоградчишките скали
4. Пирин - местностите над Банско
5. Преходът към Мусала и самия връх
6. Копривщица
7. Боженци
8. Широка лъка
9. Етъра
10. Родопи - района около Ягодина

4.   София, Пловдив, Толбухин, Копривщица, Варна/Дружба, Бургас, Слънчев бряг, Созопол, Рилски манастир, Поморие. Желая да посетя Родопи, Русе, Мелник, Пампорово, Чепеларе, Видин, Благоевград, Вършец.

5.   Не съм ходила на много места, поради липса на време и все ме е яд за това... Искам да посетя Трявна, Копривщица, Мелник, Чепеларе, Златоград, искам да обиколя цялото българско черноморие, Силистар, Иракли, Бегликташ, Странджа, отделно Пирин, много екопътеки искам да посетя, Дяволската, Бяла река, Трънската екопътека и още много! Също искам да се разходя в някой град край Дунава, никога не съм го виждала на живо, например Русе. Райското пръскало ми е в списъка за посещение, Крушунските водопади. Била съм на Рилските езера, в Пещера леденика до Враца, Белинташ, Костенския водопад, Фотинските водопади. Екопътека Искър-Панега. Това се сещам на прима Виста.

6.   Ще споделя топ 3, - 10 е много!

1. Най-благодатното място в България - Рилският манастир!
2. Руенският манастир - също прекрасно и благодатно място!
3. Ресилският манастир - също прекрасно и благодатно място!

Искам да посетя манастирите в югозападната част на България!

7.   1. Село Долене - едно уникално място, което смятам, че трябва да се посети поне веднъж в живота. Лично аз оттук насетне ще ходя всяка година. Много ме вдъхнови.
2. Аргирово езеро. Най-красивото, което съм виждала, в Пирин. А съм ги видяла повечето.
3. Хижа Синаница. Пролетно време, когато няма хижари, няма туристи, само ти и твоята компания. Но трябват топли дрехи, храна, защото в нея няма да заварите много. През лятото има по-добри условия, но и много хора.
4. Билото на Стара планина - от запад към средата.
5. Бековите скали. Много лека и приятна разходка, а чудна гледка като за награда. Ако улучиш да няма хора, най-добре.
6. Районът на Борино. Страхотно усещане. Родопите са чудесни по начало, но там най-много ми хареса.
7. Трявна. От градовете това ми е любимия заради сантименталност.
8. Поречието на река Марица в Пловдив. Винаги когато ходя в града, се разхождам там.
9. Една скала на Витоша някъде в близост до пътеката към Боянския водопад, но извън маркировката. Така и не я открих повторно. Но веднъж се бях позагубила и я видях, надвиснала над малка пропаст. Имаше нещо специфично на това място. Много време стоях там и си мислех някакви неща за живота.

Това са местата, на които се връщам, когато мога.
Няма места, които непременно искам да посетя. Но има такива, които със сигурност ще посетя рано или късно.