Споделена история от Други

Медиум чете мислите Ви!
Разберете как може да бъдат прочетени Вашите мисли
http://vbox7.com/play:e80737b515

Коментари

1.   A, eто това е добро попадение. Поздравявам редактора за добрия избор. Ето затова нямам Фейсбук и ми е много добре. Никой не разполага с мои снимки, никой не знае нищо за мен и не може да ме 'следи' по никакъв начин. Непонятни са ми хора, които могат да общуват само във Фейсбук, а на живо се срамуват и мълчат. Но това е тема за друг разговор. Само исках да кажа, че винаги много се радвам на подобни клипове, понеже без да ги гледам се предпазвам. А има хора, които сега ще го видят и после ще се тагнат някъде на Фейсбука си...
Ж 26г.

2.   Интересно клипче и поучително до известна степен. Но не доумявам защо ви е такъв трън в очите този фейсбук? ! Има хора, които го използват като средство за губене на малко свободно време и да намират стари познати, роднини и т. н. има и такива, които виждат профила си в този сайт като едно поле за изява, където да се показват, да парадират с нещо, всеки един момент да съобщават къде са, с кого са. Е, това и мен ме дразни. Но не мисля, че нямайки фейсбук си по-защитен от този, който има.

Разсъжденията на номер 1 обаче са ми крайно елементарни (нищо лично). Ок, нямаш си фейсбук, но гарантирано ежедневно излизаш извън дома си - застрахована ли си, че някой не би могъл да те следи с дни или месеци, какво правиш, къде ходиш, къде живееш, къде работиш? ! И с какво е по-различно това ''следене''. Лично за мен е много по-опасно от виртуалното такова. Иначе какво да споделяш в нета и какво не си е въпрос на личен избор. До сега не съм чула регистрирайки се някъде някой да ти опре нож в гърлото и ще те задължи да качиш всичките си 92792794729 снимки, адреси, телефони, банкови сметки и т. н.

3.   Тук по-скоро става дума, че човек споделя много малки късчета информация за себе си на различни места и някой който разбира може да ги събере на едно място и като се сглоби се оказва че всъщност има доста лична информация, която може да е опасна. Все пак има всякакви идиоти, които могат да използват интернет като средство за злоупотреба и нахлуване в личния живот. Така че според мен не става въпрос конкретно за Фейсбук, макар че там може би е най-голямото място за споделяне на лична информация. Всеизвестно е че американските служби имат интерфейс до фейсбук и могат да издирват информация за всеки. Може би никога не са вярвали че такова нещо ще им дойде даром...

4.   Напълно подкрепям мнението на номер 3.
Според мен съществуват такива феномени, които имат такива дарби, но самото послание, което отправя видеото е, че трябва колкото се може по-малко хората да споделят каквото и да било от техния личен живот в интернет. Всяка информация, която е представил потребителя, би могла да бъде достъпна за всички. Споделяйте колкото се може по-малко, дори не споделяйте!

5.   Лошото е че не мога да гледам видеото извън България...
има ли го в Ю Тюб?

6.   Фейс, това е преброяване на малоумниците на планетата:)
И информацията, която дават за себе си е най-малкото.
Там хората НЕ общуват по между си, общуват с Фейс.
Най-ужасното е, че изобщо са там. И това е най-меко казано - ужасно.
Фейс знае за хората много повече, отколкото те сами знаят за себе си. Не само знае както правят, но знае и какво БИХА направили. Знае и как да ги НАКАРА да направят... каквото и да е. Без те самите да знаят кой ги кара, защо ги кара и дори - какво ги кара да правят.

7.   До номер 6 - ти пък ако живееш с мисълта, че си се скрил и си направо невидим, значи още вярваш в Дядо Коледа :D

8.   Нямам за цел да се крия :) И съм написал какво е Фейс, а не какво съм аз.

9.   Да се промени заглавието на - Престьпник Взима Парите На Глупаци.

10.   Само да ви светна, че дори да нямате фейсбук, дори да нямате Интернет, пак си има хора и институции, които могат да ви разнищят до 9-то коляно, ако искат... Така че, дишайте и не се вживявайте толкова... ;)

12.   ДЕАКТИВИРАМ ФЕЙСБУК.... или.. просто оставям данни, които не ми пречи другите да знаят, например рожденият ми ден.. ;д;д

13.   Браво на редактора страхотен избор

14.   Как да си изтриеш фейсбука завинаги :-

1. Сменяш си паролата на sdfljsdfklsdjflksdjlkfsdj примерно, пишеш го на един текстови файл.

2. Влизаш с новата парола и си деактивираш профила.

3. Променяш си паролата на е-мейла на sdfljsdfklsdjflksdjlkfsdj

4. Триеш текстовия файл с паролата.

5. Вече неможеш да си влезеш в профила

Успех.

15.   номер 14: хитро :)) мерси чудех се как да стане :))

16.   Леле това е наистина плашещо... не бях се замисляла колко ни се иска всички околни, а не само и околните да знаят всичко за нас... дискретността явно не е позната на хората... в това число и аз...