Споделена история от Избор на редактора

Една история от Англия - част 5
Дните минаваха бавно, защото беше тежко. Променливото време също създаваше неприятни състояния, но все пак за да работим сме там, така че стискахме зъби и ден за ден живеехме. Храната беше евтина спрямо надницата, 2. 50 Р беше пиле на грил, консервите бяха от 0. 10 - 2. 00Р. Опитали са се да направят българско кисело мляко, но без бактерията не струваше. Направих си хранителен склад, подреден и удобен , а това ми даваше доза спокойствие. Направих си и сушилня за дрехите и простор и малко по малко се адаптирах и се чувствах много по добре от колкото м началото. Свикнахме там. Идваха ни на гости и поляци , отвън пред караваната палехме огън и печахме месо. Вкусно е и с бирата след работния ден добре се усвояваше от изтощените ни организми. Имаше и дози стрес, но в допустимото, освен когато не ставаше дума за найстина тежък работен ден. Мениджъра Пол не даваше всеки ден различни задачи и всеки се надъваше да му е леко. Там леко няма, ако не правиш нищо всеки те гледа и те кара да се чувстваш гузен че не се гърбиш, така че сам отиваш и искаш задача. Имаше един поляк който се занимаваше с паркирането на тировете, друг изкарваше готова продукция от склада, други двама пълниха тировете с протеин, за да тпрашат по борсите на едро и да разтоварят. Динамично и стресиращо беше когато знаеш, че трябва да останеш 2 часа овъртайм. Предпочитах почивката отколкото 10-15 паунда отгоре. Често след работа отивахме в градчето да пазаруваме, а и да гледаме хората и структурата на града. Беше приятно. Стари крепости, голям парк и подреден център. Богаташите бяха по встрани с еднотипните си къщи, обикновено двуетажни и с двоен гараж отстрани. Малки къщи -куклички. Обикаляхме и ни се искаше и ние да сме като тях. Знаехе ме на този етап е невъзможно. Там тиинейджърите си имаха спортни коли и им се кефеха на макс. Бензина за тях беше стотинки. Винаги до горе се пълни. Имаха изкуствено езеро дори на 10 км от града и уикендите си правеха къпминг там, пълно с каравани. Добре си живееха. Един ден имаше буря и ни хвана точно докато ловим риба, а дали имаше там риба никой не разбра. Чудехме се как да разнообразим. Ежедневието ни задушаваше. Бяхме трима млади мъже и имахме нужда от женска плът. Сетих се за жената на която помогнах с багажа и се завъртях няколко дни около къщата и. Ако не нея поне видях мъжа и, който се окоза човека от дискотеката, с който едното момче се запозна, няма как да не кажа че беше гей и това ме наведе на някои мисли относно жена му. Напреднах с англииския и вече можех да изразявам по дълбоки пориви на душата си. Реших да я проследя къде работи, къде излиза в малкото време, което ми оставаше. Водеше интересен живот, тичане в парка, кафе с приятелки, кщарашше колело. Общо взето духовна натура. Едната гума на колелото ми спадаше често и реших да ида в магазина от където го купих на старо да я напомпат. Там мацката си я харесах още преди и влязох с усмивка в магазина и изчаках да остане сама, за да я питам къде има приятно къфе в района. Тя ми каза, а аз отвърнах че искам да я почерпя за дето е толкова мила и позитивна личност. Отказа тактично, но с усмивка. С вече залепена гума тръгнах към магистралата и си спомних как първите дни взимахме това разстояние пеш и от подминаващите ни коли виждахме среден пръст, което не караше да се чувстваме отрепки в техните очи, но гордия български дух ни накара де им се заканим.

очаквайте скоро част 6

Коментари

1.   Авторе, чудесен си! Отново ми подари усмивка в този ден. Ех, българино, ех, душо - не разбра ти, че камъкът си тежи на мястото. Ще ви отсвирват мацките ми, коя ще се замъкне с българин. Обаче сте готини и стойностни младежи. Бачкайте, за да има котешка храна за котката ми за стотинки, когато ви е толкова акълът. Животът е най-доброто училище. По-добре от казармата ви се е отразило това бачкане. Според мен, трябва да натоварят всички мрънкащи мамини синченца и да ги стоварят във вашата фабрика да бухат овертайми и да дишат прахта.
А, между другото - не прекалявай с пилетата за 2 паунда. Имам кънекшъни - българи, работещи във фабрики за пилета в твоята нова родина и мога да ти гарантирам, че евтините пилета от супермаркета са фрашкани с антибиотици, разни изкуствени зобове, а като месото изпадне от поточната линия при пакетиране се слага отново в тарелката заедно с мръсотията, ходят болни и кашлят, някои негри плюят върху месото от яд някакъв- произведено от бедни за бедните. Бон апети!

2.   Искрено благодаря за това, че продължаваш историята!

3.   Напиши повече. Много ми е интересно!

4.   Правописните грешки са толкова много, че чак мъчно се чете, просто дразни. А и историята вече взе да става твърде измислена, но радвайте се хора, скоро ще четете как автора е станал богаташ с хубава кола и къже и готина жена, бла-бла...

5.   Да ти каже кака ти как да си правиш в къщи киселото мляко-много е лесно.
Ако пазаруваш от Лидъл, взимаш една кофичка кисело мляко от онова със синия етикет-Милбона(low fat natural Yogurt;1, 5

6.   "Напреднах с англииския и вече можех да изразявам по дълбоки пориви на душата си. "Ха, ама ти сериозно ли, реши, че някой ще ти се върже на историята. Добре си започнал, но след 3тата част, малко си се изложил. :D

8.   Абсолютно! До втора-трета част и аз четях с интерес и ми се струваше реално, но сега вече смятам, че ако не е пълна измишльотина, то поне доста неща...