Споделена история от Други

Книги
Здравейте... На 14 години съм и ОБОЖАВАМ да чета, но вече и аз не знам кои книги... Искам предложения за книги като:
1. "Вината в нашите звезди"
2. Поредицата "Дивергенти"
3. Поредицата "Училище за вампири"
4. Поредицата "Игрите на глада"
5. Поредицата "Малки Сладки Лъжкини"
Може да са и на английски (ако няма превод на български език) :)

Коментари

1.   Корнелия Функе - Мастилено сърце

2.   Каквото и да четеш сега, със сигурност след 2-3 години ще почнеш да четеш и Нора Робъртс.

3.   1. Всички книги на Джон Грийн - Хартиени градове, Къде си, Аляска? , Множество Катрини, Will Grayson, Will Grayson (на английски език е)
2. Предимствата да бъдеш аутсайдер -Стивън Чбоски
3. С дъх на канела - Никълъс Спаркс
4. Поредицата Хроники на чародейците - Ками Гарсия
5. Да убиеш присмехулник - Харпър Ли
6. Чудо - Ар Джей Паласио
7. 13 причини защо - Джей Ашър
8. Споделен Живот - Джоди Пико (препоръчвам! )
9. Всички книги на Стивън Кинг (ако харесваш хорър)
10. Домът на мис Перигрин за чудати деца - Рансъм Ригс
11. Поредицата Реликвите на смъртните - Касандра Клеър

Успех. (:

4.   Пробвай хрониките на арбър на зелазни, ще ти харесат.

5.   Нора Робънтс имаше една книга - Божествено зло ( може да греша ) сега я търся на всякъде и мисля , че е интересна :)) . Аз искам да предложа книгата която прочетох за един ден Сидни Шелдън - Насън и Наяве.

6.   Препоръчвам ти "Крадецът на книги". Ако харесваш класики може да прочетеш "Клетниците".

7.   Хари Потър !!

8.   Прочети книгите на Стамен Стаменов, ако искаш да бъдеш ИСТИНСКА от Масата. ;) Успех.

9.   "Наръчник на оптимиста"
Поредицата "Песен за огън и лед" също може да ти хареса

10.   Здравей. Аз също обожавам да чета. Препоръчвам ти да прочетеш трилогията на Кели Армстронг "Най-тъмните сили" може и "Хекс Хол", "Синя кръв". Аз съм на 15 и моя вкус е подобен на твоя...

11.   Делириум, Пандемониум (скоро и Реквием) на Лорън Оливър.
Подборът, Кръстопът на Али Конди
Поредицата "Академия за вампири" Ришел Мийд
Рубиненочервено, Сапфиреносиньо, Смарагдовозелено на Керстин Гир
Моят Свети Валенти-отново на Лорън Оливър

Направи си регистрация в Goodreads и там посочи книгите, които си прочела и които искаш да прочетеш. Според посочените вкусове сайтът ще ти препоръча книги. Дори можеш да препоръчваш и да гледаш кои книги четат
приятелите ти.

По заглавията, които си посочила, разбирам, че ти допадат тийнейджърските примесени с фантастика.

Ако искаш, мога да ти препоръчам и класика, която просто си заслужава да се прочете.

sunflower

15.   Месарят. Това е книгата, която ме изкара от щастливото детство, и ме хвърли в жестокият свят на възрастните...

16.   "Парфюмът - историята на един убиец" - има я онлайн.

17.   Толкин - "Властелинът на пръстените".

18.   в Книголандия няма лоша книга!

19.   И аз ти препоръчвам, , Къде си Аляска? , , на Джон Грийн много интересна и увлекателна книга и неочакван финал :) също така, , 3 метра над небето, ,!!!

20.   Задължително 'Вината в нашите звезди ' книгата е страхотна
а аз отделно ти препоръчвам 'След ' на Ана Тод книгата е страхотна при нас е излязла само първата час от три

21.   Подобни на тези:
Академия за вампити - поредица
Братството на черния кинжал - поредица

^има ги и онлайн. Можеш да си ги свалиш.

Друго мога да препоръчам - всичко на Джеймс Ролинс.

22.   Прости Игрите на глада, Дивергенти, Хари Потър и може би Първи Джаксън ако те влекат фентъзи :-) иначе много велика книга е Крадецът на книги, може дори на английски да я четеш... велика е аз нямах думи като я прочетох ( може би защото не можах да спра да рева хД ) успех
м16

23.   1. Странник в странна страна - Робърт Хайлайн
2. Топли тела - Исак Мериън
3. Подборът и Кръстопът - Али КОнди
4. Трилогията Максимум Райд - Джеймс Патерсън
5. Всички преведени книги на Сара Десен - Истината за завинаги, Заедно на път, Слушай
6. Очи от Рая - Алис Сийболд
7. Всички наши вчерашни дни - Кристин Телър
8. Бялата врана - Маркъс Седжуик
9. Чисти, Сраснати и Изпепелени - тилогията на Джулиана Багът
10. Петата вълна, Безкрайното море - Рик Янси
11. Трилогията Пепел (Пепел, Сенки, Чидовища (част 1 и 2)) - Илса Бик
12. Делириум, Пандемониум и Реквием - трилогия - Лорън Оливър
13. 13 причини защо - Джей Ашър
14. Трилогията Създадена от Дим и Кост (Създадена от дим и кост, Днин на Кръв и звездна светлина, Сънища за Богове и Чудовища) Лрйни Тейлър
15. Трилогията Сирена - Триша Рейбърн
16. Поредицата Реликвите на Смъртните - Касандра Клеър
17. Поредицата Пърси Джаксън и боговете на Олим Рик Риърдън
18. Поредицата Героите на Олимп - Рик Риърдън
19. Поредицата Нощен свят - Таен вампир, Тъмен Ангел, Заклинателка - Л. Дж. Смит
20. Скитница - Стефани Майър
21. Поредицата Здрач - Стефани Майър
22. Поредицата 39 ключа - Маргарет Питърсън Хадикс
23. Повелителят на конете - Николас Евънс
24. Поредицата Хрониките на Нарния - Клайв Стейпълс Луис
24. Трилогията Игрите на Глада - Сюзън Колинс
25. Обсебване - Нанси холдър
26. Предимствата да бъдеш аутсайдер - Стивън Чбовски
27. Ридание, Балада - Маги Стийвотър
28. Дневникът на Ане Франк - Ане Франк
29. Пристан за двама, Незабравима Разходка, Тетрадката - Никълъс Спаркс
30. Трилогията Дивергенти - Вероника Рот
31. Фор - Вероника Рот
32. Целувка за Анна - Стефани Пъркинс

Дано поне някоя ти хареса :))))

24.   bookfi.org

Не знам какво търсиш, но тук ще го намериш - на английски и руски.

25.   Ми като харесваш Академията прочети продължението то е поредица "Кръвни връзки" 4 от 6 книги са преведени на бг

26.   Освен гореспоменатата Нора Робъртс може да прегледаш о Джесика Стийл. Иначе ако си фен на ужасите освен Кинг може да прочетеш и Дийн Кунц.

27.   Аз ти препоръчвам "Богат Беден", "Просяк крадец" и "Хляб по водите" на Ъруин Шоу. Също така книгите на Никълъс Спаркс - "Тетрадката" и "Моят път към теб". :) Прочети ги няма да съжаляваш. Въздействащи са!

28.   Хей! Аз съм момиче на 11 години и вече чета книги на Нора Робъртс, Барбара Делнски и Луиз Бегшоу. Абсолютно сериозна съм и впечатляващото е, че дори съм прочела по няколко книги от горе-споменатите авторки! Колкото и да е странно повечето момичета и момчета на моите години 'не харесват' четенето, но при мен е различно! Мога да ти препоръчам:
1. Барбара Делински-Бягството
2. Нора Робъртс-трилогията 'Хотелът'
3. Луиз Бегшоу-Жена от класа
Успех! ;)))

29.   1. Реликвите на смъртните - Касандра Клеър
2. Академия за вампири - Ришел Мийд
3. Кръвни връзки - Ришел Мийд
4. Легендата - Мари Лу
5. Стъкленият трон - Сара Дж. Маас
6. Изобора - Кийра Кас
7. Разбий ме - Тахере Мафи
8. Елинор и Парк - Рейнбоу Роуъл
9. Ние, лъжците - Л. Локхарт

30.   .
Адски Устроиства на Касандра Клеър
Хрониките на Мангус Бейн на Касандра Клеър
Хобит забравих автора
Реликви те на смъртните на Касандра Клеър
Прелести създания
Здрач
Серафина на Рейчъл Хартман
Хекс Хол Рейчъл Хокинс
Хартиени градове на Джон Гринуич
Момиче на 10 дано ти харесат и о забравих Разбий ме

31.   Поредицата "Саванти" е много интересна и мисля, че ще ти хареса☺

32.   Анна в рокля от кръв двете книги, книгите на Фицпатрик за ангелите... още... ми... а да може и разбойници, книгата

33.   Спасителят в ръжта - Селинджър

34.   И аз съм на 14 и обожавам книгите! Една от любимите ми поредици е "Лунните хроники" на Мариса Мейър, препоръчвам ти я, защото е много вълнуваща! Трилогията "Чисти" също си струва, плакала съм много, но е малко трудна за четене, имай го предвид, ако ще започваш. Ако не си чела "Дивергенти", прочети ги задължително (филмите ме разочароваха)! А една от най-любимите ми книги е "Цялата истина в мен".
Още има:
Трилогията "Алена кралица"
Трилогията "Изборът" ( малко е лигава, а и главната героиня нещо ме издразни, но е развлекателно четиво)
Всички книги на Джон Грийн
"Паднали ангели"
Трилогията "Лабиринтът"
"451 градуса по Фаренхайт"
"Марсиански хроники"
Има още много, но дотук се изчерпвам. :D

35.   ''Брат - отмъсти за любовта'' на Владимир Количев
''Децата от гарата'' на Едит Несбит
''Преди да заспя'' на Стивън Уотсън

36.   "Убийството на художника" Луиз Пени