Споделена история от Избор на редактора

На дядо
Здравейте. Момиче на 20 години съм. Написах нещо в памет на дядо ми. Благодаря предварително на всички, които ще го прочетат! :)

На дядо

Не ми е празник, дядо.
Закле ме да празнувам и да пея,
и помня, обещах ти да не страдам
и нито една сълза да не пролея.

Познаваш ме - аз нямам твоята сила,
и плаках много, близо ден почти,
а сега във листа мъката си крия.
Усещаш ли ме там, където си ти?

Видя и как животът ми премина,
видя ме смела и силна в скръбта.
Помня думите ти:
"Лесно можеш да бъдеш обичана,
с тази твоя наивна душа"

Възпита ме Да бъда! - И бях.
Но пред загубата ти, силна да бъда - как не успях?
Загубих те! Ранена съм, а от липсата толкова боли,
Присядам тихичко на двора да те зърна.. няма те, уви.

Не те видях, отиваше си бавно,
не бях до теб - в края, до смъртта.
Жив в сърцето си те нося,
и зная ще се срещнем пак след няколко лета.

Не ми е празник, дядо.
Прости ми! От небето ми прости...
Бях горда, инатлива, своенравна,
а всякога обичаше ме ти...

Остава да разказвам, и да пиша
за времето, когато беше тук,
и както ти мен, след време да възпитам -
синът ми, твоя мъничък правнук...

Коментари

1.   Все едно си го писала за моя дядо! Благодаря!
Аз не бих могла да го напиша така, но го чувствам по същия начин.
Споделям болката ти, мила! Защото и аз чувствам същото!

2.   Първо, нека дядо ти почива в мир! Съжалявам за загубата ти, личи си, че много си го обичала. А, това, което си написала е просто уникално, продължавай да пишеш, страхотна си! :))

4.   Много чувствено и истинско. Моите съболезнования! Личи си, колко много ти е дал този човек, за да Бъдеш!

5.   Здравей. Моите съболезнования. Това което си написала е просто.... Насълзи ме. Продължавай да пишеш. Мисля че дядо ти ще се гордее докато те гледа от небето. Късмет в живота. Наистина много си добра. Това трябва да е тема номер едно винаги...

6.   Моите съболезнования. Оставам без думи, четейки стихотворението ти. Успех в живота и продължавай да пишеш по-често за весели, отколкото за трудни моменти.

7.   Искрено благодаря за отзивите на всички ви. Единствено пред живота сме толкова безпомощни или по - точно пред желанието да живеем. Всеки човек е създаден да му липсва нещо, но когато има хора около него, които запълват празнотата.. липсата се превръща в ненужна маловажност.
Когато, обаче хората около теб започват да си отиват.. разбираш не само, че покрай смеха и усмивките живота изтича, но и че се появява една липса, която само тлее, не гори.
Искам да пожелая на всички да бъдете упоени от щастие и да казвате по - често "обичам те" на близките си, защото аз не можах.

Сещам се за един стих на Мадлен Алгафари за този тъжен момент...

Когато си тръгнем от този живот,
не ще ни търсят сметка за парите.
Когато си тръгнем от този живот,
не ще ни броят грамотите, колите.

... Когато си тръгнем от този живот,
Не ще ни отчитат тъгите, сълзите.
Когато си тръгнем от този живот,
Значение няма и броят на дните.

Когато си тръгнем от този живот,
Все тая е с колко венци сме окичени
И колко сме жертвали кръв или пот.
Едничко е важно дали сме обичали!

9.   Това, което си написала, е уникално! Определено трябва да развиеш таланта си!

10.   Браво! И аз загубих моя дядо наскоро, и аз много го обичам, беше прекрасен човек!

11.   Това което си написала е уникално и адски много ме разчуства. Много съжалявам за дядо ти.. нямам думи, за съжаление живота е много несправедлив. Да почива в мир и бъди силна.

12.   Направо ме разплака... Все едно съм го писала аз - за моя обичан дядо и за обичната ми баба. Липсват ми, много. Помня ръцете им, помня мирисът им, помня топлината им. Много, много рядо ходя на гроба им, но те ме посещават често в мислите ми. Когато загубиш близък човек, губиш част от себе си.

13.   Благодаря за споделеното, прочувствено произведение. Събуди в мен много спомени, чувства и емоций!

14.   Разплаках се за мъничко от спомена красив за топли чувства и мечти- дете да възпитам със силата на моя дядо! Красиво е и най-честите сме, че имали сме дядо като злато!