Споделена история от Избор на редактора

Каква книга да си купя
Търся интересна и увлекателна книга, без любовни, мотивиращи и инересни по-скоро, въпроса е да не е тежка и натоварваща, може и др които на вас са ви харесвали досега съм чел малко книги?

Коментари

1.   Зависи от възрастта и от предпочитанията ти.
Препоръчвам "Игрите на глада" на Сюзан Колинс, книгите на Хорхе Букай, "Пепеляшките" на
Кристина Улсон.

2.   И аз вчера се сетих за игрите на глада, ако знаете подобни пишете, от автора.

4.   "Портретът на Дориан Грей" от Оскар Уайлд ми е една от любимите има и филм по нея. Ако искаш нещо в което се разказва за родители, деца, братя, сестри, семейство потърси трите книги на Халед Хосейни - "Ловецът на хвърчила", "Хиляда сияйне слънца"и"А планините ехтяха". Апък ако си падаш по ужаси твоят писател е Стивън Кинг. В стор бг има какви ли не книги, потърси там.

5.   препоръчвам горещо карта за библиотеката :)

6.   Има много произведения които се смятат за класика. Номер 4 вече ти е споменал едно от тях - "Портретът на Дориан Грей" от Оскар Уайлд. А такива има стотици!
"Големите надежди" на Чарз Дикенс, "Клетниците" на Виктор Юго, "Името на розата" на Умберто Еко... списъкът е безкраен. В тези произведения има всичко, което може да се иска от една книга. Интересни и увлекателни са и в същото време те карат да мислиш и възпитават характера! Освен това повечето от тях са филмирани наистина добре.
Прочети класиката а Хорхе Букай и "Игрите на глада" няма да ти избягат!

7.   Благодаря за предложенията на всички, "Портретът на Дориан Грей" ще бъде прочетен задължително!
Автора

8.   И аз го четох наскоро (портретът на Дориан Грей, много е интересно в него как хората намират успокоение на съвестта си, как правилните мисли изглеждат скучни, а за неправилните се намират хиляди оправдания докато си въобразиш, че са правилни :)
Моята любима книга е много тежка за четене и съм я чела само веднъж - това е Тютюн на Димов. Причината да ми хареса толкова много е, че показва как човекът не е само бял и черен, всички се водим от добри желания, но това което ни поднася живота ни кара да действаме не винаги по правилния начин, а най-вече се казва, че всъщност няма правилен начин.
Ако пък искаш чрез книгите да избягаш малко от реалността - препоръчвам Song of Ice and Fire, а пък Тери Пратчет е страхотен за леко четиво и много забавен

9.   Аз ти препоръчвам един роден автор Галин Никифоров а книгата се казва Фотографът. Много е интересна,както и другите му книги,разбира се.

10.   За мен най - смилен остава коментара на номер5! Отиваш в библиотеката и взимаш това, което теб те привлече! Всеки човек има индивидуални вкусове, та дори и за четене. А и гарантирам, че ще ти е много по - интересна всяка книга, която сам си си избрал!

11.   Прочети "Дракула". Книгата е много ама много интересна и те грабва от първото изречение. Този роман е известен като ужаси но не е никак страшен. Не те натоварва и както всеки знае "Дракула" е класика в жанра. Мисля че беше от Брам Стокър. Тои има и други уникални книги но като за начало прочети "Дракула"

12.   Препоръчвам ти "Хари Потър". Книгите от тази поредица са страшно интересни, забавни и увлекателни. Не са натоварващи и не са любовни, а освен това се четат на един дъх. :)

13.   има най различни книги аз препоръчвам
Вината в нашите звезди
Преди да умра
Кървавата червена шапчица

14.   "Вино от глухарчета'' Рей Бредбъри, особено, ако ти се иска да се потопиш в старите, сладки и неподправени детски спомени.

15.   "Шогун" - Джеймс Клавел
"Тримата мускетари" - Александър дюма

Гаранция за увлекателни книги, четат се на един дъх!

16.   Трилогията "Игрите на глада" от Сюзан Колинс , ако си тинейджър ти препоръчвам книгите на Джон Грийн - "Вината в нашите звезди", "Къде си, Аляска", "Множество Катрини", "Хартиени градове", "Уил Грейсън, Уил Грейсън", Сара Десен "Истината за завинаги", ако си падаш по фентъзи трилогията "Скъпоценни камъни" от Керстин Гир... Също Труман Капоти - "Хладнокръвно" и "Други гласове, други стаи", От класиките "Анна Каренина" от Лев Толстой или пък "Полет над кукувиче гнездо" Кен Киси... надявам се да съм била полезна!

17.   Игрите на глада, Дивергенти, Хари Потър ако си тийнейджър, но стават за всяка вьзраст. Моята наааай любима книга е Крадецът на книги на Маркьс Цузак... много велика книга.. първата творба(било то филм или книга) която наистина ме накара да се разрешава като малко дете и сестра ми да трябва да ме успокоява... също може да прочетеш Кръстникът... много лека книжка дори на английски написана е The Citadel :-) приятно четене

18.   Всичко е фентъзи"
Хрониките на Кейн-Рик Риърдън. 3 книги
Пърси Джаксън-Рик Риърдън. 9 или 10 книги
Лабиринтът-Джеймс Дашнър. 3 книги
Мечът на истината-Тери Гудкайнт. 11 книги
Наследството-Кристофър Паолини. 4 книги

19.   "На изток от рая" на Джон Стайнбек /и всички други негови книги впрочем/, "Токая Гранде" на Жоржи Амаду /и от неговите прочетени ми харесват всички/, "Луна и грош" на Съмърсет Моам, като цяло Реймънд Чандлър, всичко на Ремарк - на мен любима от неговите ми е "Черният обелиск"...

20.   "Дивергенти" са в еднакъв стил с "Игрите на глада". И двете са суперувлекателни.

21.   "Черният обелиск" съм чела като ученичка, но тягостната атмосфера в книгата определено не се връзва с искането на авторката да прочете нещо леко. Ремарк не е лек автор, особено книгите му, свързани с войната.
Препоръчвам всички книги на Сидни Шелдън, те се четат лесно. Понеже изданията са по-стари, освен в книжарниците, можеш да си намериш и на места, където продават книги втора употреба, има ги за по 2-3 лв., а определено си заслужават.

22.   "Кале Бломквист- по следите на отвлечените" на Астрид Линдгрен

23.   Ако харесваш фантастика Star Wars, но на Тимъти Зан! Няколко книги са и са в пъти по - добри от филмите. Жалко, че така и не ги екранизираха.

24.   Никога не купувай любовни романи и дуги сладникави историйки, защото с тях само си губиш времето и парите. Чети книги за факти, енциклопедии и изобщо книги от които ще научиш нещо полезно. Аз току що си купих една книга за "Тай Чи" и вече започнах да се уча как да го практикувам.

25.   Вселената срещу Алекс Удс" - Гавин Екстен
"Алеята на светулките" - Кристин Хана
"Мама и аз и мама" - Мая Анджелоу
"Знам защо пее птицата в клетка" - Мая Анджелоу
"Историята на моя живот" - Хелън Келър
"Не се предавайте "- Сузана Медоус

27.   Автори: Карл Май, Тери Пратчет, Лий Чайлд, Орсън Скот Кард, Виктор Суворов, Толкиен, Дъглас Адамс
Книги: Мусаши (от Е. Йошикава)

28.   451 градуса по Фаренхайт

29.   Препоръчвам "Човек търси Бог", "География на блаженството" и "География на Гения" на Ерик Уайнър. Много увлекателни пътеписи.

30.   В. Е. Шуаб, Невидимият живот на Ади Леру, фантастика, интересна книга.