Споделена история от Избор на редактора

Какво ви харесва и какво не в spodeli.net
Здравейте приятели!

От няколко години съм модератор в сайта. Искам от свое име и от името на екипа ни, да ви пожелая Весели зимни празници и една прекрасна следваща година.

Пускам "старата" тема - какво ви харесва и какво не, тъй като мисля, че има нужда от място, където можете да споделите оплаквания и хвалби (защо не :)

Благодаря, че правите заедно с нас този сайт - интересен, забавен и полезен.

По случай Коледа, искам да си пожелая, да се налага да одобряваме повече весели истории, истории с щастлива развръзка и повече стойностни и наистина полезни коментари.

Весели празници!

Коментари

251-300 от 460

388.   387, пиши в самите теми, че искаш темата ти да бъде итрита и ще ти я изтрият. Но трябва да е от същия комп, за да се сравни ИП адреса и да се знае, че наистина ти си автора

389.   388 как да е от същия комп,като темите са ми отпреди 5 години и от различни нет зали???

390.   Писах на модераторите в имейл дано да го видят и да изтрият темите които съм посочил!Благодаря!

391.   389, 390, ако пишеш от различен ИП адрес, няма как да са сигурни, ч ти си автора. По тая логика всеки може да каже, че е автора на дадена тема и да иска да се изтрие.

392.   Естествено, че след 5 години имам и друг комп и друг ИП, нямам причина да искам да трия чужди теми, искам да изтрия само моите, моля модераторите да го направят!

Moдратор - напишете еmail в такъв случай

393.   392, писах имейл, но още нямам отговор!

394.   Модератори, плийз кога някой ще отговори на имейла ми и ще направи това, за което съм помолил???

Модератор - имайте търпение, защото мейлите се четат от Администратор, който е доста зает човек. Пишете отново като коментар под темата, че искате да се закрие и ще се опитам да Ви помогна.

395.   Модератор, благодаря, но не искам да вдигам темите и да се разбере кои са. Ако може оставете ваш имейл за връзка и ще ви пиша там, надявам се да ми помогнете!

Модератор - пишете под темите като коментар „Аз съм Авторът, моля да темата да бъде изтрита“.

396.   Благодаря на модератора за бързата реакция! Супер си!

Модератор - Моля!

397.   Не ми харесва в този сайт, че пускаш тема публикува се след одобрение, и на другия ден e изтрита. Със мнения по тема също се е случвало. Нали минават одобрения? Или някои модератори се правят на велики и неодобряват решение взето вече от друг такъв модератор и решават да се направат на велики. Типично за България, аз какво ли се и учудвам тя за това и цялата ни държава е на това дередже. Защото всеки иска да покаже колко е велик и изимва вункциите на другия.

Модератор - понякога самите автори искат темата/коментара им да бъде изтрит. Друг път потребител сигнализира и коментарът се преразглежда.

398.   Здравейте, искам да попитам защо някои теми се одобряват, а други не?

399.   Номер 397 е, благодаря за отговора на модератора. Но какво значи, , потребител сигнализира и коментарът се преразглежда, , потребителите ли взимат решения кое да бъде публикувано или редактор? Все пак понякога се чака два дена да се публикува някакво си мнение и би трябвало да имате цялато време на света да решите адекватно това мнение става ли публикуване. Другото което не ми харесва е, идеята с, , преглед от редактор, , на мнението на някой човек. Това ми напомня за времето на соца, когато човек нямаше право да изразява свободно мнението си и всичко което се показваше по телевизията, радиото и т. н. първо минаваше през редактор, А когато кажеш нещо на улицата което не се харесва на власта, се правеше всичко възможно за да не можеш повече да изразяваш това твое мнение. Все пак мисля че отминаха тези времена. И би трябвало макър и в малка България човек свободно да може да изразява това което мисли. А и все пак сайта се казва, , Сподели, , тоест когато си решил да споделиш на някого нещо, било то проблем или болка, си длъжен да чуеш всичко което отсрещната страна може да ти каже, без да искаш някой първо да редактира мнението му. Все пак ти го занимаш с проблемите си, а не той теб. Предполагам сте ме разбрали правилно, и ако поне ще се чака за одобрения, то нека като се публикува един път мнение или тема, ако няма изришно желание от автора то да се изтрие, да не бъде трито. Тъпо е да чакаш два дена да ти се публикува едно мнение, и един ден след като бъде публикувано то да бъде изтрито. А ако някой редактор масово публикува мнения или теми които са в противовес с условията за публикуване, то сменете го с друг редактор.

Модератор - модераторите също са хора и е възможно да допуснат нещо, което не трябва. Модераторите работят на доброволни начала без заплащане и невинаги имат достатъчно свободно време, а коментарите са много. Свободата не означава право да се обижда и да се хейтва.

400.   397 е, добре де аз сега ако сигнализирам че наскоро се пусна нова за емиграция в Сащ при положение, че съществуват поне 10 такива и според мен е в противоес с правилата за пускане на нова тема бихте ли я изтри ли?

401.   Не ми харесва, че твърде много жени влизат или поне пишат. Стана малко като БГ мама - бебета, диети, маникюри, колко й бил голям на мъжа й, любовника й, каква рокля да избере и т.н. Когато чета история писана от мъж някак по-мога да видя неговата гледна точка, де се поставя на негово място. Това не е критика към жените, които пишат, а по-скоро апел към другите мъже да са по-активни в сайта.

402.   Замисълът на сайта е прекрасен. И толкова. Изпълнение и поддръжка- провал. Одобряват се коментари в реално време към чисто нови теми, при положение, че има чакащи от 1-2 дни. Мързеливи, некомпетентни и неадекватни модератори, администратори има ли, няма ли- мистерия. На почит са неграмотността, ограничеността и извратеността. Смешни правописни грешки в оформлението- "Ти_нейджърски истории", " Нечу_ствителен към главни букви". Самите модератори редовно нарушават правилата на сайта, никакво развитие, заседнали сте в 2007, защо сте пуснали тази тема изобщо?

403.   Системата за одобрение има нужда от рязка промяна за да се получава по-лесна комуникация между авторите и коментаторите. Един филтър който автоматично одобрява всички коментари с изключение на тези съдържащи имейл ще бъде добро начало. След това модераторите могат да прегледат последните добавени мнения и да преценят дали някои от тях следва да бъдат коригирани/изтрити, подобно на модерацията във форум. Не мисля че е толкова трудно да се осъществят тези неща, защото особено през уикендите и празниците е абсурд да се чака одобрение, което се случва веднъж или, в най-добрия случай, два пъти дневно.

404.   403, това е глупаво, защото лесно може да се заобиколи и ако си посещавал други форуми, трябва да си го забелязал. Примерно аз мога да си напиша мейла на кирилица и @ да го напиша с дума. Тогава системата няма да може да го разпознае и така ще се създадат предпоставки за злопупотреби от страна на потребителите. Все пак тук е възможно да има педофили, психопати и всякакви. Точно защото са си изпатили, са направили сайта анонимен. А и това като цяло е добре за много хора, котио иначе не биха се осмелили да споделят някои неща.

402 също не е съвсем прав, защото никой не може да задължи модератора да одобрява по-старите коментари и това няма нищо общо с мързела. Ако бяха платени, тогава админа или който е там, можеше да им поставя условия в каква поредност да одобряват и тем подобни. Но тук модераторите предоставят услугите си от добра воля и ще е "леко" нахално да имаме и подобни претенции.

Колкото до правописните грешки. Те не са редактори и не могат да редактират и правописа на хората. Ако правят и това, то тогава сайта съвсем ще замре. Тук са си отговорни само авторите. Мисля, че няма нужда да се заяждаме за всяка сбъркана буква. Все пак почти не се е случвало да се допускат наистина теми с фрапиращо лоша грамотност. Няколко букви, стига да се разбира за какво става дума, са по-скоро претенции. Между другото самия 402 е допуснал 1-2 дребни грешки и по неговата логика не трябваше и неговия коментар да види бял свят.

406.   от 402 до 404
Не става въпрос за правописните грешки на потребителите, ама изобщо, прочетете коментара ми още веднъж. А и, моля да ми посочите моите грешки, че да се поправя.

407.   406, няма значение за чии грешки става въпрос. Въпросът е принципен, а именно че се заяждаш за дреболии.

Твоите грешки са, че ПРЕДИ и след тире има интервал. "При положение че" се пише само с една запетая преди цялото словосъчетание, но не и преди "че".

Просто не ми изглежда нормално човек, допускащ грешки, да критикува чужди грешки. А и не това е най-важното. Една буквичка или тире, или запетая не е края света. Нито твоите, нито техните грешки са толкова фатални, че да не се разбира за какво става въпрос.

Но съм съгласен, че се е случвало по изключение да се допускат изключително неграмотни теми. Например без пукната точка или запетая.

Иначе сега разбрах, че визираш грешките в самия сайт, не на темите, но това не променя това, което казах.

А това за мързела, което си написал, си е откровена глупост, защото те реално правят безплатна услуга на сайта и не са длъжни да одобряват и един коментар. Трябва да сме благодарни за безплатната работа, която вършат, въпреки ангажиментите си, работата си, семейството си и т.н. Ако получаваха заплащане, можеше да ги критикуваме. Но сега всичко, свършено от тях, си е бонус, а не задължение, но както често се получава, никой не цени труда и безплатните услуги на другия.

408.   Пак от горния. Иначе на мен единствената забележка ми е, че понякога се одобряват обидни коментари и глупави теми, а друг път не са ми одобрявали теми, които със сигурност не са в нарушение на правилата и със сигурност не са по-глупави от много други одобрени теми.

409.   405, аз съм мъж, но също считам коментара ти за обиден.

412.   от 406 до 407
Да, съгласна съм, но едва ли има много хора, владеещи пунктуацията до съвършенство. И аз, а и Вие не сме от тях. Но моите липсващи интервали и излишната запетая ще ги забележи един от десетимата, които ще прочетат коментара ми, евентуално, а не да виси фрапантна грешка десет години на сайта и никой не си мърда пръста, да я поправи.
Относно модераторите, колко голяма услуга правят на всички ни, ами като е толкова тежка работата и не се справят, има потребители, които си предлагат услугите точно в тази тема, да наемат още. Поредността на коментарите - интересно е как с предимство са все разни пикантни и скандални истории, за сметка на безкрайно скучните от раздел "Здраве", например.

413.   412, ми като не владееш пунктуацията какво се дървиш? Ти като бъркаш, няма проблем, а другият като бърка - голям проблем, защото, видиш ли, стояло там 10 г. Голям довод, няма що. Типично за много хора, когато нямат реални доводи, да си ги изсмукват от пръстите. Сякаш пък като са изпуснали "й", не си разбрала, че става въпрос за "тийнейджърски".

За дребнавите хора дори и всичко да е перфектно, пак ще има нещо, което ще ги дразни.

На въпросните потребители не са им виновни модераторите, защото за тази работа си има админ, чийто контакти си ги пише в секция "Контакти". Съмнявам се админът да виси по цял ден в сайта и да търси в коментарите (било то и в тази тема) кой иска да стане модератор.

414.   Абе 413, що чак толкова ревностно браниш модераторите, много лично се засягаш, модератор ли си, какъв си? Админът нямал време и той, ами вижте другите форуми, то това вашето го няма никъде! Тази тема защо сте я пуснали, ами четете я, де! Да не би да съм единствената недоволна? И няма да седна да ви изреждам всичките недостатъци всеки път, я! В темата искате мнения, как да направите сайта по-привлекателен и по-добър, триста човека отговарят - резултат няма. А теб като не те дразни липсващото "в" в "чувствителен", какво ми се изпрягаш? На мен не ми пречи това, а инатът и пренебрежението, запънали сте се и отказвате да приемате и препоръки, и критика. И представи си, писала съм на имейла, даден за контакт, не да драпам за модератор, боже упази, по друг въпрос, ха познай, дали аджаба, някой ми отговори.

415.   414, дреме ми за сайта, просто не понасям дребнави хора, на които все нещо им пречи. Иначе сайта със сигурност има по-сериозни недостатъци от тия буквички, но да се заяждаш точно за едната буквичка, при положение че и ти не пишеш грамотно, е смешно. Виждаш треската в чуждото око, но не и гредата в своето.

Освен това бъркаш правомощията на модератори и админи. Затова ти се струва, че се инатят. А то просто не е тяхна работа. Но за едно си права, темата е пусната, а не се вслушват в съветите. Но подчертавам, това не е работа на модератори да се вслушват и да променят каквото и да било. И да искам не могат.

Ако критиките ти са към админите, но и критиките ти са основателни, си права. Но няма гаранция, че са основателни. Това, че за теб са важни, не означава непременно, че са основателни.

418.   Мен много ме дразни като започна да пиша мнение, казвам нещо смислено (поне според мен) и накрая модераторите не го публикуват, защото... ей тъй. Имал съм случаи да пиша мнения по 20-30 минути и накрая не ги виждам постнати, без да използвам квалификации, обиди или подобни. Просто някой мод нещо не е харесал или е харесал другите мнения повече а на моето дава 'delete'.

420.   Не ми харесва, че не одобрявате теми написани по правилата без обиди, които не са хейтърски. Ясно е, че много теми за които хората имат проблеми не се одобряват, но защо? Ако имате списък с неодобрени теми, ги вижте и най-вероятно ще видите, че не сте одобрили доста теми(най-вероятно не само мои)

Модератор - Моля, напишете темата отново. Препоръчително е да излага проблем ясно, да не е много кратка и да е интересно и грамотно написана.

421.   Модераторе, няма по отвратително нещо от гаврата на власт имащите, със зависимите от тях пишещи потребители. Самата тема е йезуитско лицемерие и доказана беззащитност на пишещите, да изразяват свободно мненията си. Погледни всички коментари и виж празните места, където не си ги публикувал!!! Сигурно и този мой коментар няма да публикуваш, защото истината не ти изнася. Няма полза от модерато, а вредата от него е огромна. Да се плаща на модератор за да не публикува коментари с негативизъм към провежданата политика и налагане на статукво е престъпление срещу народа. Къде е тогоава свободата на словото? Има мъдрост от народопсихологията - "храни куче да те хапе"! Докато съществува субективен фактор (модератор), обективността ще е само мечта за обществото!

423.   Ако някой посещава subreddit /dankmemes, там си има доста установен начин, по който да се обръщаш към модераторите. Това място заслужава същото.

Виждам истории, в които тролове и всякакви... условно да ги наречем "хора" пускат всевъзможни простотии: изневяра, злоупотреба с доверието, гаврене с партньорите си, дори и гнусни геронтофилски изцепки (явно фалшиви, но дори не са в правилната секция пуснати).

Да напишеш коментар, в който наричаш авторът, който се хвали с изневярата си, "въшльо", това не се приема. Но авторче, което се фука с измамата на жена си, това си е супер. Явно това е стратегията - да има простотии в сайта, за да се посещава редовно.

Приеменувайте го на tapotii.net, поне да сте искренни.

424.   Здравейте, това май няма да го одобрите, но пиша, защото ще го прочетете. Ще започна с нещата, които не ми харесват в сайта.
1. Не ми одобрявате темите доста често. Коментарите винаги ми одобрявате, но темите не.
2. Не ми харесва, че чат пат темите и коментарите понякога се одобряват бавно. Да, не е лошо да бъдат одобрявани темите и коментарите, но според мен трябва редакторите в сайта да влизат поне веднъж на ден.
3. Не ми харесва, че понякога, когато ви се натрупват много теми за одобряване, повечето от тях ги пропускате.
4. Не ми харесва, че понякога темите са в грешни раздели. Пример отскоро: тема за телефон не е в раздел други, а в раздел любов и изневяра. И един пример по-стар отпреди месеци. Какво прави тема за секс в раздел Тинейджърски?
Харесва ми идеята за сайта.

428.   Харесва ми дизайна на сайта - много е удобен.
Не ми харесва, че понякога не се одобряват коментари, които по никакъв начин не нарушават правилата.

429.   По принцип сайта ми харесва, но в много от коментарите има много злоба и как да кажа, лично отношение, а не реални съвети. Чувствам се зле дори само като чета коментарите. Може би ще е добре да има по-затегнат контрол и оценка върху коментарите, които се публикуват.

430.   Не ми харесва, защото наскоро пуснах доста интересна според мен тема, и не беш одобрена, а постоянно чета апсолютни бози. Които освен, че са апсолютно кухи като съдържание, примерно не предизвиква читателя да разсъждава и да се получи интересен дебат, а по скоро нахокване на всички читатели към автора, както и подигравки и присмех. Примерно някой 18 годишен пубер си купил 20-25 годишна гробница и пита как да я тунигова за да се състезава с нея по светофарите и да притрепе някой, като преди това катострофирал с друга такава гробница. И такива теми се публикуват....??? Както и често през една две теми, такива които се дублират по съдържание, но с различни заглавия. Пример:, , Живота в САЩ, , и след една тема, , Как е живота в Сащ? , , или, , Искаме да живеем в САЩ, , Или от сорта, , В коя държава хората са по топли? , , и след една тема, , Къде българите ни приемат по-топло? , , като и в двете теми автора изброява, че е обиколил целия свят, как на всякъде хората били студени, дискриминирали го, дистанцирали се от него става ясно, че и двете теми са писани от един и същи човек и, че е някакав социопад щом обиколил целия сват и на всякъде хората го изолирват и наводни раздела чужбина с поне 10 такива бози само, че с различни заглавия. Убеден съм, че доста стойностни теми не се одобряват, и за сметка на това се публикуват бози от типа, който изброих. И една идея към управляващите сайта. Не е лошо ако на някой не е одобрена темата да му бъде изпратен мейл с две изречения за причините поради които не е одобрена. Все пак човека е отделил минимум 15-20-30 минути за да я напише, ие може да отделите няколко минути за да му отговирте защо не е одобрена. Още по демократично би било, да има някакви правила на, които трябва да отговаря една тема и да не минава през одобрение от редактори. Зашо да не може всеки да пусне тема това което го вълнува. Не виждам какъв е проблема. И вече ако вълнува аудиторията ще има и дискусия по нея, ако примерно за три месеца не събере поне три мнения да бъде трита поради неитерес.

433.   Колко време да чакаме да ми се одобри темата? на всички ги одобрил те, само моята не, а не е мистификация. Майка ми е луда е темата.

434.   Няма други като вас. Пишеш нещо, съвсем възпитано и културно, чакаш една седмица и?! - няма го?!?!?!
Някой си решил, че не му е угодно!
Иначе просотии и мръсотии - колкото щеш, за неграмотниците да не говорим...

437.   Питате какво харесваме и какво не харесваме. То хубавото е ясно - че можеш откровено да споделиш толкова неща и разбереш за чувствата на толкова хора. А лошото е - как по някога странно дълго много коментари и теми чакат за одобрение - понякога с дни наред...

438.   Защо вече не ми одобрявате темите? Само от моя IP адрес не одобрявате. Проблем с Виваком не е одобрена, Търся песен също Майка ми е луда също. Едва ли ще го одобрите, та камоли ще отговорите, но... Искам този сайт пак да е добър, както и преди месец.

439.   Не ми харесва,че от 1 седмица не ми одобряват коментарите. Защо така бе,Модератори??! Да съм написал нещо нецензурно,неграмотно,на латиница или други подобни глупости? Искам да я напишете тука ясно и точно причината поради която вече не ми публикувате коментарите и ще гледам да поправя грешката си.

442.   Здравейте. Съжалявам,че коментирам толкова късно. :(
Искам да кажа,че можете да направите личен чат с някого и сайта да не е анонимен. :/ Ноо не знам,преднината на сайта е че Е анонимен ;д

443.   Защо не ми одобрявате темите и мненията. Много искам да разбера, защото това е цензура. Защо? Не съм писал на шльокавица.

444.   443, зависи дали модовете са на кеф. Понякога и на мен ми ги одобряват, понякога - не. Доста е дразнещо. Посещавам сайта все по-рядко, но от време-навреме има интересни теми.

445.   Мога ли да ви попитам защо в темата на момичето жертва на домашно насилие http://spodeli. net/4/story-127201. html сте публикували два ужасни коментара, които открито я нападат, че сама си е виновна за това? Става дума за номер 6 "Ако наистина го обичаш ще търпиш, защото любовта е многомилостива и дълготърпелива и винаги предполага да се прощава. Това са подводните камъни на семейния живот, всеки търпи нещо, няма пълно щастие. Съвместния живот е един безкраен низ от компромиси и затваряне на очите. Това че те бие не е кой знае колко фатално, замисли се за уважението и грижите, което е полагал за теб докато си била в болницата. "и номер 33 "Чели ли сте една и същя книга два пъти? Няма как да има различен край. Не те съжалявам, презирам хора като теб. Хора неспособни да видят какво се случва, хора надяващи се на промяна, наивници! ". В един от коментарите ви обърнах внимание да вземете мерки и да ги премахнете вие обаче нищо не сте направили. Кажете ми такива съвети ли трябва да получава една жертва на домашно насилие, че сама си е виновна и трябва да търпи тормоза до края на живота си?
Моля ви вземете мерки премахнете тези гнусни коментари и не допускайте подобни подчовеци да публикуват отново! Номер 6 100% съм сигурна, че е чичака женомразец.

446.   Ето, пак го направихте! Защо изтрихте и тая тема? ! "Той не харесва външният ми вид" на нейното място се появи тая тема "Секс при двойки 50 ". Защо правите така? Защо триете всяка тема, в която аз коментирам? ! Защо? Имате ми нещо зъб ли? Нещо на вас ли не ви е изнесло и сте се обидили лично, та избягвате да го публикувате? Страшна цензура упражнявате тука, и то само над определени хора като мен, а на други не! Ето сега аз пуснах коментар към тая тема и чаках да бъде публикуван, а не само, че не беше публикуван, но и цяла история беше изтрита! Не можете да продължавате така с това безобразие! Не можете да триете каквото на вас ви е неудобно, а каквото ви харесва да оставяте! Или спрете да триете вече публикувани теми, или ще пиша във всяка тема, докато не ви дотегна напълно!

447.   Опа, извинявайте, МНОГО извинявайте, стана грешка, пак съм аз, извинявайте, извинявяйте за предния коментар, сега видях, че темата е в раздел "Други". Много съжалявам. Грешката е моя.

448.   На мен преди години ми се случи поне 4- 5 пъти да изтрият тема, защото се е разразил спор заради мен. :D Естествено, не мога да съм сигурна, но предполагам, че аз съм била главната причина да се изтрият темите. Нищо чудно, че толкова хора в сайта ме мразят. :X
Но сега се старая да не се случват подобни неща.
Надявам се и моят коментар да бъде публикуван.

Black Sabbath

449.   Модовете отново се подиграват. Отделих половин час да пиша по една тема. Днес гледам мнението ми го няма, а отдолу чакащи коментари: няма. Т.е. някой мод е решил, че мнението ми, което бе базирано на личен опит, не струва. Пълна подигравка.

450.   Това е саит който се обслужва по желание и избор...
Не се чудете, приемете го като българщина- бай ганйовски манталитет!
Отдавна съм се отказала да публикувам тук. Но няма да спра да ги критикувам!

453.   В "сподели" ми харесва всичко, защото тук се спасявах в последните 2 седмици. Много ще ми липсва. Надявам се повече от хората тук да преодолеят трудните неща, които ги измъчват. Без лошото няма да познаете хубавото. А то предстои за всички, нали? Като дете се криех от жестокия свят под завивката, свивах се, стисвах си очи и повтарях, утре няма да се страхувам. Утре няма да се карат. За всеки искам да има едно таков утре, в реалноттста. А за този, за к огото съм готова на всичко искам най-специалното и различно утре. Първото към стотици, които д го будят за щастие. Аз не ога, но знам че има за него щастие и ще го познае
Исках да споделя моето довиждане. И продължавам в биткатами за тиш.

Модератор - Благодарим за хубавите думи.

456.   Здравейте на администраторите и на потребителите!
Какво ми харесва в сподели и какво не:
Преди време понякога съм влизала тук, за да се докосна до човешки истории, да опитам да помогна където се усещам компетентна да дам съвет и да кажа на себе си -виждаш ли колко е нелек живота на хората, какви трудности имат в дните си. И оценявам това коетое било текущо, затварям си очите за дребните несъвършенства и карам напред.
Напоследък имах време и огромно основание да изживявам собствните си неволи. От около два месеца аз намирам сили, намирам себе си и успявам да се откъсна от жестокостите които са в дните ми единствено тук. Благодаря на администраторите за търпението да прочетат и да пуснат в обръщение дори и глупостите, които са продиктувани от емоция. Ако не влизах да пиша тук щях да съм хиляди пъти по-самичка.

457.   Най-големият проблем на страницата е модерирането. Освен мудно, то е крайно непоследователно и пристрастно. Темите са пълни с одобрени отговори, които не съдържат нищо полезно по темата. Най-смешни са тези, които в раздел любов или секс започват граматически урок. Гаче неграмотните нямат право на любов или сексът е прерогатив на хора с минимум бакалавърска степен.
Преди 5-6 години страницата беше прилична, сега имам чувството, че модераторският екип няма комуникация помежду си, а е разделил темите, като феодални владения.

Дядо Торбалан

251-300 от 460