Споделена история от Избор на редактора

Какво ви харесва и какво не в spodeli.net
Здравейте приятели!

От няколко години съм модератор в сайта. Искам от свое име и от името на екипа ни, да ви пожелая Весели зимни празници и една прекрасна следваща година.

Пускам "старата" тема - какво ви харесва и какво не, тъй като мисля, че има нужда от място, където можете да споделите оплаквания и хвалби (защо не :)

Благодаря, че правите заедно с нас този сайт - интересен, забавен и полезен.

По случай Коледа, искам да си пожелая, да се налага да одобряваме повече весели истории, истории с щастлива развръзка и повече стойностни и наистина полезни коментари.

Весели празници!

Коментари

1-50 от 460

1.   Здравейте! :)
Харесва ми, че в сайта може анонимно да се обсъждат проблемите и да се търси съвет.
Не ми харесва това, че не се одобряват истории, написани според правилата.
Това, че доста линкове препращат към други истории.
Целият хейт в сайта.

Весели празници и на Вас!
Ж14

Модератор: и ние не харесваме същите неща. Весели празници! :)

2.   Благодаря за красивият поздрав :). Да сте живи и здрави от екипа и все така да пазите сайта да бъде едно приятно и полезно място. Все повече положителни коментари да одобрявате.

Модератор: Благодарим за пожеланията :)

3.   Блaгодaря от свое име зa пожелaниятa!
И нa вaс модерaторите , успехи и лично щaстие ви желaя и здрaвa психикa , зa дa ни " търпите " още дълги години:)!

Определено нaй- много ми хaресвa aнонимносттa! Нa мен ми помогнa много че , можaх дa споделя тук нещо толковa лично и интимно , което дори с приятели не можех. Можaх дa видя ситуaциятa през няколко рaзлични гледни точки и дa вземa прaвилното решение.
Имaйки в предвид че , темите и коментaрите минaвaт до еднa през вaс и се обрaботвaт нa ръкa , нормaлно е понякогa дa се допускaт грешки.
Нямaм мaй зaбележки , хaресвa ми сaйтa тaкъв , кaкъвто е! Оценявaме трудa ви!
Весели прaзници!

Модератор: Благодарим. Наистина ТОВА е идеята на сайта - да си помагаме и да споделим опит и различни гледни точки. Всяка дума в този сайт ми е минала през очите и ръцете. Извиняваме се за грешките понякога, но наистина са неизбежни. За което разчитаме на вас - да сигнализирате с коментар или по е-маил, за да се поправим

4.   Весели празници и много здраве на администраторския екип!
На мен не ми харесва това, че има коментари които са с цел хейт, обиди или просто прости коментари, които бъдат приемани и вместо да помогнат на въпросният човек, го злепоставят повече. Понякога си мисля че не обръщате достатъчно внимание на коментарите и просто ги приемате, но всеки според мнението си. Тук има теми които биха ми помогнали и без да питам, за това се радвам че този сайт въобще го има. :)))

Модератор: Опитваме се да намалим описаните от теб коментари и повярвай ми - сведени са до минимум. Обръщам внимание на всяка дума, когато одобрявам. Звездичките, които се срещат из коментарите, както и това, че понякога липсват номера - са именно редактирани (отстранени) хейтърски изказвания.

5.   Благодаря за пожеланията - тъпкано да ви се връщат.
В сайта ми харесва:
- възможността да си анонимен и да питаш неща, които те е срам да питаш приятелите си;
- това, че има всякакви възрасти и хора тук, защото виждаш различните гледни точки и получаваш различни коментари
- раздела "секс и интимност" :))))
- това, че има раздели

Не ми харесва
- че като седна и ми отлитат час, два без да ги усетя :D

Всичко е супер. Продължавайте в същия дух и спорна Нова година за всички.

Модератор: Благодарим :) Спорна година!

6.   Като за начало - Весело си изкарайте празниците, модератори.
Няма емотикони, няма свежо меню/навигация, няма възможност за регистрация, няма
достатъчен контрол върху обидните кометари/ коментари без смисъл.
Много пъти съм срещал коментари тип "Сгрешил си буква "а" или "б", което е дразнещо.
По-добре не пускайте бързи коментари, че ще удари кризата този хубав сайт.
Нямам нищо против да добавите някакъв чат, но да има своите ограничения :)
(малко е скучно без чат, защото има дни без някакви теми или нищо за четене)
Няма да е лошо малко да подобрите външния вид малко, за да изглежда по-привлекателно.
(скучни цветове не препоръчвам да слагате)
Не съм сигурен, но точно в този вид на нещата има нужда от някаква свежа промяна във доста неща.
Преди някакви промени Ви съветвам да помислите дали ще бъде полезно или... лошо

bbdeveloper

Модератор: Благодаря. Един чат би позволил да се разменят лични данни, а тук влизат доста деца и в интерес на безопасността им, е по-скоро неприемливо.

А като на отделен потребител, разграничаващ се от задълженията си - на мен ми харесва, че няма емотки, защото така не прилича на всички онези форуми. Това си е моето лично, потребителско мнение, разбира се ;)

7.   Здравейте,
сайта е невероятен, безброй са проблемите на които съм намерил решение благодарение на него и надявам се доста са хората на които аз самият съм помогнал с полезни отговори. Пожелавам на целия екип, както и на всички посетители - Весели празници и дано все по рядко се налага да търсите решения на проблеми.

Това което не ми харесва на сайта е следното:
Първо, както споменаха по горе, има много теми които са направени съгласно правилата, но не се публикуват.
Второ, дългото чакане темите да се публикуват. Напълно ви разбирам, не очаквам от вас да сте 24/7 на разположение, но в сайта се споделят проблеми които притесняват пишещия и чакането първо да му се публикува темата, после да се отговори и после тези коментари да бъдат одобрени е убийствено за човек който има сериозен проблем на сърцето (личен опит).

Предлагам следното решение, вие разбира се ще решите дали ви харесва и дали ще го усъществите.
Самата цел на одобряването на темите е да се избегне спам и неподходящи истории които да залеят сайта. Направете един раздел наречен "Истории чакащи одобрение" в който директно да отиват споделените истории (още преди да са одобрени). Историите от този раздел няма да се показват на главната страница, те ще стоят само в този раздел(видим за всички). След като бъдат одобрени от вас, те ще се преместят в желаната категория и ще бъдат вече "одобрени" (ще се виждат и на главната страница). Неподходящите теми ще бъдат изтривани. Макар и все още неодобрени по тези теми може да се коментира от посетителите.
Целта е хората с наложащи проблеми бързо да намират решение, докато в същото време самите теми стоят "под карантина" за да се избегне възможността от спам. Дори и да има спам и неподходящи теми те ше бъдат само в този раздел на който ще напишете с големи червени букви че темите в него НЕ са прегледани и все още не са одобрени.

С коментарите може да се направи нещо подобно. Например:
Там където пише Коментари очaкващи одобрение: 5
Да може да се кликне върху числото (в този случай 5) и това да покаже коментарите които все още не са одобрени. Те няма да бъдат добавяни към темата докато не бъдат одобрени но ще може да бъдат видяни ако посетителят желае.

Дано съм ви дал интересни и същевременно възможни за изпълнение идеи. Разбирам че не всичко е възможно и много се надявам тези предложение (или поне подобни на тези) да са по силите и желанието ви да направите. Благодаря много. Весели празници!

Модератор: Безспорно идеята е интересна. Благодаря, че споделихте. Весели празници

8.   Харесва ми, че можеш винаги да намериш решение на твоя проблем и то анонимно. Не ми харесва, че някои истории, които са написани според правилата и не са с цел да обидят, не се одобряват. Не ми харесва и, че има коментари, които са хейт и са доста обидни, но се одобряват. Весели празници на всички и на екипа на spodeli.net.

9.   Здравейте. Желавя ви Весела Коледа и приятно посрещане на 2015 година. Момиче на 17 години съм и знам сайта от супер много време, влизам напълно всеки ден поне по 10 пъти и отговарям на всяка една тема, пускала съм мои също и то доста. Харесва ми анонимноста в сайта, защото ако се наложи някой да си напише името или Фейсбука едва ли въобще някой ще сподели тази информация. Мислех да пускам тема, за да може да видите какво смятам, че има нужда от промяна и се радвам, че създадохте тази. Макар крехката си възраст се занимавам с графичен дизайн и кодове за направата на сайтове и вграждане на различните елементи, както примерно вашите реклами отстрани. Имам много неща, които ще ви ги изброя като точки и се надявам да ги покажете на главния администратор, който решава какво ще се случва и да ги изпълните, смятам, че сайта ще бъде по-харесван тогава.

1. Най-важното според мен е, че трябва да има регистрация, човек може да не е с потребителско име, ами примерно потребител15054 да кажем и там да се запазват темите, които е пускал неговите коментари, но той да има право да ги скрие смисъл като му влезеш в профила да пише темите, които е пускал и да има видимо за : и да пише, за всички, за приятели, за себе си и прочие и сам да си реши кой да ги вижда и кой не. Същото и за коментарите му.

2. Не трябва да пишете със звездички, когато някой си е написал пощата или града или името. Еми щом този човек е преценил, значи иска да бъдат написани. Много често съм искала да се свържа с някой, но не съм могла поради тази причина. Ако направите точка 1 с профилите ще ми е по-лесно да добавям. Може който иска да си пише коментар от профила, но да задава да излиза анонимно и така пак може да не го знаят кой е.

3. Интерфрейса е много обикновен. Променете го малко по-цветно и слагайте украси според празника.

4. Сложете повече подтеми, тези са прекалено малко.

5. Ако създадете профили да има опция човек да си трие темите. Сега примерно аз няма как да докажа коя тема е моята и да помоля да е свалена. Също да сложите и рангове и според броя на коментарите, оценките на коментарите и темите човек да се възкачва нагоре и да има повече привилегии.

6. Одобрявайте повече и по-бързо темите и коментарите, аз пуснах още поне 5-6 нови теми със сериозни проблеми, а вие нито едната не одобрихте, а ми одобрявате някакви глупости, малък ли ми е, тази песен коя е, някакви простотии, където и във форуми могат да се намерят. Най-добре ще бъде ако спрете това одобряване, а направо се качват нещата. Вие само да следите за обидни неща и тях да триете примерно.

7. Трябва да ме вземете и мене за модератор да оправя сайта както го предложих, повече ще набере хора, защото аз имам 10 теми и съм забравила заглавията и не мога да си ги намеря и ако си имах профил друго щеше да бъде. Да ми дава известие за коментар нов, за одобрена тема, за отхвърлена тема и отдолу да пише причина.

8. Трябва да има бутон под коментара, който да се казва отговор и да може пряко към нечий коментар да се пише отговор към него и мнение, а не да се пише.. еди какво си към номер 1, еди какво си към номер 6 примерно. Тъпо е така.

Това са моите препоръки. Имам още много, но няма да си издам всичко.

10.   Първо да кажа, че сайта е много полезен и много закрастващ, даже понякога не мога работя от манията за него.

Второ, имам предложение към одобрените теми да се прикачват тематични снимки, но предполагам, че това е трудно за изпълнение и няма да го приемете. Макар че в някои сайтове за споделяне го има това, но те може би са с по-малък трафик. Изобщо от към дизайн може да се бутне тук-таме, но е важно и той да си остане простичък, както си е и както е гугъл например. Няма нужда от излишни претрупвания.

Трето, мисля, че всички ще се съгласят с мен, че забавянето на одобряването на теми и коментари си остава най-големия недостатък и дразнител на сайта. Не можете да ме убедите, че е нормално понякога да се бавят коментари по 3-4 дни. За стотен път предлагам да се приемат още модератори, вкл. и аз мога да предложа услугите си. Никога не ми отговаряте на този въпрос или ми отговаряте безсмислено, че не било лесно. Кое му е трудното? Писах доста време ник под коментарите, както ми казахте, но нищо не се случи и се отказах.

Четвърто, мен лично ме дразни, че съм писал доста сериозни теми и коментари и не са ми били одобравяни без всякакви видими причини и против всяка логика. А имаше един период преди няколко месеца, когато направо бяхте прекалили с това, даже бях отвратен и на косъм да спра изобщо да влизам в сайта. Сега е малко по-добре. Просто е адски гадно да си правиш труда да даваш съвети, без да обиждаш, без да пишеш неграмотно, изобщо спазваш всякакви правила, а незнайно защо някой решил, че не е необходимо да се публикува и цялата работа отива по дяволите.

А между другото се сещам за теми, за които така и не разбрах защо са одобрени. Например "как да хвърлям по-надалеч" и някакви такива, за които дори не искам да си спомням. Е, не може аз да пиша смислени коментари и да не се одобряват, а някой да пита как да се празни надалеч и да се одобри. Просто е обидно. Имаше един период пак, в който бяха одобрени поне 5-6 такива адски безсмислени и обидни теми в рамките на няколко дни.

Това се сещам за момента. Мерси за пожеланията. И аз пожелавам весело изпращане на старата година и по-ползотворна и духовна нова 2015 година на всички.

/Модератор7 - Различните модератори имат различни критерии за това кое е полезно и кое не е. Оттук идва разликата в одобрените коментари, а и теми в различните периоди от време. Модераторите не са много, но не са и малко. Всеки влиза когато може и колкото може. Случва се всички да са заети по едно и също време и тогава съответно няма как да се одобряват коментарите.

11.   Аз съм един от коментиралите, но не бях прочел мненията преди мен. Та исках само да добавя мнението си, че чат и раздел за чакащи за одобрение теми не е добра идея, както каза модератора, защото това създава опасност за някои потребители. Но все пак в определени ситуации смятам, че може да се правят излкючения по преценка на модератора да се разрешават обмяна на данни.

И друго искам да попитам. Възможно ли е да се направи допълнителен раздел на тема духовност, позитивно мислене или нещо такова. Мисля, че темата придоби достатъчна популярност напоследък, а и би могла да бъде адски полезна на интересуващите се. То и сега такива теми и могат да се преместят в него. Другото е, че на някои модератори им се струват фантасмогории тези неща и не ги одобряват, поне мои коментари по темата не са одобрявали, а пиша само за проверени неща.

Иначе благодаря, че темата ми "Моята формула за успех" е одобрена и ще се радвам, ако е полезна дори и на един човек.

12.   Супер си е сайтът, но понякога се чудя дали не може да се измисли начин за контрол на посетителите под 18, понеже има доста такива, а тук често се пуска неподходящо съдържание.

Весели празници!

13.   Сайтът е хубав. Аз го ползвам от поне 7-8 години. Но не ми харесва, че често не публикуват теми, по които имам въпроси, а публикуват измислени глупости. Също понякога с дни се чака да пуснат новите отговори.

14.   Наистина вашия сайт много помага за всички хора, които търсят съвет и няма с кого да го споделят. А най -хубавото е че всичко е анонимно, но не харесвам хейтърите или по скоро тяхните неподходящи коментари. Но все пак ви благодаря за този сайт и бъдете живи и здрави.

15.   Не ми харесва това, че не ми удобрявате коментарите, които са написани според правилата и съм се старала да дам съвет, а удобрявате просташки, обидни и провокиращи коментари. Това ми е обидно, за това това е последния коментар, който пиша.

/Модератор7 - Ваше право е да пишете или не. Не мога да говоря от името на другите колеги защо не 'О'добряват конкретен коментар. Така са преценили.

16.   като цяло сайта ми харесва. Имам няколко въпроса: има ли някакъв шанс да се разбере кой пише историите, ако изпратя 3 истории вие ще знаете ли че са от един и същи човек, какво печелите вие от този сайт?
п. с весели празници и на вас

/Модератор7 - Начин има по IP адреса, но и това не винаги е много надежден начин. Модераторите тук са на доброволни начала. Весели празници.

18.   Здравейте,
тъкмо прочетох, че някой е писал за емотикони - МОЛЯ ви, недейте, защото ще се превърне в детски форум, тук е важно мнението по даден въпрос, а това с иконките става малко разлигавено и се отклонява вниманието от основното. Според мен това, че сте опростени е голям плюс - понякога less is more (казано най-добре, макар и не на български).
Това, което не ми харесва и заради което всъщност влезнах в тази тема да коментирам, е следното: прекаленото повторение на едни и същи въпроси по 100 пъти от хора, които просто ги мързи да четат или такива, които си нямат работа и търсят някой да им обърне внимание (пък макар и виртуално) - тоест - "може да ми е 1:1 въпроса, но искам да ми се отговори специално на мен" - нищо, че отговорите са същите. Ето сега за отново темата: "Мъже с бръснати крака - харсвате или не" и ще се изпишат пак все същите мнения и не виждам какъв е смисълът да се водят безсмислени спорове за ПОРЕДЕН път. Има множество такива теми, а понякога се пускат през 2 дена. Ако може да се ограничи "детският" достъп да сайта поне малко би било добре, защото тийновете си имат безброй подобни сайтове, а лошото е, че се задръства с теми дори не и от тийнове, а 11-12 годишни деца и то какви ли не. Знам, че не съм аз човекът, който да решава кой и какво да публикува или да пише като тема, но просто споделям личното си мнение, че би ми било по-приятно да чета като цяло "по-зрели" въпроси и отговори. Това е, благодаря и Весели Празници на вас и на читателите! :)

19.   Сайтът ми е помагал в много ситуации, за което съм наистина благодарна и на създателите, а на посетителите му. За мен този сайт е наистина интересен и също така полезен, пускат се всякакви теми от всякакви хора :) Но разбира се има и неща, които не ми харесват. Както споменаха и по-горе, понякога одобрявате твърде бавно историите и коментарите. А често не одобрявате истории, които са си напълно по правилата. На мен лично два пъти ми се е случвало, пиша история, губя си повече от час за да я напиша, за да я формулирам както ми се иска и накрая тя не бива одобрена. И фактически съм си загубила един час напразно. Наистина е кофти това. Но пък като цяло съм си доволна от сайта и не спирам да го посещавам :)
Весели празници ви пожелавам!

/Модератор7 - Весели празници! Както се написа зависи кой модератор одобрява историите и коментарите. Хората се различаваме, както и критериите ни.

20.   Първо весели празници и на вас!!!
Нещата, които ми харесват: че всичко е анонимно, че има всякакви раздели и всякакви хора на различна възраст могат да споделят за проблемите си и живота си.
Неща, които не ми харесват: Ами аз мисля, че трябва всяка история да се одобрява, не зависимо дали е истинска или не, защото ми е е случвало доста пъти, когато се опитам да споделя тука нещо да не се публикува, като се има в предвид че съм търсила из нета за подобни неща. Другото е, че историите не се публикуват веднага, но знам че това няма как да се промени. Лека вечер. :)
Ани, 15

21.   Ще си позволя да направя малко градивна критика:
1. Имате един технически проблем, който се състои в следното:
При теми с повече коментари, коментарите се подреждат в страници. Проблемът е, че когато има "Коментари очакващи одобрение" броят им се показва само на първата страница но не и на следващите. Така ако аз съм прочел няколко страници с коментари и се намирам на последната, и реша да коментирам дори и да презаредя страницита тя показва, че няма нови коментари. Бих могъл да се заблудя, че коментарът ми не е получен и да го напиша втори път. Както и става! Не ви ли прави впечатление, че понякога се появява един и същ коментар 2 и повече пъти?
2. Създавате си правила, а после вие самите не ги спазвате! Това винаги отблъсква хората! Ще ви дам пример:
Цитат:"Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени! "
Хайде сега потърсете в произволно избрана тема и ще видите колко неграмотни коментари има. Нямам предвид просто някоя случайна правописна грешка. Има цели коментари а дори и теми, които са написани по начин изключително труден за осмисляне. Примерно някаква история е разказана само с едно дълго изречение. Няма точка, няма главна буква. Резултатът е, че и авторът да си прочете историята и той не би разбрал какво е искал да каже.
3. Стигаме до другата крайност. Понякога коментари написани без да са в нарушение на правилата не се публикуват! Това също създава лошо впечатление.
И накрая един въпрос: Каква е причината дадена тема да бъде заключена и коментарите по нея да бъдат забранени? Аз лично не виждам смисъл в това!

/Модератор7 - Няма как да се публикуват само и единствено коментари, които са без правописни грешки. Причината за крайностите, за които говорите съм обяснил вече. Различни модератори, различни хора, различни критерии. Колкото повече модератори има, то толкова повече различни критерии ще има.

22.   Здравейте! Весели празници и на вас! Сайтът ви е страхотен! Критика нямам, по-скоро съвет или препоръка. Много често чета истории, споделени от деца, относно преживяно насилие вкъщи или в училище, финансови проблеми в семейството или дори за депресивни състояния. Идеята ми (или по-скоро въпрос) е, ако е възможно да подготвите в отделен раздел или като главна тема на начална страница информация относно контактите (адреси, телефони) на отделите за закрила на детето, ДАЗД, или националната линия за деца (НТЛД 116 111) и Българската линия за безопасен интернет (при онлайн тормоз), с чиито служители децата да се свързват при желание. Информация може да откриете на страниците на изброените. Мисля, че много деца не знаят към кого да се обърнат при проблем, а един такъв раздел или тема биха били изключително полезни.

/Модератор7 - Това е интересно предложение и трябва да се обсъди с другите модератори.

23.   това за мотиконите е безсмислено наистина. Целият сайт ще се напълни с дразнещи мигащи емотикони

24.   Какво не ми харесва:
1. Одобряването е бавничко. Мисля, че трябва автоматично да публикувате историите, а ако някоя е спам, да има гласуване да бъде скрита/изтрита от потребителите на сайта.
2. Над снимката с кода за публикуване пише anty, правилната дума е anti с I вместо Y.

Весели празници!

/Модератор 7 - Няма как да се запази "анонимен" сайта, ако автоматично се одобряват всички коментари. За добрия тон съвсем.

25.   Сайтът е прекрасен, но има един наистина голям кусур - прекалено бавно се обработват коментарите, а особено пък по празниците е направо ужас.
За щастие на занимаващите се със сайта, той се разраства буквално с всеки изминал ден и е нормално, когато работата стане повече да не смогват модераторите, но над това определено трябва да се помисли.
Ако преди години сигурно и 3-4 модератори са били предостатъчни, за да се одобряват историите и коментарите, то днес ми се струва, че са необходими над 10 в най-добрия случай. И то даже ако не са на заплата към сайта трябва да са и повече, понеже кой ще отделя от свободното си време, за да одобрява истории и коментари, особено пък по празниците?
Весели празници ви пожелавам, и нека новата година да донесе още по-голям успех и популярност на сайта. :)

/Модератор7 - Да, още 1-2 модератора ще помогнат определено. Но не трябва да се забравя, че това автоматично ще значи и повече различни критерии за одобряването на историите и коментарите.

27.   Весели празници и пожелавам една по-успешна 2015 година ;)

Влизам почти ежедневно в сайта и често прекарвам време в разглеждане на интересни за мен категории. От време на време пускам теми, от време на време и оставям коментари където счета, че мога да съм обективна.
Хубавото е анонимността безспорно, предразполагаща читателя. Не бих казала, че има необходимост от коренни промени в дизайн или удобства.
Лошото (гласувам със сто ръце) е пак безспорно ''бързото'' и ''яростно'' одобрение на теми и коментари. Имало е периоди от 2-3 дена, в които рефрешвам и влизам, но сякаш е ударила атомна бомба и всичко е като замръзнало. Предлагам да увеличите администраторския кръг, за да има повече ''на смяна'' когато другите не могат да бъдат. И също ме е яд, че съм пускала теми, далеч не от сорта ''бременна ли съм'' и прочие, а смислено и дори важно за мен - но не са били одобрявани. Никога не съм писала нецензурно или неграмотно, но за сметка на това има доста простащини, които са били одобрявани... :) бъдете по-широко скроени към истории, написани в норми, и по-нетолерантни към обидните или крайни квалификации. Мисля, че е това :)

Габи

/Модератор7 - Причините за това са отговорени вече на други коментари. И аз мисля, че още 1-2 модератора ще дойдат добре, но крайното решение не е мое.

28.   Според мен не трябва да го правите това с регистрациите, както е предложила номер 17. В момента сайта осигурява максимална анонимност и това ми харесва. Това не е сайт за запознанства, че да се свързаме един с друг, а сайт за анонимно споделяне и смятам, че трябва да си остане.
Иначе не смятам, че нещо трябва да се променя. Всичко ми харесва. Сайта е много просто направен и по този начин зарежда бързо, както от компютъра, така и от бавния интернет на телефона ми. Всичко се следи, историите се проверяват на ръка, анонимността е сигурна. Всичко си е перфектно :)

29.   Здравейте, на мен ми харесва анонимността и това, че тук пишат хора които наистина помагат. Засега е това, нов съм тук. :)

30.   Модератор7 до коментар номер 7.

"Самата цел на одобряването на темите е да се избегне спам и неподходящи истории които да залеят сайта" - Не точно, много по-важно е да не се споделя лична и контактна информация. Няма как да има отделен раздел с неодобрени истории и да се чете свободно, както и да се коментира при положение, че не се знае дали има лична и контактна информация в тези "неодобрени" истории. Сайта не може да продължава да бъде "анонимен", ако има подобен раздел "Истории чакащи одобрение".

"Да може да се кликне върху числото (в този случай 5) и това да покаже коментарите които все още не са одобрени. Те няма да бъдат добавяни към темата докато не бъдат одобрени но ще може да бъдат видяни ако посетителят желае. " - По горната причина също това няма как да се получи. Всеки ще пише лична, контактна информация, обиди и. т. н. Също така идеята на одобрението от модератори е именно да не се четат от другите хора тези коментари. Ако всеки може да цъкне с мишката и да ги прочете, то тогава няма много смисъл след това да се одобряват или не. След дъжд-качулка. Изглеждате интелигентен човек и ако помислите повече ще разберете, че тези предложения влизат в директно противоречие с правилата на сайта и обезсмислят първоначалната му идея. Весели празници!

31.   Това е най - добрият сайт. Чета го абсолютно всеки ден поне по един път!!! И това в продължение на вече 5 години! Обичам този сайт!!! Живи и здрави бъдете модератори

/Модератор7 - Благодаря за хубавото пожелание. Винаги има какво да се желае повече, но се стараем.

32.   Аз пък харесвам сайта такъв, какъвто е!
Все пак без хейтърите нямаше да е интересно, нали? :)
Запазете сайта такъв, какъвто е, не го променяйте, иначе самият смисъл ще се промени и Spodeli.net ще стане просто един от " многото ", ако ме разбирате. :)
Весели и щастливи празници! И успешна 2015 година на всички! :)
Момиче на 14. :)

/Модератор7 - Весели и на теб! :)

33.   Другата година, на 27 януари ще пусна една тема. Щом пък всяка дума ти минава през главата, да видим дали ще ме познаеш. А? А да видиме. Сега без майтап, хубав ви е сайта, секция благотворителност и грижа за животните може би, обаче пък благотворителност ще иска лични данни, но може да го направите да се посочва примерно отец иван от нови хан, еди кой си от еди къде си, нещо общоприето. То до сега хората не съм видял някой да пише за подобни неща, но явно защото няма такъвнраздел.

34.   Здравейте и Весели празници!
Единственото нещо, което не ми харесва е бавното одобряване на темите и коментарите. Наистина се надявам за в бъдеще да не е така. Иначе всичко друго е добре. Сайта е страхотен. Изключително полезен. Няма нужда от никакви други добавки, като емотиконки и други работи. :)

35.   Номер 28, ти виждал ли си скоро сайт за запознанства? Пълно е с женени, лигльовци/лигли и прочее боклук. Все едно, че тези сайтове не съществуват - аз не бих отишъл там, за да си търся каквото и да било!

Към модераторите: надявам се да намерите още модератори! Но не само да обяснявате, че би било добре! Бъдете така последователни в това, както сте по въпроса с личните данни! Щом са нужни и не им плащате заплата, какво ви пречи да го направите? Дори една тема тук е достатъчна, за да наберете кандидати и да ги препитате в темата, за да не им искате лични данни, които са ви такъв голям проблем. После триете темата и готово!

Не ми харесват глупостите за емотикони и промени в дизайна. Какъв е проблема с чата? Няма ли начин да се направи такъв и да се програмира така, че неподходящата информация там да излиза със звездички (обиди, вулгарности, ако щете и лични данни) - предполагам, че има начин да се програмира. Въвежда се списък с думи и шаблони, които да не излизат. За по-сигурно давате и забрана за латиницата, за да не публикуват имена на профили в разни сайтове. Наистина би било приятно и моля ви не ми отговаряйте така, все едно тук е пълно с престъпници и опасни елементи! Един добре направен чат няма да наруши анонимността на сайта. Ако нямате време, тогава нека някой от новите модератори да е експерт в тази област и да го направи покрай одобряването на истории. И още нещо - номер 9 модератор? По-добре не! За малко време успях да се убедя, че уменията й не са приложими тук! :)

36.   Само едно нещо му куца на сайта - поне три пъти на ден (сутрин, на обед и вечер) да се публикуват одобрените теми и коментари. Често има дни без никаква поддръжка и това е отблъскващо. Намерете си още модератори с ограничени права, които да помагат с публикациите.

37.   Дългото чакане да прочета коментарите. Преди имахте някакъв човек - много чевръст. Сега да не сте по-малко?

38.   Добър е сайта. Най-вече анонимността е ценна. Но, за съжаление, качествените модератори са кът. Особено модераторките. Твърде много грешки при модерирането, пристрастие и сексизъм. Извинявайте, но когато някоя праща мъжа "в тоалетната да лъска бастуна"/любимият отговор на жените, когато нямат какво да кажат, а искат да уязвят/, а в отговор пък някой я прати в кухнята, защото "там ? е мястото", и мъжкият отговор не е одобрен, си е пълна липса на обективност, зашото и едното и другото са чиста обида за съответния пол. Писах веднъж, че на места, където се определя кое е правилно и кое не е, трябва да се слагат хора, отговарящи на много сериозни изисквания за морал, обективност, честнокт, ценз, ерудиция и други, но отнова беше отрязано. Което/освен здраве/ и пожелавам на всички модератори! Включително и на модераторките!

39.   Не харесвам това, че не давате шанс на всички истории да бъдат видяни от хората в сайта. Аз разбирам да са крайно неморални... а то просто не считате за нужно да ги пуснете. Сигурно и това мнение ще го изтриете

40.   Mолба към всички! Изключвайте си Ad Block-а, когато сте в сайта. Тези реклами няма да ви навредят, но ще спомогнете изключително много за неговото съществуването и развитието на Spodeli. net.

Не ми харесват "ненужните коментари"
Ето проста формула
Оригинална тема: Как да постигна резултат X!
Коментар 1: Защото ти е X, когато има Y. X е тъпо.
коментар 2: Y e прекалено сложен, но винаги има и Z.
Коментар 3: Един приятел постигна X. Доволен е.
Kоментар 4: От коментар 1 към, коментар 2 - Много си прост!
Това е стандартната тролщина, която е завладяла света, а фактът, че сайта е анонимен, не помага особено.
Но иначе всичко друго е перфектно!

ПП: не съм модератор, просто казвам какво аз правя за любимите си сайтове.

41.   Харесва ми, че има човешки истории, че можем да надникнем един на друг в живота и да си кажем мнението. Този формат ми харесва - на споделените истории и съдби.

Не ми харесва, когато се злоупотребява с него. Когато се задава просто някакъв въпрос от сорта каква кола да си купя и т. н. Като че ли сме в някой чат. За такива "голи" въпроси има търсачки, форуми, нека си остане тук за споделено, а не за бюро справки.

И нека 2015 да е много, много по-хубава от старата година!

42.   За много години! Никак, ама никак не ми харесва туткането на модераторите. Понякога по 3-4 дни не се опресняват нито коментарите нито новите теми, което е нелепо. Може би е по-добре да се направят отворени коментари, а модераторите да подчистват след това. Или да модерираме ние с палци долу. Примерно при 10 палеца долу коментара се скрива като спам. Вярно ще има и прекаляващи хора, но за това пък си има предупреждения и банове по IP, IMEI MAC. Сайта иначе си е супер, само трябва да четем мненията и коментарите колкото се може по-скоро.

43.   1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие! Всеки ден тези точки се нарушават от потребители и модератори. Сайта е полезен?
Напротив, цензурата тук е подобна на тази в държава с тоталитарна система на управление, което обезсмисля твърдението, че модераторите поддържат този сайт на доброволен принцип. Критичните и унижаващи някой отчаян човек коментари се одобряват, а отговорите към тях не. И как да разбирам това? Да приемам някакво смешно оправдание, че модераторите са малко и критериите различни ли? Звучи несериозно. Модераторите системно нарушават собствените си правила. И защо различните критерии да не важат и за потребителите? Къде е обективното ви мислене? Тук се дават съвети от прекалено млади и зелени хора, а както знаем осъзнаването става на възраст около 21-2 г. при момчета и няколко по-рано при момичета. Много непълнолетни лица пишат тук и това дразни. Последното не е проблем на модераторите, а на хората търсещи алтернатива. Има и голяма липса на неутралност при една или повече от вашите колежки. Тук се усеща, че жени публикуват доста от коментарите. Трудно запазват професионализъм и често изливат цялата си злоба. Представите им за уместни и неуместни коментари са непонятни за мен. Имам подозрения, че има голямо пристрастие сред модераторите и то главно при тези от женски пол. Сменете ги с мъже. После се оплаквате от полова дискриминация и обидно отношение. Еми няма как да е другояче. Или оставете хората да се изразяват свободно, или се занимавайте с нещо друго. Никой не обича да го критикуват, сигурно и на вас ви е неприятна забележката ми, ама имате много набиващи се на очи пропуски. Дано да са резултат от някакво объркване или разсейване, защото ще е доста грозно ако се влага умисъл в действията ви. Позволете да има повече поле за изява. И един въпрос към екипа - Наистина ли си образувате толкова нерви с преглеждане на теми, коментарии ей така без пари? Дали ще отговорите на въпроса е ваш избор. Аз
Пожелавам на вас и посетителите здраве, щастие, късмет и успехи. Когато има щастие и хората са добри. Пожелавам ви много щастие.

Модератор: А какво да ги правим непълнолетните?! Ние не виждаме кой пише коментарите и няма как да знаем възрастта му :) Да, не ни се заплаща. В момента коментарите главно се одобряват от две жени и двама мъже.

44.   Аз съм голям фен на сайта и макар рядко да пиша, го чета с удоволствие. Ако трябва да определя точната причина, то това е че не живея в БГ, но от тук мога да определя настроението на хората. Както и да разбера неща, за които вестниците никога не пишат. Цензурирането на сайта е базирано предимно откъм чисто човешки ценности, което е страхотен плюс, пък и спомага да не се отключват излишни (предимно омразни) коментари. Липсата на голотии и неподходящи реклами пък не предизвиква интереса на моя ИТ отдел (които естествено не четат кирилица- горките). И накрая -където и да живеем повечето от нас са израсли и възпитавани в БГ. Тукашните хора просто не са ми от полза-те не ме разбират, нито пък аз тях. Това аз наричам "културна самота и самоизолация" и е много чест проблем за хората работещи извън страната.
Можете да намерите модератори, които да работят от други страни, които да покриват часовата разлика- така ще имате по-малко време за чакане за одобрение на коментарите.
Мисля си и още нещо- няколко пъти виждам хора, които доста искрено искат да сложат край на живота си. Може би за тях трябва поне да се насочват към телефон, където да намерят помощ.... Сигурен съм, че така подобни случаи могат да се спасят. И един да бъде- пак е от полза. Да сте живи и здрави!

45.   ЗДравейте, сайта много ми хареса до момента в, който не ми изчезна историята.
Имах няколко коментара от много разбрани хора, още 7 коментара очакваха одобрение и изведнъж историята ми изчезна.... @!!!
Моля модераторите да обяснят. За историята "Девствен съм... " става дума.

Модератор: Помня, че лично аз одобрих тази история и първите коментари към нея. Наистина не зная защо е изтрита след мен. Потърсих я, но не успявам да я открия. Препоръката ми е да напишете пак историята си, но с различно заглавие. Може би някой от колегите е преценил, че е от т.н. повтарящи се теми.

46.   42, това за коментарите не е никак добре, защото потребителите може да ти бият ръчичка надолу, заради истината, която си казал.
Относно ип бановете - честно да ти кажа много лесно се махат тия бановете, защото на повечето айпито се сменя, ако има нужните знания бана отпада.
(лично аз съм си махал, но изисква знания)
Аз съм против бързите коментари - ще стане сайт пълен със псувни, подигравки, неграмотници.
(обикновен потребител)

47.   Различни гледни точки , ама има цензура и гледна точка на модератор при одобряването. Не са се публикували много коментари, които не са били хейтърски, заядливи, цинични и пр.. просто не съвпадат с разбиранията на някой, или просто се прави с цел да се дезинформират и манипулират хората в сайта. Това, че не искате човек да бъде мъдър със съвет е достатъчно показателно.
Хората трябва да разберат, че в България никой не обича да помага на никой, съмнявам се тук да има толкова добри хора.
Модераторите са на заплата в този сайт.

Модератор: Модераторите не са на заплата - в противен случай щяхме да имаме работно време, то да се спазва и коментарите да не "висят" по няколко дни. Нито одобряват коментари или не одобряват, защото не са съгласни или са съгласни.

48.   Здравейте, весели празници и на Вас. Всичко друго ми харесва, освен няколко неща, които трябва да оправите. Много бавно се действа с одобряването на истории и коментари - когато човек има нужда от помощ я иска веднага. Може би проблема е в това, че не можете да смогнете с всичките получени истории и коментари, но и за това има решение. Вкарайте повече хора в екипа.

Поздрави :)

Модератор: Ние всички от екипа сме работещи хора. Наистина понякога се е случвало да се събират по 700-800 коментара, което коства два часа някъде за обработване.

49.   и преди имаше подобни теми, но да се изкажа:-)
1. харесва ми идеята на сайта - наистина анонимно споделяне на мнения. хубаво е, че има модериране, това определено повишава нивото му.
2. не ми харесва бавното одобряване, съгласете се, че не е нормално по 3 дни да стоят едни и същи мнения и по 20 чакащи коментара. не ми харесва също, че не се добавя никаква функционалност, сайтът стои един и същ вече доста години. разбирам, че не искате регистрация, емотикони, изображения и пр., но можете поне да добавите йерархия на коментарите - отговор на коментари и т. н., така поне ще стават ясни нишките на дискусиите. иначе е малко досадно да пишеш на еди-кой-си номер, който обаче е коментирал още 5 пъти...
3. за темите не съм съгласна - може дадена тема да изглежда тъпа за някого, но да е важна за автора си, примерно коя кола или телефон да избере. нека има одобряване, но не е нужно всички теми да обсъждат важни екзистенциални проблеми. иначе и аз съм се чудила как са одобрили някои крайно неграмотно написани и напълно безсмислени теми.
4. не ми харесва също, че са ми изтривали наистина нормални и добронамерени коментари, написани с желание да помогна на автора, без грам обида!! не знам кой модератор не е съгласен с някои тези, но не се е случвало веднъж, иначе нямаше да го споменавам!
Ж43

50.   Здравейте! Явно тук е единственото място където мого да питам нещо.. Писала съм много истории, дори с молби да бъдат пуснати от вас.. От къде мога да разбера дали историята ми е пусната и как да си я намеря? Много ще се радвам ако някой ми отговори :)

Модератор: Потърсете във търсачката заглавието на темата

52.   Направете мобилна версия на сайта :)

53.   Има конкретни моменти (в много редки случаи, естествено), когато би било добре да се свържат хората. Подкрепям анонимността и уникалността на този форум, но мисля, че, когато има нужда някой от помощ, с друг би могъл да я даде, би могло пред модератор например да се осъществи връзка между двете личности.
За бавното одобрение на коментарите са ви казали, то вие го разбирате, може са нужни още модератори, но това е отделна тема :)
Мисля си, че би било добре да има възможност за редакция, т. е. случвало ми се е след като се одобри коментарът ми да видя грешки, а ако има вариант за редакция ще бъде по-хубаво
Хубава и ползотворна Нова 2015г на всички - модератори и посетители!

1-50 от 460