Споделена история от Избор на редактора

Мечти?
Здравейте хора :) Реших до поставя тема: За какво си мечтаете всеки ден, когато сте в училище или просто ви е скучно, какви са ви ежедневните фантазии, и само фантазии ли си остават? Всеки да сподели, мисля, че ще е интересно да разберем какво ни се иска, дори да не е възможно да се случи :)

Коментари

1-50 от 59

1.   Мечтая си на правя любов със Steve Coy, да живея в Liverpool и да имам добре платена работа. Да имам любещ съпруг и страхотни синове, които да ме обичат като майка и като човек. Искам семейство, искам щастие.

2.   Винаги ми е било мечта да избягам от фалша и лъжите, от лицемерите. Да избягам от този град, да не виждам всекидневните лица и физиономии, които излъчват злоба. Да живея някъде далече от тук, в някое малко крайморско градче, в малка уютна къща, хората да са с друг манталитет. Просто искам да избягам от този град, и нищо не би ми липсвало, освен детските години.

4.   Мечтая си да срещна момче, което да ме обича и да иска да бъдем заедно. Но и аз съм момче и ще трябва да крием връзката си. На никого не мога да кажа, че съм такъв. Нямам доверие на хората и ако продължавам така ще си остана сам. Всеки ден си мечтая за това и се чувствам самотен:(.

5.   Всеки има мечти... когато съм сама по принцип обичам да мисля за бъдещето си, разбира се фантазирам. Кое момиче на 17 години не си фантазира особено за неща свързани с любов, кариера и т. н. Иска ми се да се отпусна и да се забавлявам, за съжаление сферата в която се намирам не ми го позволява, също така си се представям година по-късно когато вече ще мога да взема живота си в свои ръце. Ами ти за какво мечтаеш?

6.   Здравей! Честно казано мечтата ми е да имам 2 деца, да живея в Париж и да бъда дизайнер на дрехи. Е от детската градина мечтая за това и мисля, че ще го постигна. Вярвам в себе си и ще успея да я осъществя, надявам се. Доколкото до ежедневните ми глупави фантазии.. Ами примерно - да се запозная с хубавото момче на спирката ми, което го виждам всеки ден ;Д ; Да не ме изпитат по нещо ; Да върна времето и да оправя грешките си, заради които съм се скарала с приятели.. или просто да го върна за да преживея някои моменти отново. Искаше ми се да знам какво мисли момчето, което харесвам за мен.. или бившето ми гадже - каква съм сега в неговите очи.. Обикновени глупави тинейджърски простотии, така да ги нарека ;дд Някои мечти могат и да се осъществят - стига да са реални, примерно никога няма да върнеш времето или да полетиш.. е освен яко не си супер умен и не изобретиш машина на времето или крила ;д
Момиче, 15г ;

7.   За любовта и устните на едно момче. :)

8.   Аз си мечтая да намеря момче, което истински ще ме обича и ще се грижи за мен. Представям си, че съм героиня в някой романтичен филм, че моят принц ме носи на ръце, че ми угажда и ме кара да се чувствам като най-щастливото момиче на света. Той, както никога не може да се случи в живота, се влюбва във всяка една черта от външността и характера ми, винаги знае какво искам и се грижи да го получавам. Доста, така да се каже, разпространена мечта, но все пак много красива. Сигурна съм, че няма момиче, което да не иска такова момче!

10.   Аз искам да се запозная наживо с идолите си, да живея в Лондон и да обиколя света, да бъда актриса, да се занимавам и с музика и да имам най-щастливото семейство! :)

11.   Мисля за Него.

12.   Тъй като се чувствам изолирана в тази държава, ще ти кажа:
Нали се сещаш по филмите как в Америка има квартали от 2-те страни с къщи и поляни, дето децата играят? Ами, педставям си как живея в един такъв квартал. Къща до къща с приятелите ми. Тичам из алеята на улицата ни всяка сутрин. Уча в гимназия с много деца. Обличам се много стилно. Ходя на купони...

Иска ми се да съм момичето от филмите, да съм грозното патенце и накрая да се влюбя в красивият и богат и известен лебед. ИСКА МИ СЕ...
но някак си в тази държава това няма как да стане, защото се чувствам задръстена. Под задръстена имам впредвид: живея в държава, която много хора не я знаят. Живея в град, в който главно само българите го знаят. Уча в училище с хлебарки и... знаете какви са обикновените бъгарски училища.

Просто имам чувството, че другите държави са света, а ние не сме. Искам да живея в другите държави. Но не защото гледам много филми, а защото знам каква е реалността там. Училищата, модата, хората... Не знам какво ще стане. Сигурно ще се запозная със съвсем обикновено момче, ще работя обикновена работа и ще съм една обикновена гражданка на България.

М 15г.

13.   Здравей, първо ти за какво мечтаеш ще те питам ? Аз лично мечтая да стана много богат да имам толкова много пари и 10 живота да не ми стигнат да ги изхарча да си намеря момиче, с което да прекарам живота си, обичам природните гледки особено изгрева , да имам хубава къща да имам спортни коли да имам яхта на която да ходя вечер да пия шампанско и да гледам звездите. И все пак аз знам, че скоро това ще се случи! От мен да знаеш мечтите се сбъдват до една, иначе Висшия интелект нямаше да ни даде да ги имаме!
М18

14.   Да ви имам мечтите. :) Желая да срещна момичето на моя пътен живот. Да се промени човешката раса и да се насочи към духовното и истинско развитие, а не обратно. И един ден всички заедно да живеем по-развит духовен живот от този. :)

freeboy

15.   Мечтая за семейство.

16.   От номер 13, искам да си намеря момиче с което да ходим да гледаме звездите по цяла нощ и да си говорим и да се гушкаме.

Момче 18

17.   Искам да имам смелостта да изразя чувствата си към едно момиче :)

18.   8, мечтата ти е прекрасна и ще се сбъдне, стига да си готова да дадеш същото на съответното момче :))
12, обикновеността може да е доста чаровна черта ;)
13, кажи като забогатееш да ходим заедно да гледаме звездите :P
Сега и аз да кажа за какво мечтая: да съм вокал в някоя група, да съм умопомрачителна на китарата, да съм умопомрачителна и на пиано (като за начало да се науча да свиря), да се отърва завинаги от акнето, да спася някое животинче от приют и да си го гледам, да съм пълна суровоядка и веган, да се науча да изглеждам като фея и хората да се обръщат след мен по улиците, да съм по-умела в показването на обичта си, да се науча да играя шах, да бъда писател, да отгледам щастливи дечурлига някой ден, да участвам в някаква доброволческа работа, да следвам успешно в университета, да завържа повече искрени връзки с всякакви очарователни хора, да си изчистя стаята, да се науча да печеля пари и да ги влагам на полезни места, да усъвършенствам тялото си до краен предел, да знам поне 5 чужди езика, да пътувам много, да прочета всички книги на света, да напиша песен, да даря кръв, да си даря косата, да спра да се карам с нашите за глупости и да стана самостоятелна и отговорна, да се науча да плувам, да посадя дърво, да спася планетата от замърсяване, да отида на море, да отида на къмпинг, да спечеля маратон, да се интегрирам повече в класа, да срещна любовта си от шести клас и той да реши, че съм хубава и не толкова наивна и побъркана като тогава, да отидем някъде на екскурзия с най-добрата ми приятелка и да се разбием от кеф, да си купя кокосово масло, да изляза лятото с рокля навън, да науча повече за растенията, да живея близо до природата и сама да си отглеждам куп плодове и тревички, да накарам някой да се разсмее, ама да се разсмее така че да се пръсне, да не оставя нито един тъжен човек край себе си, да имам телескоп и да изучавам небето, да ходя на походи и да изучавам природата, да чуя всички песни на света (и най-сетне да се науча да ги помня), да започна да си пея постоянно без притеснение от хората край мен, да науча повече за пчелите, да имам приятели писатели, да разбера смисъла на агресията, да оставя следа след себе си, да гледам всеки един изгрев и залез всеки прелестен ден.
Е, основно мечтая за любовта. Но вече обичам всички ви, хора, та предполагам това се е сбъднало.
Авторке - евала за темата, любимата ми тук за сега :D

22.   Мечтая татко да се излекува. И отново да е здрав и да работи.

23.   Да излекувам рака, да бъда милиардер, да имам власт и спокойствие. Винаги да става това, което искам и да нямам грам затруднения.

24.   Номер 22 - Мечтата ми е, твоята мечта да се сбъдне.

25.   1. Аз си мечтая да променя поне малко България, защото вече ми е омръзнало всеки ден новините да ми казват едно и също.

2. Да живея в някоя друга държава от Европа, с добре платена работа, която да ми носи удоволствие

3. Да намеря любовта, без значение дали ще е мъж или жена :)

26.   Ми мечтая за любов. Мечтая за собствена къща, където ще живея с момичето, което за жалост не може да бъде мое. Искам много неща. Не знам дали ще ги постигна. До сега постига само проблеми

28.   Номер 22. Мечтата ми е, твоята мечта да се сбъдне!
Номер 23 също.

Мечтая също астмата ми да изчезне, ако е възможно. :) Мечтая да открия любовта, да изпитвам чувства, различни от разочарование, болка и тъга. Мечтая да владея, да се страхуват от мен, да съм самостоятелна, да мога повече от това което сега мога. Мечтая да изпитвам щастие. Топлината от спокойствието, която е толкова хвалена... Мечтая за много неща. :)

29.   Мечтая да спрат да ме предават всички около мен. Искам да мога да де доверя на някого. Да знам че няма да ме подведе както правят всички. Искам да се доверя, но се и страхувам.
Кигато видите някой който е мрачен и злобен, не му слагайте етикета 'луд' 'психично болен' 'злобар' и т. н.
Вместо това се замислете защо е такъв. Заради предателите! Заради хората които са го подвели толкова пъти.
Нямам доверие на никого. Съмнявам се че ще се доверя.
Аз съм на принципа 'разчитай само на себе си'! Мразете ме ако искате. Аз за мен си знам че съм права.
Не вярвам на никого.

30.   29, "поздравявам" те с парчето "Persecution mania" на немската траш-метъл група Sodom, както и с целия им едноименен албум :)
Жалко че движиш сред такива хора...

31.   Мечтая, мечтая
Любимата ми България да е такава, каквато някога е била, мечтая повече хора да са open-minded, мечтая баба ми да не си брои жълтите стотинки, че да си купи лекарства, заради лекарската грешка.
Мечтая да няма хомофобия и расизъм,
Мечтая да съм свободен дух, да усещам тревата под босите си крака и да гледам звездите
Мечтая за очите му и сладките му думи, гласът му в три след полунощ и това как ми пее Нова генерация, мечтая за лицето му и това как ще го видя след месец..
Мечтая!

32.   Мечтая си да живея на някой пуст остров само с половинкста... Безкрайни плажове, слънце и тишина:)))

33.   Мечтая си да преодолея някои свои черти, които намирам за недостатъци. Мечтая си да открия нещо, което да е страст в живота ми и да ми доставя удоволствие и да придава смисъл на времето ми. Мечтая си да имам възможност да пътувам повече по света. Мечтая си да си купя свое жилище и да си го подредя както ми харесва...

34.   За какво си мечтая ли.... мечтая си за семейство, за съпруг, който да ме обича, да обича и сина ми и да го подкрепя като истински баща. Мечтая си за мъж, който да е до мен и да го усещам във всяка минута как е готов на всичко за мен... за нас. Да сме щастливи заедно и да сме прекрасно семейство... Мечтая за мъж, с който да гледаме в една посока и да мислим еднакво, мечтая за още едно дете с този мъж... Ето за това си мечтая вече.

36.   35 съм пак. Забравих да напиша, че аз мечтая да се върна в БГ, но всички хора да получават френска заплата, за да са доволни и усмихнати, с БГ данъци (ниски) и френски закони, за да живея спокойно със семейството ми там където съм родена и където се чувствам на мястото си-В България.

37.   Мечтая си да съм отново с бившия си приятел, първата ми любов. Сънувам го всяка нощ, мисля за него всеки ден. Мечтая си да живея в Испания, да живея един луд, изпълнен с приключения и страсти живот. Мечтая да пътувам, да пробвам храни, да разглеждам места и да уча за културите на другите хора, да пробвам от абсолютно всичко, което ми се предлага. Мечтая да танцувам пред хора, пред много хора, да ме приемат такава, каквато съм, да импровизирам, да не спирам. Мечтая и да съм актриса, да докажа, че наистина мога и всичко това не е само плод на моята фантазия. И ще успея! :)

38.   Еххх, всички имате страхотни мечти, но аз имам една по-странна, например да се върна във времето и да не си спуквам екрана на телефона или пък да не отменяха резервацията за морето, защото аз уж не съм заслужавала, но знаете ли какво? Аз искам и това, но най-важното е аз и мама да сме добре, и да сме здрави!
Никол-Мария-15

39.   Материалното не в всичко на света.

40.   Да всеки си има мечти всеки път гледам към звездите и се питам какво ли има там там в дълбокият и необятен космос ако имаше билетче щях да си купя :D

А другите ми мечти са просто да имам едно планинско колело и камера от години си мечтая за това. Също така съм и любител на техниката.

41.   Успял млад ИТ техник със хоби екстремни спортове и програмиране :D

42.   Мечтая да живея спокоен и тих живот!

43.   Мечтая след 7 клас да уча в чужбина, за сега 7 клас върви добре и имам голям шанс да успея в чужбина, но родителите ми са против :(

44.   Здравейте!

Аз мечтая да мога да започна на една работа за чиито условия отговарям и която може да ми носи до 100 000 $ годишно, което ще ме направи милионер докато навърша 30г.

Мечтая с един мой много добър приятел с който направихме доста за България, да направим още много неща за България. Мечтая да построя църква, да помогна на читалище, да платя дълговете на някое заробено от банка българско семейство, да помагам на бедните в София и в провинцията.

Мечтая и да си намеря добро и хубаво момиче, което да не е "кифла", а да е сериозно и да споделя някои от моите цели и мечти.

Мечтая след няколко години в които се счупвах от работа и различни занимания които да ме издигнат професионално, най-накрая да си отпочина веднъж качествено.

По някои от тези мечти работя усърдно и съм на път да ги постигна!

Поздрави!

45.   За семейство.
Мечтая си някой ден да работя това което желая най - силно, да имам една не много голяма красива къща, мъж, който ме обича, цени и подкрепя, а също и близнаци - момиче и момче. Не желая да съм богата, а да живеем като едно нормално семейство. Искам поне веднъж седмично, ей така, за известно време да поседя, да прочета някой интересен роман, да изиграем някоя семейна игра с най - скъпото за мен.. Мечтая за семейството, което не съм имала!

(.. на 18 години )

46.   Мечтая един ден да можем да комуникираме на духовно ниво без думи, да можем просто да виждаме мислите на отсрещния и по този начин лъжите и лицемерието да спрат да съществуват. Това би решило много глобални, семейни, между личностни, материални и морални проблеми.

47.   Да настигна Боян Петканчин като образование, Роналд Фишър като влияние и Хайзенберг като принос.

48.   Мечтая си да обиколя света. Да се преместя да живея в Лондон. Да си намеря добре заплатена работа и мъж, с който да се разбираме. Най-важното, което искам е да се излекувам...

49.   Поздравявам всички за мечтите ви! Надявам се наистина да се сбъднат! Не се отказвайте от тях никога, а се борете за осъществяването им.

Моята мечта е един ден да се видя с баща ми и да го попитам защо е наранявал така майка ми през годините. Искам да го попитам защо ме е изоставил и дали вината е била в мен, или просто той е обичал повече живота отколкото семейството си.
Мечтая също и майка ми да е жива и здрава. Искам тя да се усмихва повече и да се опитва да забравя за проблемите си.
Мечтая всички, които обичам да са щастливи, а дори и тези, които ме мразят да срещнат очи в очи истинското щастие.
Мечтая да имам възможността да имам висше образование и да си намеря хубава работа, за да помагам на майка си.
Мечтая един ден да имам добър съпруг и много деца.

Мечтая за много неща. Сигурна съм, че някои от тях ще се сбъднат, а други не. Но съм сигурна, че няма да се откажа от нито една до края на живота си. Не се отказвайте и вие.

З.

50.   Ех.. Аз пък мечтая само за него. Пак да го видя някой ден. Животът да не мине без да сме били заедно поне един път.

51.   Да реша Римановата хипотеза.

52.   Мечтая, винаги аз, моето семейство и приятелите ми да бъдем здрави и щастливи, когато имам възможност и порасна да помогна на своите родители да сбъдна някой от техните мечти, да преодолея страхът си да говоря пред голяма публика, да бъда по-уверена в себе си(да не бъда чак толкова чувствителна, да не ме е грижа за мнението на хора който не са важни за мен), да имам хубаво образование( да науча повечко английският език, да бъда малко по-самостоятелна, да стана детска учителка, защото обичам децата страшно много, да обиколя света, да отворя дом за животинки, защото и тях ги обичам страшно много искам да се грижа и за тях и, бих искала и да имам цветарски магазин, както и някакво магазинче в което да създавам мои ръчно изработени бижута, картички, сувенири и т. н , и винаги около себе си да имам добри и сърцати ХОРА! Толкова много искам да сбъдна всички. Пожелавам на всички хора да сбъднат мечтите си, вярвам, че когато човек иска нещо много силно и се бори за него то се сбъдва :)!
С. Р :) <3 *_*

53.   Мечтая за много неща. Мечтая да мога да пътувам постоянно и да посетя много много места и да живея пълноценно. Да събера пари за висше образование и да имам хубав и сигурен дом с човека който обичам. Може да е глупаво, но имам две котенца, за които по финансови причини не се грижа много добре и много искам да мога да им купувам хубава храна, да им купя много играчки и те да са също щастливи.
Мечтая да се разбирам с родителите си и те също да са добре и да са щастливи и да ме приемат такава каквато съм.

54.   Мечтая да бъда щастлив и да помагам на други хора да бъдат щастливи :)

55.   Искам светът да е щастлив. Искам да стана сватбен агент. Искам всички да достигнем духовно ниво. Искам да намеря истинска най-добра приятелка. Искам да намеря човек, с когото да прекарам живота си.

56.   мечтая си да срещна мъж доста разкрепостен мъж с близки до моите фантазии .

57.   Здравейте, аз съм Анна на 12 години. Аз имам много мечти! Мечтая на първо място след 7 клас, тоест след 1 година да ме приемат в гимназия по икономика в Русе. После да приемат в Истанбулския факултет по право, след което да стана адвокат! Да имам огромна къща с прекрасна морава и голяма басейн. Да имам кола BMW m3 e90. Да имам мъж до себе си с който да създадем семейство и да се чувствам добре в компанията му!
Също така мечтая да имаме близнаци, момче и момиче, които да ме правят горда майка...
Знам какво си мислите... Това момиче е само на 12 години а говори за кариера и семейство. Вярно е малка съм! Но с течение на времето може би ще имам шанс да осъществя мечтите една по една...
НАДЕЖДАТА УМИРА ПОСЛЕДНА!!!

1-50 от 59