Споделена история от Избор на редактора

Дъщеря ми се омъжва утре
Пътят е дълъг, пътувам. Пътувам,
прибирам се вкъщи, моя любов.
И в сърцето си сякаш дочувам
на нашите спомени топлия зов.

Дъщеря ни пак тича във парка,
пада, става и ни маха с ръка,
и още е русичка, още е малка,
все още красив е за нея света.

А утре, ах утре, тя става жена,
и улисана във своя сватбен ден
набързо ще целуне своя баща -
бързащ миг на нежност подарен.

Разтревожена и ти за дреболии,
бързо ще питаш дали съм добре
и няма да видиш как ще се скрия
при старите снимки, когато
тя беше още дете.

Как я носех на конче тогава
и как лекувах болните й кукли.
Как вятърът се заиграваше
с копринените, руси букли.

Ще влезеш в стаята при мен,
усмихната албума да затвориш:
"Хайде! Това е най-важния й ден,
до олтара трябва да я съпроводиш. "

И я хващам за ръка, вървиме двама,
пред нас е парка, другите деца.
Едни очи я гледат с обич голяма -
преплитам с неговата, нейната ръка...

Коментари

1.   Прекрасно е!

2.   Останах без думи.... страхотно написано!

3.   Трудно си намирам нещо, което да ми хареса, но това... това, човеко, е ПРЕКРАСНО. Стопля ти сърцето и ти насълзява очите. Жалко, че никога няма да устея бащината ръка да ме води до олтара. Жалко.

4.   Много мило и трогателно! Желая щастие и неизмерима любов на младоженците и цялото семейство!

5.   Страхотно!!

6.   Браво!

7.   Много е хубаво! :-)

8.   Татенце, въпреки захаросаниата ти тъга в бъдеще време, си мисля, че е на порядъци по-добре дъщеря ти наистина да се омъжи, отколкото да остане сама или не дай си Боже да се ожени...

9.   Не е захаросана, номер 1, това е чиста и искрена бащина изповед. Само този, който го е изживял ще го разбере - любовта, примесена с тъга и носталгия по отминалото време, ревността, с която се бори в името на щастието на детето си и още толкооова смесени вътрешни борби - чувства, емоции. Ти си един прекрасен баща! Подари тези стихове на дъщеря си, вярвай ми, че ще ги чете и препрочита дълги години.
А сега отивай на сватбата, скрий предателската сълза и се весели. :)

10.   Красота! Това произведение породи сълзи в очите ми и в същото време усмивка на лицето ми.. Наистина прекрасно!

11.   Нямам думи :Х уникално е, несъмнено имате талант :)

12.   Поплаках си мъничко и аз :)) Прекрасно е, написано от душа и сърце..

13.   Просълзих се !

14.   Страхотно е!!!!

15.   Прекрасно е, великолепно! Едва сега разбрах какво изпитват майките, когато дъщерите им се омъжват! Благодаря Ви!

17.   'любовта, примесена с тъга и носталгия по отминалото време, ревността, с която се бори в името на щастието на детето си и още толкооова смесени вътрешни борби - чувства, емоции' - И ЗАЩО ТРЯБВА ДА НИ ПУКА НА ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ ХОРА ЗА ВСИЧКИ ТЕЗИ ЧУВСТВА И ЕМОЦИИ