Споделена история от Други

Препоръки за хубави книги
Здравейте, обожавам да чета, но в последно време изчетох цялата библиотека, с която разполагам вкъщи и сега искам да си взема някои нови книги. Като цяло предпочитам криминални и исторически романи, исторически автобиографии и политически книги, но също се интересувам и от книги, които разкриват конспирации за различни събития. Ще се радвам, ако споделите някои от любимите си заглавия и автори или пък заглавията на книгите, които в последно време са ви направили добро впечатление и са ви били наистина интересни. Благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   Сидни Шелдън -Кръвна връзка, Тес Геритсън -Хирургът, Сидни Шелдън -Пясъците на времето

2.   Започни да четеш езотерика, теории за конспирации, енергии, прераждане, извънземни. За исторически има един автор Маджаров, който е ровил из световните библиотеки години наред и е написал истинските исторически събития, свързани с българи и траки, които са замаскирвани и изкривявани години наред. Гледай в ютуб Въпрос на гледна точка със Стойчо Керев, Маджаров му гостува и разказва интересни истории, а пък има и много други интересни гости, той си е качил всички предавания на акаунта.

3.   Започни да четеш езотерика, теории за конспирации, енергии, прераждане, извънземни. За исторически има един автор Маджаров, който е ровил из световните библиотеки години наред и е написал истинските исторически събития, свързани с българи и траки, които са замаскирвани и изкривявани години наред. Гледай в ютуб Въпрос на гледна точка със Стойчо Керев, Маджаров му гостува и разказва интересни истории, а пък има и много други интересни гости, той си е качил всички предавания на акаунта.

4.   Започни да четеш езотерика, теории за конспирации, енергии, прераждане, извънземни. За исторически има един автор Маджаров, който е ровил из световните библиотеки години наред и е написал истинските исторически събития, свързани с българи и траки, които са замаскирвани и изкривявани години наред. Гледай в ютуб Въпрос на гледна точка със Стойчо Керев, Маджаров му гостува и разказва интересни истории, а пък има и много други интересни гости, той си е качил всички предавания на акаунта.

5.   Шифърът на Леонардо

6.   Щом ти харесват книги за конспирациите - всички на Никола Николов.
Криминални:
"Под подозрение" - Джон Лескроарт
"Смяна на сцената" - Джеймс Хадли Чейс
"Анонимният подател", "Да се убива е лесно" - Агата Кристи

7.   Татяна дьо Роне - "Ключът на Сара". Има и екранизация. Сюжета се завърта около втората световна война във Франция, има исторически аспекти и се дават много отговори на неизяснени въпроси досега, разказана през очите на малко еврейско момиче. Редом до миналите събития стоят и настоящите. Фабулата е преплетена по невероятен начин. Голяма драма и мистерия. Много смислена книга. Мен лично ме разтърси до основи, плаках неистово докато я четях.
Успех!

8.   Авторката: Благодаря за предложенията, ще се радвам на още! :)

9.   Ако четеш книги на английски език - The truth and other lies. До последния момент не си сигурен каква точно е истината.

10.   Препоръчвам ти някои от любмите ми заглавия:

Ако Сатана не може да ограби твоята радост от Джери Савел
Величието на Великото поръчение - Кенет Джентри
В служба на Господаря - Дерек Принс
Въпроси, които се задават много често - Вернер Гитт
Към световно единство - Гари Ка
Ние двамата - Валтер Нитше
Глас на един, който вика - Джон Бивиър
Той каза: "Не! " - Джон Кремфорн
Целта на изпитанието - Дерек Принс
Чие е това дете - Бил Уилсън
Ходатайствена молитва - Дъч Шийъс

Повечето от тези книги можеш да ги откриеш в интернет, така че нямаш оправдание да не ги прочетеш :) Това в рамките на шегата, разбира се! Мисля че заглавията ще ти допаднат!

11.   Загадките на Еркюлея Джоунс: Недоставеното писмо, Вратата на смъртта, Черната кула, Кралят на убийствата, Тайните стълби.

12.   Ще препоръчам на английски език, защото на български я няма:
Aleksandr Fyodorovich Kerensky, Paul Bulygin - The murder of the Romanovs: the authentic account

Може да се намери безплатно в интернет. Много интересна.