Споделена история от Други

Струва ли си да гледам Star wars ?
Както вероятно знаете, ще излиза нов филм на Star wars и искам да го гледам, но не съм гледал нито един филм от поредицата. Знам, че за много това е най-добрата поредица, но се чудя дали си струва да го гледам сега. Първият филм е през 77-ма, предполагам включва доста фантастични елементи и не ми се вярва специалните ефекти да изглеждат реалистично, а ако ясно се вижда, че е фалшиво, ще ми се убие тръпката от филма.

Коментари

1.   Разбира се, че трябва да гледаш всички епизоди, това си е цяла сага.

2.   Съвет: Гледай първо тези епизоди и тогава този, който ще излезе през Декември. Първо: така ще научиш историята на героите (кой какво и защо) и няма да ти е странно. И това че първият филм е излязъл през 77-ма изобщо не си мисли, че всичко изглежда фалшиво - напротив - говорим за един от най-добрите филми на един от най-добрите режисьори.. Само едно не можах да разбера аз - първо (на старите серии) - даваха за Дарт Вейдър и за империята а после вече в новите епизоди (1, 2 и 3) даваха как реално Анакин се превръща във Вейдър и как тоя канцлер ли какъв беше там - чрез измама превърна републиката в империя и стана император... А на епизод 3 - когато го гледах за пръв път - настръхнах особено към края (последния половин час от филма)... Определено няма да съжаляваш ако гледаш поредицата. Ако искаш да ги гледаш според реда на излизане (тоест от 77-ма до сега), но ако искаш може да ги гледаш според историята (епизоди 1, 2 и 3) и тогава старите епизоди 4, 5 и 6

3.   на мен лично ми е интересен

4.   Не. Пари да ми дават и без пари да ме пускат в киното не бих ги гледал тези филми, никога не съм бил фен на жанра фантастика.

5.   Когато гледах Междузвездни войни за първи път бях малка и въпреки, че се вълнувах много от фентъзи жанра, никак не обичах фантастиката. Въпреки това филмите винаги са ми харесвали... това е може би другата поредица след Властелина на Пръстените. Заслужава си... всеки един от филмите е просто страхотен.

6.   Дали си струва? Зависи какви филми харесваш. Ако фантастиката е от тези, то филма е абсолютно задължителен.
Какво значи фалшиво и реалистично? Именно новите филми на мен масово ми изглеждат нереалистични, защото компютърната анимация я виждам веднага, личи си къде е. Докато старите филми на Star Wars не са използвали компютърна анимация и всичко изглежда по реално.

K-Man

7.   Заслужава си да ги гледаш, колкото и всеки друг филм. Накрая сам ще прецениш за теб, дали филма си е струвал. Определено така ще научиш историята на сагата, макар, че тя реално е завършена с предишните филми. Историята, както я е замислил Джордж Лукас е разказана. Новият филм и въобще новата трилогия, която ще се снима, са за изкарване на пари, според мен. Забелязва се тенденцията да се правят многобройни продължения. Слагат старото име, старите актьори и хората се втурват към киносалона.

8.   Ти заради ефектите ли гледаш филми или заради историята? Като искаш ефекти си гледай трансформърите и не се занимавай с класики.

9.   A и ги гледай по реда на излизане. Най-лошият начин да ги гледаш е 1, 2, 3, 4, 5 и 6. Гледаи първо оригиналните и чак тогава 1, 2 и 3. Потърси из нета за това(предлагам ти yahoo). Иначе гледай ги и после оцени дали ти харесват или не.

10.   Еми ако ще хленчиш за спец ефектите - не. Зяпай тъпизмите на Майкъл Бей.

Не, спести си "труда" да гледаш филм, ще се премъчиш. Гледай Teletubbies или Сънчо.

11.   Защо това е в избор на редактора? А по темата не си струва. Избери си нещо по-интересно и го почни от начало.

12.   А струва ли си да изядеш този шоколад? Да не би да вземеш да се разочароваш нещо от шоколадите по принцип?

13.   Не ви ли се струва че в първия филм Люк Скайуокър изглежда много по-различен от колкото във втория и третия филм, а уж го играе един и същ актьор. Сякаш има пластична операция. В първия филм е с прав нос, а после му е чип и прилича на Динки от Малчовците.

14.   Поредният Американски екшън фантастика - знае се предварително сценарият и краят - сам си прецени.

15.   Номер 2, не не са давали първо старите серии и ти е странно, защото това е концепцията на Лукас. Сега, дали е маркетингов трик за печалба за напред не знам, но концепцията е негова и той пръв я прави в киното. Като пуска първо първо 4 част, после 5 и 6.

Личното ми мнение, авторе, е да си ги подредиш по години и да се абстрахираш от имената. Било то ала бала част 4, ала бала част 10... и тн. Подреди си ги по годинки и ги изгледай всичките!

Ако харесваш фантастика едно е сигурно... ще извървиш едно страхотно пътешествие :)!

Узунов

16.   То вярно че е фантастика но според мен е и по-скоро любовен. Един филм за силата на любовта и за това до къде би стигнал един човек в желанието си да запази своята любов. Всичко това се разбира от 3ти епизод който е ключов в поредицата. Като цяло това е един от най-добрите филми създавани някога

17.   ефектите не правят филма, а епизодите на междузвездни войни са правени така че да изглеждат впечатляващо поне за 100 години напред. В поредицата е изграден един голям разнообразен свят, ние обикновенно гледаме главхите герои и не обръщаме внимание на нещата на заден план, а в този филм на заден план гъмжи от какви ли не същества роботчета, филмите междузвездни войни определено трябва да бъдат гледани всички, или всичко или нищо. още повече много хора твърдят че старите епизоди са по добри , и аз до някъде така твърдя има по специфично излъчване в тях, имат душа, по новите са по комерсиални

18.   Чупи тъпомера! Честно!

19.   Не.

20.   Филма е класика и не бива да се пропуска. Ефектите са най-живите, макар да не са толкова високо технологични.

Надявам се и новата серия да е толкова вълнуваща, като предишните (говоря за първите три)

21.   Аз ще гледам новият епизод на 4DX. Дано ми хареса и продължението на историята, (въпреки, че съм я позабравил, бях дете като почнах да ги гледам), а не само ефектите.

22.   Гледай цялата сага, това е един невероятен филм, всеки трябва да го гледа. Гледай го и както казват там:, , И нека Силата бъде с теб! "

23.   Изгледай първите два-три епизода и сам прецени.

24.   аз съм на 28год. и не съм гледал нито един филм от поредицата... мн ми е тъповат и безсмислен

25.   Не можеш да знаеш дали ще ти хареса един филм ако не го гледаш! Особено ако е в жанр който харесваш. Аз лично предпочитам книгите за STAR WARS по смислени и зрели са, но всеки си има вкус.

ПС: Книгите на Тимъти Зан, не съм чел много от др. автори.

26.   Тази поредица е чист трейнрек.
Гледай Ginga Eiyuu Densetsu ако искаш space opera, като хората.

28.   И първият епизод от 1977 е без забележка откъм реализъм и ефекти. За разлика от много други съвременни фантастики с престараване. За сравнение Седморката на Блейк, мисля че е правен след Епизод 4, но е абсолютен евтин театър с детски ефекти. Но въпреки това имаше някаква идея и изглеждаше интересен навремето при положение, че и тогава ефектите бяха жалки от типа "камера" на стената, която изглежда като пластмасов силует, отколкото нещо електронно и истинско.

29.   Да загубиш 8-9 часа, в случая около 27 6 - четири работни дни за гледане на филм или да вложиш времето в усвояване на умение, което ще ти е от помощ през целия живот... дали си струват тия часове.
За 30 часа можеш да се научиш да свириш на китара или пиано деа... Това са за едночасови упражнения за 30 дни. Измий чиниите по-добре.
ОТ тая гледна точка не си струва да гледаш никой филм :D

30.   Поредицата е класика, но ако не е твоя жанр няма нужда да се насилваш. И това, че са от 77 няма значение. Много хубави филми са стари- Терминатор, Пришълецът, Индиана Джоунс и други. За мен лично няма значение, защото дори и без чак толкова модерни ефекти, тези филми са ненадминати.
Все пак Star wars е променил живота на толкова поколения, и се гледа, и ще продължава да се гледа. Имаше история, която липсва в много сегашни филми.

31.   До 29

Измих чиниите. Мога да свиря на китара и на пиано.
Инвестирай "часове" и научи ТАЯ ПУКНТОАЦИЯ, "деа... ".

34.   На мен въпросният филм не ми харесва! :)