Споделена история от Наркотици и алкохол

Дайте ми съвет как да го спра !!! :(
Здравейте на всички ! :) Аз съм момиче на 14 години моят приятел е на 16 ! И преди няколко седмици като слязохме на двора беше някак сии просто незнам как да го опиша, дръпнах го попитах го какво има защото виждам че нещо го мъчи и той взе да увърта нищо няма ала бала. Но нямаше и 5 минути ми каза най-ужасното нещо което никога не съм очаквала от него че е шмъркал :( колкото съм притеснена за него толкова съм и разочарована защото точно това си бяхме обещали никога през живота си да опитваме. Но проблема не е там че ми е обещал и не е удържал на обещанието си еми защото много ме е страх да не опита пак и пак, защото после става много лошо :( Защото много го обичам и не мога да живея с мисълта че може всеки момент да се трови с тия боклуци... кой ги измисли това се питам ! Та така моля ви дайте ми съвет как да му вкарам в празната тиква малко акъл ! :(

Коментари

1.   Не знам дали мога да ти кажа "как да му вкараш малко акъл в празната тиква", ама може и да измисля нещо за това как да го вразумиш.

Говори с него за това.. но не в училищния двор и в присъствието на хора. Излезте или отиди в тях. Поговорете дълго и му обясни какво смяташ ти за това и колко вредно е. Посочи му мнения (в интернет) на хора, които са били зависими и колко труден е животът (ако въобще може да се нарече така) след това. Ако отново се повтори вече ти си човека (като негов най-близък приятел), който трябва да поговори с родителите му.. може би ти звучи кофти и на него би му се сторило предателство, но това е най-доброто и един ден ще ти благодари. ГОВОРИ С ТЕХНИТЕ!! Това не е като да избягаш от училище .. с това си съсипваш живота. :))

Passion

2.   Кажи му,че не искаш да обичаш един човек,който след известно време ще си отиде от тоя свят заради наркотици.Бягай далече от наркомани,защото и теб ще завлекат на дъното!Всеки сам си гради съдбата!

4.   Защо го е направил.. има ли някакви проблеми.. ??? Ако има, по-добре му помогни да ги разреши.., за да види че шмъркайки нищо не се оправя.. ,ако не започне да действа ;)

5.   Ужасно! Трябва на момента да спре да се убива. Казвам го от личен опит. Ще провали живота не само на себе си ,но и на всички които го обичат.Много ужасно нещо са наркотиците. Ако не иска след време да е без образование , без работа , без близки , които го обичат .. просто без бъдеще трябва на момента да спре и никога вече да почва .Помогнете му , защото по- късно ще е невъзможно.

6.   Аз съм в.. клас. Имах хубав телефон самсунг, но нашите ми дадоха някакъв телефон от който може само да се обаждаш, за да не изгубя хубавия в училище. Гледам в интернет за някакъв телефон, хем да не е хубав, хем да не е трошка. Проблемът е, че имам и хубав и гаден телефон, а трябва ли да ми се копува нов, не искам да изгубя хубавият но неискам да ходя с гадния, какво да правя????

7.   Не искам да те разочаровам, но няма как да му вкараш акъл. Той е момче на 16 години - кой може да му каже да спре и той да го послуша? Може би ти трябва да влезеш в ролята на този човек. Но не му казвай " Забранявам ти! ", а му кажи, че, ако го загубиш заради тези боклуци, никога няма да му простиш това. Опитай така. Иначе никой освен той самия не може да го накара да спре. Аа, и друго. Не повдигай често темата.

8.   Кокаин? Сигурна ли си, че не се е пошегувал с теб? Кокаинът е скъп наркотик, на пазара върви от към 60-70 лева за половинка до към 100-150 лева за цял грам. А има ли причина да взима? Повечето жени взимат за да отслабнат, мъжете взимат ако преживеят някаква кофти случка. Говори с него, само това можеш да направиш.

9.   Ако е било кокаин, има надежда за него, тъй като кокаинът в малки дози не води до пристрастяване. Опитай се да разбереш точно какво е било и колко пъти го е правил.