Споделена история от Наркотици и алкохол

Брат ми пропада, моля помогнете!
Здравейте, не знам какво точно да кажа. Брат ми сега е на 18 години. Беше свестен, но се забърка с лоша компания. Искаме да го измъкнем, опитваме се да му обясним как са нещата, а не да се разправяме с бой. Той спира за малко и проблемите продължават след някой ден. Покрай тези негови така наречени приятели започна да се занимава с трева - да пуши, а съм сигурна, че и друго е правил. Вкъщи сме само аз и майка ми, с баща ни нямаме отношения. Имам чувството, че с всеки изминал ден ще става все по-зле и не знам какво да правя. Майка ми работи постоянно за да ни издържа, цял живот ни е гледала сама. Нервите й вече не издържат на това постоянно тормозене от негова страна. Ако не е едно ще е друго, постоянно се занимава с глупости, и вече и аз не издържам с неговите глупости. Ако трябва да го махнем от тук или нещо друго и аз не знам. Не сме от най-финансово стабилните за да си позволим веднага да се махнем на някъде или нещо такова. Ако някога сте имали подобен проблем, моля дайте ми някакъв съвет. Страх ни е да не стане по-зле, и наистина не знаем как точно да постъпим. Благодаря предварително.

Коментари

2.   За съжаление, само Господ може да ви помогне. Молете се, той да го вразуми. С ограничения няма да постигнете успех. Опитайте с добро. Поговорете с психолог, той най добре ще ви посъветва как да постъпите. Че ще стане по зле, ако не вземете сега мерки, това си е вярно, но мисля, че има още шанс брат ви да изплува на брега. Ако не иска сам, въздействайте му с институциите. Всеки случай е различен, затова се действа индивидуално, според характера на потъващият. Има по меланхолични, които и от разговори се подействат, но има и чепати характери, които трудно се променят. Дано брат ви не е от вторите, много ще ви е трудно. Разсипва не само себе си, поболява и околните. Опитайте с добро, дано помогне!

3.   Здравей! Имал съм такъв проблем и имам готово решение. Отначало започнене с майка ти да се молите на Господ за брат ти вкъщи ходете поне по един път на седмица в православна църква. Молете се и там, потърсете свещеник и му разкажете за проблемите. Той ще ви помогне. Господната сила е безкрайна и по машите молитви за близките ни към Него може всичко да се оправи. Аз съм се оттървал наркотиците чрез вярата и с помощта на Бог. Разчитайте на Госппд за всички и се молете за всичко и Той ще ви го даде! Със здраве!

4.   Преувелавате. Ще постигнете само това да го отдалечите от себе си.
Ж28

5.   Хора, живеете в 21 век, всеки втори пуши марихуана. Има тонове актуална информация в интернет за нея. Първо седнете попрочетете, после започвайте с терзанията. Да не говорим в колко държави е вече ЛЕГАЛНА. Да не говорим също колко болести лекува. Да не говорим, че е БИЛКА....

6.   Трябва някой постоянно да му говори и да се вразуми. но вас двете няма да чуе.
Някой човек който познава.
Семеен приятел.
По-възрастен от него.
Тря0ва му нова компания.
За да не е сам.
Излизай ти с него.
Да се запише на някакъв спорт за да има занимание.
Да се хвани да работи лятото..
Успех и не се отчайвай.

7.   Поговори сериозно ти с него, не разбрах момче или момиче си. Ако е второто, може би по-добре негов приятел (от свестните такива, ако са останали) да говори с него, да се опита да го вразуми. Първо го попитайте има ли нещо, което крие и му тежи, да не е станало нещо или да сте го обидили, без да знаете. На психолог няма как насила да го заведете, той е пълнолетен вече, но и да не беше, пак щеше да е същата работа. Ако в крайна сметка продължи с глупостите му, стигнете до крайност - изгонете го от вас за известно време и вижте как бързо ще си промени поведението.

ELSA

8.   Не се филмирай. Ако просто пуши трева, не е страшно. Познавам две момчета, които пушат, и двамата са свестни, умни и се справят с училището (малко бягат от часове, но не са имали проблеми извинителните бележки). Това не прави човек пропаднал или лош.
Стига да не се занимава с пласиране, не е имал проблеми с арести, сбивания и такива неща, няма какво да преувеличавате. Ти не казваш в какви точно "проблеми" се забърква брат ти.

9.   Аз не разбрах какво лошо прави освен, че пуши коз. Много важно.
На 18 е, време е да си хваща пътя и живота. Ще учи ли, ще работи ли?
Майка ти да му спре джобните ако няма намерение да учи.
Да се разправяте с бой? хахаха той не е на 8, а на 18, я се осъзнайте.

12.   Към автора: не се терзай, може да е временно това. Тревата не е повод за годост, но ако майка ти му спре парите, ще кротне. Ако ли не, не сте длъжни да му слугувате - всеки си има своят отговорност.

13.   Най-умният твой ход може да е да се правиш, че си на негова страна. Аз съм момиче и пуша трева ама не съм пропаднала, мога да ти кажа че завърших с отличен успех 12 клас и уча в университет. Просто му кажи, че ти е интересно и искаш да пробваш, че е яко и те кефи компанията му. Излизай с тях и така ще ти има доверие и с времето започни да обясняваш колко зле ти действа тая трева, прави се там на болна и дай малко театър и така може да се стресне. Някой път се прави на напушена и буйствай, за да види как изглежда той. Ако му се караш няма да стане нищо, целта е да го отвратиш от тези неща като види как изглежда той като го прави.

15.   Подобни истории създават пряка връзка между марихуаната и престъпността в съзнанието на неинформирания човек, какъвто сте вие!
Единствения проблем които явно имате е, че между вас не съществува разбиране, някак си вие му втълпявате че има проблем а той при мисълта че има проблем започва да се раздразнява и предизвиква гняв в него. Всичко си има своето обяснение.
Просто ако бъдете малко по толерантни към него бихте постигнали някакъв консенсус, но с кавги и лошо отношение си предизвиквате единствено главоболия!
Не ви критикувам просто ви давам съвет как трябва да постъпите.

16.   Подобни истории създават пряка връзка между марихуаната и престъпността в съзнанието на неинформирания човек, какъвто сте вие!
Единствения проблем които явно имате е, че между вас не съществува разбиране, някак си вие му втълпявате че има проблем а той при мисълта че има проблем започва да се раздразнява и предизвиква гняв в него. Всичко си има своето обяснение.
Просто ако бъдете малко по толерантни към него бихте постигнали някакъв консенсус, но с кавги и лошо отношение си предизвиквате единствено главоболия!
Не ви критикувам просто ви давам съвет как трябва да постъпите.