Споделена история от Наркотици и алкохол

Защо съм алкохолик?
Привет на всички читатели на този прекрасен сайт.
Преди да започна със словоизлиянията си, държа да поясня, че не очаквам съжаление, а по-скоро упреци за това, което ще напиша по-долу.
И така, нека да започна с едно леко портфолио, за да можете да разберете за какво става въпрос.
На 38 години, мъж със семейство, прекрасно детенце на 5 1/2 годинки, чудесна жена, две висши образования, три жилища в столицата, престижна и горе-долу високоплатена работа, общо взето неща като на картинка.
Но съм алкохолик. И аз не знам защо. Пия нон-стоп. Въпреки, че знам, че това оказва пагубно влияние върху мен самия, както здравословно, така и кариерно, а също така и социално, пак не мога да спра да пия. Ето, сега е 09:10 часа и отново пия бира, защото съм в отпуск. Ако, примерно съм на работа ще започна да пия от 11 часа, а до 17:30 вече ще съм доволно подгрял. Знам, че и днес ще се напия, както бе и вчера, както бе и миналата седмица, както бе и миналият месец. Просто не мога да спра.
Реално погледнато нищо не ми липсва. Е, ежедневните проблеми, който всеки в една или друга степен ги има, ги има и при мен, но това не е повод на безпаметно напиване всеки Божи ден. И така от 10 години....
Просто молбата ми е следната, ако има някой, който е бил в моето положение и се е справил с този бич, нека да сподели как го е направил. Ще бъда признателен за цял живот.
Желая ви много здраве и щастие!!!

Коментари

1.   http://www.blitz.bg/article/14157 Заповядай и успех :)

2.   За спиране не знам, но иди си прегледай черния дроб. Ако пък ти има нещо, може да се стреснеш поне.

3.   Не съм пияч, нито познавам бивши алкохолици, но предполагам, че имаш някакви липси, които запълваш с алкохола, дори да изглеждаш задоволен в материално и семейно отношение. Душата човешка няма насищане. Специално за алкохола, пробвай да го замениш със захар, захарни изделия, да видиш дали основната компонента за производсто на алкохол ще задоволи наркотичната зависимост. Ти не си прост, знаеш че в живота има и други хубави неща, които не са вредни, като алкохола. Всичко е в твоята глава, а животът е променлив.

4.   Слези да ударим по едно, че ми става жадно като зачета за пиене.

5.   алкохолизмът е болест , която изисква съответното лечение , отивай на психиатър

7.   "Защо съм алкохолик? "
"Но съм алкохолик. И аз не знам защо. Пия нон-стоп. "
Отговор: Защото обичаш алкохола, обичаш аромата на спиртните пари, които изкарваш през носа, обичаш парването в гърлото, обичаш да ти е замаяно и пиеш ежедневно сериозни количества.

"Въпреки, че знам, че това оказва пагубно влияние върху мен самия, както здравословно, така и кариерно, а също така и социално"
Явно осъзнаваш, че пиенето на алкохол не е добре за теб.

"ако има някой, който е бил в моето положение и се е справил с този бич, нека да сподели как го е направил. Ще бъда признателен за цял живот. "
Тоест, искаш някой да сподели как се е отказал да пие алкохол.
Да, но той дори и да ти сподели, това съвсем не означава, че ти ще се откажеш да пиеш, нали така?

В твоят постинг никъде не личи, че ти твърдо си решил и изявяваш желание да се откажеш да пиеш. За да се откажеш да пиеш, трябва да си твърдо решен да го направиш. Трябва да си убеден, че искаш да спреш да пиеш, трябва да си категоричен, трябва воля, инат, спираш и казваш "сбогом" на алкохола! ЗАВИНАГИ!
При теб не личи да имаш такава решимост, нито пък си убеден, че искаш да го направиш, нито пък, че ще проявиш воля и инат, повече НИКОГА да не пиеш.
Е, ... в такъв случай, няма как да ти се помогне!

"Защо съм алкохолик? "
Отговор: Ами, защото искаш да бъдеш такъв!
Защото си по-слаб от алкохола! Защото в момента алкохолът командва теб, а не ти него!

Ако искаш да бъдеш трезвеник, пътят е друг. Казваш "СТОП на алкохола", било каквото било и спираш да пиеш! ЗАВИНАГИ! Казваш "КРАЙ на алкохола"! Дори, с цената на всичко! И нито глътка повече!
Да, ... но ти готов ли си да го направиш?

8.   Ако имало начин за справяне, нямаше да има проблеми с алкохола. Като си продъниш стомаха, здравето ти се влоши и органите започнат да изнемогват, евентуално е възможно и да се сетиш, че става нещо лошо, но и тогава ще ти се прииска да удавиш положението в алкохол.

Щом нямаш финансови проблеми, пробвай с лекарства за алкохолици.

А на въпроса ти - пиеш от скука явно и за кеф.

9.   Аз пък последния път издържах цели 2 седмици без алкохол и след това постепенно започнах пак и простотиите започнаха наново. Хората не ме поздравяват вече

10.   Справих се с алкохола двадесет години след твоята възраст. След два инсулта.

След първия инсулт спрях цигарите. Справих се с парезите, продължих нормалния си живот.

След втория започнах да губя паметта си - доказано благодарение на двадесет години скрит алкохолизъм.

Защо пиех - и аз не знам. Престижна интензивна работа, стрес, релаксиране вечер винаги с качествен алкохол, илюзията за "интелигентно пиене". Периодично медицински тестове - за черен дроб, панкреас, бъбреци, сърце, кръвно и. т. н. Всичко в рамките на нормалното за мъж на шестдесет.

Спрях пиенето от страх от настъпващата деменция.
Поне малко да я забавя за да си мога да се радвам на внуците.

Дано да се осъзнаеш по-рано.

12.   Ако искаш наистина да спреш пиенето трябва желание за това. Отиди на сбирки на АА. Познавам доста хора, които не пият от 5-6г, и казват, че живеят друг живот. И при повечето от тях семействата са ги изоставили точно заради алкохола. Помисли си. Успех