Споделена история от Наркотици и алкохол

Искам помощ за нея
Здравейте! Момиче съм на 16. Имам приятелка която много обичам, но направи твърде много грешки... Ще започна всичко от начало.
Преди 2 години приятелката ми (нека да я нарека П) се запозна с един мъж на 22, а П беше на 15. Мъжът употребява наркотици редовно. П започна да пие заради починалия си баща и с оправданието че майка и е много строга към нея. Той постоянно искаше пари от нея и късаше с нея когато нямаше полза, а тя си садираше г*за (с извинение) от рев по него под предтекст, че го обича и какво ли още не. Както и да е. Мина година П продължаваше да е с него създаде много приятелства, но тези приятелства бяха само с наркомани. Естествено започна да пуши трева. Така още една година. През тези 2 години този мъж маниполираше П направи и голи снимки който пусна из града, проми и мозъка и се ''гавреше'' с нея, а тя продължаваше да твърди, че той я обича и тя него. ''Аз живея за момента, не виждам бъдещето си в тази връзка, но го обичам. Ако ме накараш да избирам между него и теб няма да мога, защото и двамата сте ми важни'' Хиляди пъти съм и помагала когато той я разреваваше с глупостите който и говореше докато беше надрусан. Молих я с цялото си сърце да спре да се занимава с тези хора и да пуши трева... в крайна сметка без успех. Вече 10 години сме приятелки много държа на нея. Тя си няма никого освен мен. Майка и е с психически отклонения тя не знае нищо за това което се случва, баща и Бог да го прости беше добър човек. Дядо ѝ и баба ѝ са много стари. Няма към кого да се обърна за помощ към нея. Тя започна да друса пико. Твърди че не е зависима но аз лично не ѝ вярвам... Обмислях следния вариант:
След като този мъж вреди на П значи той трябва да се отстрани. Мислех да го предам на полицията, но ме е страх ако той има хора в полицията и разбере, че съм казала нещо? Ами ако ме хванат някъде и ме пребият?? Не мога да не помогна на П.. Твърде скъпа ми е... тя не е същия човек който беше преди 2 години преди да се запознае с този мъж... моля ви дайте ми съвет.. искам да помогна на нея но и аз да не пострадам...

Коментари

1.   Незнам как наистина стоят нещата но неми се вярва наркоман да има връзка в полицията а и то в днешно време има вариант за анонимен сигнал бездеистването е наи лошия вариант а и ако прекалено те е страх от тях си купи някакъв нож или електрошок за самозащита не е незаконо

2.   Значи приятелката ти е на 17 години, непълнолетна. Въпросният господин е разпространявал нейни голи снимки и я подтиквал към употреба на наркотици. Подай анонимен сигнал, пък полицията да направи проверка, да поразпита... Закрила на детето също е опция - там надали има връзки.