Споделена история от Наркотици и алкохол

Симптоми на абсистенция от Фентанил.
Фентанила е мощен наркотичен аналгетик 80 по силен от морфина и 50 пъти по потентен от чистия хероин, използва се за лечение на страшни болки като такива при хора с ракови заболявания. Аз нямам нито рак нито болки взимах го за удоволствие, набавях си го както можех, с фалшиви рецепти, лъжи, смяна на доктоти, кражба на мед. печати и т. н докато в един момент нямах вече пари да го купувам, лъжите се изчерпаха, докторите от спешното които 1 път ми го бяха предписали (отново бях излъгал нещо) отказаха 2 път вероятно поради подозрения че злоупотребявсм с веществото, и спрях да го взимам изведнъж и започна абсистенцията на пръв поглед изглежда като симптоми на най обикновенна настинка, болки в мускулите, болки в кокалите, треска, температура, виене на свят, повръщане, разтройство, безсъние, аз получих и кървене от носа, всичко това защото спрях да го взимам след месеци редовно приемане. Познавам няколко души които могат да ми намерят заместител като морфин но знам че няма да го усетя въобще защото съм изградил толерантност, нямам вече и пари, плюс това не мога да се вдигна от леглото. Някой да знае лекарство което може да ми помогне за облекчаване на симптомите на абсистенция?

Коментари

1.   Можеш да отидеш при личния си лекар, да му кажеш какви си ги намармеладил и да те праща на лечение в психо диспансер. Друго решение няма.Няма нищо срамно, личният лекар е длъжен да е дискретен и да спазва лекарската тайна, да те лекува.
Няма иначе лекарство да ти облекчи физическата зависимост от медикамента. Можеш да взимаш големи дози парацетамол или ибупрофен за болките, но толкоз. Каквото си си сторил, това ще си и търпиш. Такъв е животът и дано си си взел поука и се замисли щом този медикамент е направен за хора в краен стадии на рак, дали изобщо има лесен изход от него, освен смъртта. Тоест не е предвидено да го отвикваш...а да си умреш след него. Глупак.

2.   След номер 1 няма нужда никой нищо да коментира. Напълно съм съм съгласна, абсолютно е прав човекът, компетентно и изчерпателно е обяснил проблема, на автора и аз бих дала същия съвет. Шапка ти свалям, номер 1!

3.   Пистолет намираш и се гърмиш. Няма какво да помогне за болките.