Споделена история от Наркотици и алкохол

Екстази, кока, спит и други дроги
Хайде да не слагаме всички "дроги" под един знаменател, от дрогата и усложненията от нейната употреба, най-вече хероина умират наистина много хора, мет-амфетамина (перла, пико или Айс-Ice; Айс е "Силата на наркотиците"-a "power drug") също е с небивала токсичност и води до силна психична (понякога и физическа) зависимост; кокаинът се слави, като наркотика на "богатите", заради уж слабата зависимост която причинява, което е само мит, към него много бързо се развива една изключително силна психична пристрастеност особено при употреба "на крек" (пушене, след процес на пречистване със сода бикарбонат) или в комбинация с хероин т. н. "спит"; кокаинът и мет-амфетаминът при редовна и дългогодишна употреба или по-висока доза от приеманата (т. н свръхдоза) води до чести случай на сърдечна недостатъчност.

Стигнахме до обикновения амфетамин сулфат и метилен-диокси-мет-амфетамин (МДМА) или екстази. Това са двата най-често срещани препарата от групата на амфетамините. В повечето държави и двата продукта се предлагат на таблетки и се употребяват пре урално. Амфетамините са мощни психостимуланти, употребата им води до- увеличена бдителност, будност, безсъние, енергия и самочувствие във връзка с намаляване на умората и апетита, както и засилено настроение, благосъстояние и еуфория. До началото на деветдесетте години в много от държавите обикновения амфетамин сулфат и по-слабия ефидрин са не само незабранени, ами са произвеждани и продавани най-свободно по-аптеките и са се съдържали в десетки най-различни медикаменти. Лекарите, предписват амфетамин за депресия, болест на Паркинсон, епилепсия, пътни-болест, кокоша слепота, хиперактивност заболявания на децата, затлъстяване, нарколепсия, импотентност, както и апатията в напреднала възраст.

През 1971 г. имало 31 амфетамин препарати, които са произвеждани от 15 фармацевтични компании. Производство е над 12 милиарда таблетки на година (вкл. "Фармахим Бг"-произвежда амфетамини и подобния капагон официално до 1990г). Официално се знае, че от 1942 г., Хитлер е получавал инжекция дневно амфетамин от своя лекар Morell. Това "развратно" решение, подкопава здравето му и според няккой е вероятно променипо хода на войната. Популярни личности, които консумират амфетамини включват:

Джон Ф. Кенеди (инжектира амфетамин от време на време); Адолф Хитлер (ежедневно инжекции + таблетки); Тед Хагард (ползвал и метамф. и гей секс); Чарли Паркър (бензедрин в кафето си); Лени Брус; Джуди Гарланд ; Джони Кеш; Елвис Пресли. В САЩ, законно произведени таблетки и на двата вида- амфетамин (Dexedrine) и метамфетамин (Methedrine) са достъпни и се използват без медицинско от студенти, шофьори на камиони, както и спортисти. От 1970 година действат строги законови ограничения и контролирано производство на инжекционен метамфетамин, което води до значително намаляване на използването му. През годините заради някой смъртни случай предизвикани от свръх-употребата и злоупотребата с такива медикаменти и установените случай на причинявана зависимост полека лека изваждат от употреба първо метамфетамина, а след 1980 г. и обикновения амфетамин сулфат. Медицинска употреба по света днес: Днес тези лекарства се използват обикновено за лечение на дефицитно разстройство и хиперактивност (ADHD). Те са полезни при лечение на нарколепсия. В миналото, лекарите препоръчвали амфетамини за контрол на проблеми с теглото, тъй като те намаляват апетита и увеличават на дадено лице изразходваната енергия. Въпреки, че това работи, то може също да причини на потребителя да се пристрастят. Поради това, употребата на амфетамини за отслабване не се препоръчва на всички от лекарите, а само на някои много тежки случаи. В САЩ все още е "лекарство" за безсъние за дълги разстояния на шофьори(шофьорски аспирин) на камиони и на студентите които учат и работят по-цяла нощ. МДМА в средата на 70-те години, бе преоткрита от психиатрчната общност на терапевтите и започва да се използва като допълнение към психотерапията от психиатри и терапевти за подобряване контакта с пациентите. В началото на 1980, лекарството започва да се използва не-медицински, особено в Тексас, под името екстази. През 1985 г., въпреки препоръката на "Drug Enforcement Administration" (Бюрото за борба с наркотиците-DEA), Административния Съд и съдията Френсис Янг, дава на лекарите разрешение да продължат да го прилагат на своите пациенти. Скоро след това неговата употреба се разпространява бързо извън Съединените щати, както е добре известно. MDMA (също известен като екстази, X, E, екстази) е полу-синтетично химично съединение, производно от амфетамина. В чист вид, това е бял кристален прах. Той обикновено се продава под формата на капсули, в пресовани хапчета, или като пудра на прах. Халюциногенни Ефекти? Фактът, че има дебат относно възможните халюциногенни ефект на MDMA, вероятно се дължи на факта, че потребителите редовно докладвт за (леки) халюцинации, но никога не е сигурно, че те наистина са използвали MDMA, защото може да са закупили хапчета съдържащи ниски дози LSD или MDA в комбинация с амфетамин мислейки, че е екстази. Екстази се използва за лечение на някой психични заболявания в САЩ, Великобритания и Швейцария. В някой от развитите държави законодателството е по-благоприятно (има различни схеми за законна употреба) към по-леките наркотици като марихуаната, МДМА и амфетамин сулфата. В някой други, като Бг, всички са в една графа наред с хероина... (Повечето данни са преведени от сайта http://amphetamines. com/ и неговите препратки за различното законодателство, историята и употребата на амфетамините. )

Коментари

1.   МЕФЕДРОН, МЕТИЛОН, DMАА, ТNT Тц тц тц... четох някъде един пост... амфетите били демоде... плющели там някаква компания капсули ТNТ - били растителен заместител на амфетамина. Единствено Ефидрина, който се извлича от растението Ефедра може да бъде смятан за растителен заместител на амфетамина... ТNТ и подобните нему са с много различна молекулна структура, действието им е коренно различно по отношение на възприятието на допир, възбудимост и т. н. Не-знам какъв амфетамин е взимала въпросната компания, но не ще да е бил от качествените, щом са предпочели ТNТ. Принципно и той е по-стимулант, но няма повечето от действията на амфетамина. Единственият препарат качествен заместител на амфетамините (много близък и в химична структура), който доскоро НЕ беше забранен се нарича Мефедрон, от тази година и той е в списъка на забранените наркотични вещества в Бг и легалния му внос от САЩ, Китай и др е прекратен. Тъй като навремето се занимавах с разпространението на амфетамин, доста време вече повече от година го бях заменил със законния мефедрон, и клиентите ми се чувстваха блестящо. Сега се очаква нов подобен невключен в списъка химически препарат от същата група да бъде внасян и ще премина към него, тъй като много ясно не ми се влиза зад решетките за амфетамин. Но тези препарати не са растителни, ами са си чиста химия, Мефедрона си го поръчвахме на партия с един "колега" от САЩ на цена 1400 долара за половин килограм (по-евтин от незаконния амфетамин, чиято цена тогава беше за качествен около 2500лв/500гр от 1-ва ръка) и пристигаше с колетни пратки като соли за вана :). Минаваше си законно пратката през летището и No Problem. Същото място в щатите ми предлагат и други дроги законни там, но не и тук като чист Ефидрин... Ще видим сега новото което трябва да излезе колко ще е качествено, и дали пак ще е като истинският амфет. А аз лично, тъй като явно съм "демоде" през цялото време си употребявам хубавата стара "аничка" :) ПП. Mephedrone се произвежда предимно в китайски лаборатории. Представлява метилметкатинон и е структурно близка до подлежащите на строг контрол катинон (активна съставка в листата на растителната дрога кат) и меткатинон (синтетичен АМФЕТАМИНОВ стимулант). Въпросното ТNТ е доста слаба алтернатива на амфетамините и съставлява кофеин на прах и DMAA (1. 3 dimethylamylamine). Самото DMAA в чиста форма на прах би могла да се конкурира с амфетите, но е доста по скъпичка от Мефедрона. 1 грам се продава в нета за около 25 Е, и цената се вдигна след забраните на Мефедрона и по-непопулярния Метилон в ЕС и Русия. DMАА е все още не включен в списъка на забранените вещества и е основна съставка в много от капсулите като ТNТ и подобни в комбинация с кофеин и други разрешени стимулиращи добавки като парацетам и др. използвани главно досега в спорта а издържливост, повишен тонус. В различни комбинации сега се пускат с цел да се правят законни продукти, които уж наподобяват действието на незаконните стимуланти от групата на амфетамина или кокаина. Най популярните и сполучливи досега бяха Мефедрона и Метилона както казах, но за съжаление ги забраниха. Но и химиците в лабораториите в Китаи работят денонощно в опитите си да открият не "незабранени" вещества с амфетаминени характеристики, защото такива те имат десетки формули, ами да успеят такова едно вещество да го добиват възможно най-лесно, да няма при производството възможност да се получи при някакво леко нарушаване в добивния процес, някакъв токсичен остатъчен продукт, които винаги би могъл да се смеси с основния и да навреди на много хора, и да бъде достатъчно силен и евтин за добив.

2.   "пре урално" ? Може би имаш предвид Перорално?

7.   За Хитлер бих добавил биографията на неговия е личен доктор Теодор Гилберт Морел.
Както и тази статия:
https://clubz.bg/9343-hitler_se_toniziral_s_bicha_sperma