Споделена история от Наркотици и алкохол

Мисля,че имам проблем с алкохола!
Така да започна!
Благодаря на хората които ще прочетат и ще ме посъвестват!
Имам огромни проблеми с психиката ( на 22 години съм)! Нямам никаква външна социална среда с хора!
От години на сам пия алкохол, за да забравя, че съм толкова сам и да не го мисля! Обаче проблема в това е че нито съм грозен, нито съм лош..
Имам проблем със себе си..
Нямам никакво желание да общувам с никого.. Защо ли?
Търся начин да си отнема живота?
Търся идея?
Без ама без физическа болка (Ще го запиша не искам да се гърча)?
Задоволен съм финансиво всякак макар че нямам никаква вързка с родителите ми ( Не съм толкова умен явно).
Не играя драма търся съвет!
Благодаря!

Коментари

2.   Ти да не искаш от нас съвет как да отнемеш живота си безболезнено? Ти си млад. Както каза имаш и финанси. Запиши се на някакви курсове за готварство примерно (това ми хрумна първо) или на салса. Убеден съм, че ще те приемат много топло и желанието ти да общуваш ще се появи. Когато бях в училище и аз бях много затворен. Много съученици се опитваха да разрушат преградата ми, но аз все си седях сам и не допусках никой. Това беше голяма грешка. Най-скучната част от живота ми. Сега в университета просто реших, че ще общувам с хората, дори и да бъда нахален и че ще стана част от нещо. И това беше правилното. Сега излизам, с приятели от университета и от клуба по плуване. Най-много се страхувах от водата, затова се записах на плуване. Ще ти препоръчам и една книга, която е много приятна и някои от предизвикателствата в нея ми докара нови запознанства- "1 страница на ден". Това не е книга която да прочетеш, а която ти сам да създадеш. А по отношение на алкохола-няма да забравиш, ако пиеш. И да пиеш с приятели е много по забавно. Успех и не се предавай. Аз вярвам в теб.

3.   Всъщност не е толкова лошо да прекараш 1-2 години сам със себе си (или толкова, колкото ти идва отвътре), защото така имаш възможност да се опознаеш най - добре, без да се влияеш от мненията на други хора.
Просто започни да правиш нещо, което те кефи, но което да не е вредно да здравето ти - щом си финансово задоволен, значи можеш да си го позволиш - вземи си един дслр фотоапарт и обиколи Европа например!
Настрой се, че ти си най - важния човек за теб и затова от сега ще правиш само най - доброто за себе си!

Също, от сега нататък, като ти се допие си мисли следното:
Искам ли да стана като мега гнусните 40-50-60 годишни дъртаци, които по цял ден само се наливат и вечно са няк'ви мърляви, чорлави, беззъби и миришат по - зле и от кенеф? !!!
(даже може да си намериш из нета снимки на пияни дъртаци и от време на време да си ги преглеждаш, когато се сещаш за пиене и така; даже на десктопа си сложи един беззъб, мазен, запотен, дърт алкохолик, та всяка сутрин като си пуснеш компа да те гледа с тъпата си физиономия)

Горе главата, не се предавай!

Жена на 29

4.   Брато, ако искаш добър живот, трябват действия, в началото малки, после по-големи. Почти всички нещастни хора си приличат по едно нещо - Мързела. Трябва да си активен, абсолютно всеки ден трябва да се натоварваш физически най-малко 30 минути, но да се изпотиш хубаво. Дали ще е Футбол, Баскед бол, Плуване, Фитнес или Тренировки по Кик Бокс или Танци, сам решаваш, кое да правиш, което най ти допада, не трябва да правиш нещо което не ти харесва. Другото е че трябва да си сред хора, постоянно. Работата е е идеално средство за това, там хем се натоварваш физически, хем си сред хора, хем и ти плащат за това.

Виж не мога да ти дам всички отговори на въпросите ти в едно съобщение, но мога да ти дам посоката. Човешкият живот има смисъл, когато се развиваш, когато, всеки ден ставаш по-добър от човека, който си бил вчера. Има много начини да постигаш това, но ти трябва истинско, непримиримо желание.

5.   Пиеш, защото си сам и така ставаш още по-самотен... Отиди задължотелно на психолог. Явно имаш проблем, причината да пиеш е в него.

6.   Ей как може мисли за самоубийство от едно младо момче уе.
Я се стегни как може такава женска постъпка при най-малкото и айде ножа.Тва е слабашко.Я излявай навън облечи нещо по-така и в първата дискотека.Там такива хубавци кат тебе веднага ще те надушат коврите.А по хубаво от тва няма.Абе живей бе бате живей ама така като Тони Монтана само без алкохола и наркотиците.А за алкохола спираш го и само биричка.Айде бате със здраве.

7.   Отивай на психиатър и си намери хоби, че иначе ще приключиш курса бързичко.

8.   Търси работа, учи, занимавай се с някакво хоби (избери си)и ще намериш социална среда, гледай да е лека, ако имаш средно. Спри да взимаш алкохол толкова често, че ще се пристрастиш, когато си в депресия вземи валидол 1 хапче, помага. Промяната зависи само от тебе. Всеки си има проблеми, ако хората се самоубиваха заради проблеми(твоят не е толкова сериозен), нямаше да има хора на земята!

Успех!