Споделена история от Наркотици и алкохол

Искам да се променя.
Здравейте пиша тук, защото не знам какво да направя. Аз съм младо момиче, което както много други на моята възраст съм тръгнала по много грешен път. Преди няколко години бях отлична ученичка. Но когато отидох в гимназията сякаш всичко тръгна надолу. Смених напълно компанията си. Намерих си приятел доста по- голям от мен. Всичко започна от чисто любопитсво. Просто исках да опитам и си казах '' какво пък толкова само веднъж'', но както всички знаете няма как да е само веднъж. Започнах от тревата пуших известно време. Харесваше ми. Но това запона да ми става навик. Влизах в час под действието на марихуаната. Избутах една година така. Мислих си, че всичко е идеално. Мислих, че най-накрая съм открила нещо което ме прави щастлива. Но много грешах. Една вечер с приятеля ми се напушихме отново и на мен ми стана лошо и тогава той каза че има нещо което ще ми помогне и извади едно пакетче. В него имаше метамфетамин или както той го нарече "пико". Каза че ще се почувствам по-добре. Тогава за първи път опитах и това. Хареса ми. Започнах все по-често и по-често да взимам. Докато един ден той замина да учи и ми каза, че ако го направя без него ще се разделим. И тогава осъзнах, че съм се пресрастила. Провалях се все повече и повече в училище защото не можех да спра да мисля за дрогата и това ме разсейваше. Не можех да ставам сутрин за училище заради предната нощ.. И това запона да става все по- често и по-често, а желанието ми да го направя пак все по-силно и по-силно.
Може ли някой да ми каже как да се справя с това. Осъзнавам всичко, но не мога да спра. Искам да завърша училище и да отида да уча в някой хубав университет. Преди няколко дни една приятлка ми каза уж на шега, че никъде няма да ни приемат. Това ме накара да се замисля и разбрах, че се провалям в живота.

Коментари

2.   Навик с навик се забравя. Смени вредния си навик на шмъркането с пушене примерно на цигари. Ако работи ще е добре. защото е една идея по-малко вредно от това което сега ти правиш. Ако не действа тогава се запиши на частни уроци по предметите с които искаш да кандидатстваш. От личен опит ти казвам. Нямането на време за нищо помага. Аз преди се самонаранявах. Исках всяка секунда да си причинявам рани на тялото. Реших да се запиша на 3 неща плюс училище и излизах в 7 сутринта и се прибирах в 10 вечерта и търсех само нещо да ям и да заспивам. Нямах време да мисля за друго. Запълването на време помага. Вече от година насам нямам рани по себе си. Самонараняването е също толкова пристрастяващо колкото дрогата. Повярвай ми.

3.   А родителите ти къде са? Сподели с тях, има комуни и програми за справяне с тези неща. Хубаво е, че искаш да спреш и да се развиваш. Потърсете комуна с родителите ти или програма за лечение. Успех!

4.   Ами, момиче, който е усетил "силата" на пикото... Трудно може да спре. Всичко е вътре в главата. Това много добре го осъзнай.
Аз бих те посъветвала да не прекаляваш. Щом ти се взима - взимай, но вместо да "пропадаш" се опитай да извлечеш полза от употребата. Лично аз когато съм горе супер много се надъхвам да чета, да помня и много пъти точно преди изпити пикото ми е било добре дошло.
Хората ще ме нападнат, но един живот живеем. Пуша си марихуана всеки ден, от време на време смъркам амфети, ако има пико още по-добре и въпреки всичко си водя един нормален живот. Нито изглеждам попаднало, нито се чувствам така. Важна е границата..
Ж, 25

6.   Много ви благодаря! Реших да пиша пак. От нова година съм чиста. Мисля че коментар 4 ми помогна. Оправих се в училище. Намерих нови приятели. Още веднъж ви благодаря.

8.   Млада си за да си мислиш такива неща, все още можеш лесно да спреш всичко, така че се възползвай от тази възможност, защото след време ще става все по-трудно. Аз съм момче и на 21 години спрях всички наркотици, сега съм на 26.. да беше стрес за организма в началото.. но аз съм голям инат. Познавам много момичета, които не спряха тогава и сега са ужас, имат здравословни и психически проблеми и може би това ще се отрази и на техните деца, за жалост.

Млада си, ценна си, и вътре в теб има голяма сила! Обичай тялото си, обичай себе си, и не си го причинявай! :)

9.   Остави ги всички останали. Знам за случей на наркомани, които са се излекували от хероино-зависимост с медитиране и Будизъм. Ако пък ти звучи много "задръстеняшко", успех в живота.