Споделена история от Наркотици и алкохол

Щастлива за няколко минути
Аз съм момиче на 16 години. Имам всичко- от нищо не съм лишена. Семейството ми е готино- изобщо не скучаем вкъщи. Имам приятели, които са адски забавни. И на фона на тази сред, в която живея имам един огормен проблем- не съм щастлива. Да, сигурно се чудите как така като имам всичко. Но това е факт- не съм щастлива. Постоянно съм в мрачно настроение. Често стоя сама в училище, защото просто ми е кофти- и аз не знам от какво. Понеже мн фр са пушили и пушат трева и са ми казвали, че като пушиш просто се отделяш от реалността (и знам, че е така) и си в друг свят и друго време. Много искам да опитам, защото знам, че ако го направя ще бъда щастлива, колкото и малко да е все ще е нещо. Моля ви кажете ми какво да правя. Тези, които са пущили трева знаят какво е. Само да ми кажат дали си заслужава.

Коментари

1.   Момиче, не се самозалъгвай! Няма да станеш щастлива и за няколко секунди! Това е пълна илюзия и изобщо не пробвай вариянта с тревата, няма да ти помогне... Познато ми е твойто положение... Ти казваш, че имаш всичко, но не си щастлива, а и никъде не споменаваш, дали имаш приятел... При мен беше така - винаги тъжна, винаги умислена за нещо, но и аз не знам какво, винаги мислеща за самотата, въпреки, че около мен приятели full, но аз бях и наранена в миналото и тази болка още ми пареше... Когато срещнах сегашният си приятел, той ми показа какво е да бъда щастлива, затова ще ти кажа - докато намериш твоят човек се опитай да си намериш някакво занимание... Аз избрах екскурзиите и забавленията, когато виждаш постоянно нови неща нямаш време да мислиш за нещастие...
Дано съм ти помогнала поне мъничко, но пак ти казвам - Не прибягвай към тревата! :)

2.   не не си заслужава. а и не е задължително да си щастлива, като пушиш, понякога особено първите пъти има обратен ефект... ..

3.   Леле, че тъпо - с трева ще търсиш щастието. Първо може да изпднеш в еуфория, а след време - още по-силна депресия. Искам накратко да ти разкажа една история, която може и да си гледала по телевизията. Става дума за една най-обикновена майка с малко момченце, която живее в малък град и всеки ден прави едно и също и се чувства зле от липсата на особени емоции, от всекидневните скучни домашни задължения, от това, че няма много развлечения и пр. и пр. До момента, в който съвсем случайно се установява, че детето има тумор в мозъка и изведнъж се струпват толкова емоции и промени, въпреки, че са страшни. И сега ходят по болници, треперят да няма разсейки и наистина туморът да намалява - лечението има поне за сега успех и т. н. т. И тази жена едва сега осъзнава колко щастлива е била с детето, съпруга, приятели и роднини и как иска най-мнаго на света да си върне този "скучен живот". Така, че оцени това, което имаш, намери си занимание, хоби, спорт, танци - изобщо нещо, което ти харесва и ще те разтоварва. Сега си и в такава особена възраст, но с желание и воля ще преодолееш тези емоционални проблеми.

4.   Напълно подкрепям № 3! Ако искаш да се откъснеш от действителността, го направи по твой си начин, по който хем ще ти е приятно, хем няма да има отрицателни последствия за теб. Не е нужно да се навреш в неприятности, само за да оцениш какво имаш. Намери си нещото, което да те заинтригува, ако трябва пробвай едно по едно нещата. Аз например ходя на салса от няколко месеца и това страшно ме разтоварва и ми носи голямо удоволствие, докато съм там забравям за всичко друго, атмосферата е много приятелска, там няма значение кой какъв е във външния свят. Ако не си падаш по танците, а по спорта например, поразтърси се (може първо в нета) какви интересни спортове има в твоя град, прецени си дали ти трябва спорт, който да ти е предизвикателство или за разтоварване. Ако предпочиташ пък да си сред природата непрекъснато се организират различни походи и екскурзии, можеш да отидеш с приятели или пък с непознати, ако искаш да се откъснеш. може да се окаже, че обичаш да пишеш стихове или да рисуваш... Пожелавам ти късмет в търсенето и пиши после в какво откри себе си :)
Люси

5.   Ти знаеш ли, че с пушене само неприятности ще си докараш? Изобщо не се лъжи, че пушенето дава щастие! В никакъв случай не опитвай трева и не ги слушай твоите пиятели! !
*Яса

6.   Когато имаш всичко - не искаш нищо. Или иначе казано, синдрома на богатите, разглезени пикли/пикльовци... А ако и към дрогата посегнеш, ще се превърнеш сто процента в стереотипа. Прави си сметката от тук нататък :)

bile

7.   Не се заблуждавай! Не свързвай щастието с това, защото няма нищо общо! ! !

8.   Ебати, до къде стигна светът... наркотици ще ми взима, за да има няколко минути щастие... Хаха! Това е жалко бе момиче! Направи си некви планове, създай си цели, които искаш да следваш, които искаш да се осъществят, които мислиш, че ще те напраят щастлива.. и тогава няма да бъдеш няколко секунди или минути щастлива... а може би цял живот! И знаеш ли защо? Защото ще си доволна от себе си и постъпките си. А наркотиците ще те довършат, защото бивш наркоман няма. Аре, успех ти желая!

9.   Хаха, между другото при чалгарчетата наркотиците, тревата, амфетамините са няква" мода" представяте ли си? ! И в дискотеките ви ги продават нали? Ставала съм свидетел на такива неща, че и на училище смъркат нали? Дееба и пропадналия ви набор.. бързо бягай от такива докато можеш момиче!

10.   Ти си просто глезла

11.   Ако си в лошо настроение и пушиш трева то настроението ти се влошава и обратното ако си в добро настроение и употребяваш трева ти става още по весело, всичко зависи от това как се чувтсваш не от треволяка а доколкото съдя по това което си написала значи ще си влошиш настроението.

12.   Момичето не е глезла!! На всеки му липсва нещо и никой не може да има всичко. Колкото до тревата ... няма да направеш нищо друго, освен да се провалиш! Ще искаш още и още, докато не започнеш да правиш какви ли не неща само за да я опиташ пак! Тогава ще бъдеш много по-нещастна от колкото си сега !!

13.   модератор - не публикуваме коментари на латиница

14.   Ами ако си весела и пушиш трева ще се почустваш още по весело но ако си тъжна ще станеш още по тъжна.. аз преди си пушех много често но не е гъзарско изобщо! тва че за минути се хилиш като луд.. за всяко нещо дори на всичко околотеб и се смееш.. забиваш.. докато мислиш нещо и на 1-вата секунда го забравяш понякога от смях не можеш да говориш бе от начало ми беше готино докато един ден осазнах че е много унижително.. бях с гаджето си и пушехме но той беше изморен и от тревата стана още по изморен главата му тежеше абе не можеше да се мрудне с една дума.. а на мен ми беше весело и се хилех като луда а той някуф нормален и ме пита кфо му смешното и седи нормално и ме гледа само.. а аз като луда не знам кво говоря не мога да се контролирам.. вартях се на ляво на дясно.. и по едно време сядам до него и седя на едно място.. обаче аз халицонирам ли кфо че мястото ми отива на доло.. и се качвам по на горе.. 1-път, 2-пътя и на 3-тия път то се смее и вика още малко и ще се качим на върха.. пфф гледам той си седи на същото място а аз съм се качила мн на горе.. и е много онежително.. да нормално е щото съм се напушила яко.. но е тъпо.. момиче напушена и само стой и гледаи.. а и не е чак така забавно ако ваще званат по време докат си напушен ти няма да можех и 1 дума да обелиш както трябва.. ще имаш проблеми и така.. а и слет ефекта на хашиша.. се чустеаш ацки изморен сейно камани си носел.. едвам мърдаш.. и същата вечер дето бях се напушела с авера ми пребрах се кам 8 вечерта.. седнах 30 мин на компа даже и толкос нямаше щот не можех да гледам абе самата аз си тежах легнах си заспах и на сутринта пак бях толкова изморена.. което нормално аз си лягам кам 11:30 и сутринта съм бодра.. не ги пробваи няма нищо готино ако ти е лубопитно.. опитаи ако мислиш че можеш да се контролираш че после да не почнеш секи ден и после амфетки и т. н... щото то така се започва трева.. 1 път в седмицата ае после 2 ае после 2, 3 пътя в седмицата.. пфф скучно ми е зема испуша една.. ае секи ден.. така продалжаваш извесно време.. пфф тва ми е слабо искам нещо по силно.. ае амфет или нш такова.. и така готино ти е до ЕДНО ВРЕМЕ! после нямаш никаква полза искаш да ги спреш но не можеш сасипваш си живота и този на блиските ти и семейството ти.. такаче по добре недей.. може да си от този тип хора дето ще го направят.. а има някой като мен не се престрастяват толкова аз изобщо ми се едно и хич не ми трябва пробвах няколко путя пушех разбрах кфо е чуството и не ми тряя повече.. такаче и ти недей.. ;]]

15.   Моме, трябва ти да започнеш да спортуваш активно и/или (ако те мързи) да се научиш медитираш. Колкото и отнесено да звучи -- тревата те кара да изпаднеш в състояние доста подобно на медитацията, така че са напълно взаимозаменяеми. В общи линии не са ни нужни каквито и да е допълнителни вещества, за да се чувстваме добре... Впрочем мастурбацията също помага временно против депресии :)

16.   Не! не пробваи, защото пробваш ли няма спиране! и ще съжаляваш за това цял живот! АРТЕМИДА

17.   Супер е! Пуши, но със мярка!

18.   Не пробваи няма да те направи щастлива

19.   Ако това е причината ти, по-добре недей. Но ако просто искаш да разпуснеш опитай няма да съжеляваш. Имам предвид, че ако станеш по-щастлива от тревата може да почнеш да пушиш прекалено често, което не е хубаво.

20.   Егати тежкия пубертет:). И тука някакъв сополанко дава съвети-с мярка. Ей, идиот/ка, с мярка може да ти стоваря няколко сопи на главата. А за авторката-първо се успокой, всеки човек минава през това. Нарича се съзряване, чудиш се какво става, чувстваш се голям за някои неща, същевременно малък за други, луташ се, чудиш се сега накъде, какво висше, постоянни търкания с родители, баби и дядовци-мислиш ги за изкуфели, за дърти, че не те разбират.... НОРМАЛНО е моме, нормално е. Недей си мисли, че тревата може да промени това. Друга реалност? Реалността дете е една, тази отвън и нея нито трева, нито кока, нито хероин я променя, разбери го. Както и да се напушиш и надрусаш на света общо взето... хииич не му пука и си продължава своя ход и ще те смачка без да му мигне окото. Спортувай, тичай в парка по 2-3-4 км., отиди плувай в някой басейн, играй тенис, запиши се на таебо, нещо там женско, намери си приятел и това е рецептата за щастието, не в онези миризливи боклуци.

21.   Стойте далеч от тези боклуци! Никой не е станал велик по тоя начин! A ти 17 не давай акъл като нямаш за себе си!

22.   Аз съм на 13 години и пуша трева през 3 - 4 дена.. не е гадно, напротив даже е страхотно.. особенно ако си с готина компания. : ) Всеки организъм я понася различно, но всеки с мярката си. Съветвам те, ако толкова МНОГО искаш, опитай, лошо няма. Тревата НЕ е АМФЕТАМИН или друга глупост.. НИКОЙ НЕ Е УМРЯЛ ОТ МАРИХУАНА!!! ; ))

23.   А, така! Браво! Продължавайте да пушите още на 13, да се напивате и т. н. Това е „най-хубавото“ нещо на света. Марихуаната вреди, както и всички останали наркотици. Не мога да повярвам как може някой да си дава парите, само за да трови здравето си.. така вървиш срещу себе си.. хората не разбират, че това е един вид самоубийство. Толкова ли няма друг начин да се развеселявате, бе, хора? Какво толкова хубаво намирате в цигарите наркотиците и алкохола? Защо още от толкова крехка възраст трябва да се започва това? Много ме е яд. Не ме мислете за лелка, напротив.. на 13 съм /момиче/. Писна ми всички на моята възраст /с някои изключения/ да ми разказват как са се напушили и напили и да ме питат защо не го правя и аз.. ами защо.. защото НЕ мога да понасям такива неща.. това са просто едни глупости, измислени от глупав човек, въобще не знам защо са измислени. Докато пиете и пушите може да ви се струва приятно, но след известно време организмите ви ще започнат да искат все повече и повече и накрая ще станете зависими, а и няма да можете да спрете. Спрете, докато е време!
Ж13

24.   Виждам, че някои хора водят политика против тревата няма лошо :).. но докато те го правт и "начетените" коментатори спамят и дават акъл нещата няма да станат по- добри. Относно авторката.. да тя може да е просто поредната разглезена пикла няма лошо нейна си работа. Ама хора дето никога не са пробвали да ми говорят, че се пристрастява и няма спиране МООООЛЯ ви се спрете се ве хора вие сте направо дефственици, които ми говорят за секс. Разбирате ли? Говорите за нещо, за което нямате никаква идея... ама овце се родихте. овце ще си умрете, нека нека живейте си така неинформирани.. с капаците, децата ви да купуват друсани треви и боклуци понеже е нелегална марихуаната, която е полезна донякъде :).. но карай аз съм явно супер пристрастен и деградирал за това пуша 1 път на месеца и се разкарвам из скандинавските страни.. и понеже съм направо деградирал и вече знам 4 езика а съм само на 22 :) явно тревата наистина не влияе добре.. разбирачите ми те, самите те не са наясно за кво става въпрос акъл дават хубаво.