Споделена история от Наркотици и алкохол

Брат ми полудя от дрогата
Брат ми е на 28 години, живее сам. От няколко години има сериозни проблеми с наркотиците. Няма желание да се лекува, но от поведението му личи, че вече изобщо не е добре психически. Виждам го рядко, но това което забелязвам е че е отслабнал страшно много, говори нелогични и несвързани неща, води си монолози и на моменти е агресивен. Докато беше нормален опитвахме да разрешим проблема множество консултации, лекари и т. н, но той винаги е заявявал че няма намерение да се отказва от наркотиците. В момента няма дори никаква възможност да му се обясни, че има проблем и че трябва да са лекува. Вече няма пари и приятели. Употребяваше марихуана, кокаин и в последстивие амфетамини, казвали са ми че е пушил хероин. Предполагам, че продължава да се дрогира, но няма как да разбера с какво и кога, постоянно е неадекватен. Моля Ви дайте ми съвет как може да му се помогне? Наясно съм, че той не иска помощ, но дали има възможност да му се вземат правата по съдебен път? Как да го освидетелстваме? Досега няма поставена диагноза, но вече със сигурност би могла да му се постави? Моля за помощ. Благодаря.

Коментари

1.   Няма да се откаже, освен ако сам не го реши. Вече тогава можете да му помогнете.

2.   Нямате ли възможност да го вкарате в клиника?

3.   Ами освен принудителна хоспитализация, друго едва ли е останало като вариант. Съберете подписка от съседите, че е неадекватен и агресивен, и действайте!
Иначе, както ни описваш картинката, едва ли ще доживее 32 години...

4.   Отидете при районния прокурор, процедурата минава перз него

5.   Има огромна разлика дали е хероинов наркоман или си прави маратони на амфети. Ако питаш мен не е само амфета. А хероина е просто дъното, така че действай

6.   Аз знам за случей в който тежко пристрастен наркоман е успял да се излекува от зависимост към хероин, макар и временно но.. чрез Богомилистите. И аз не съм вярващ, но тези хора явно наистина са способни да помагат на зависими. Успех. Дано да се оправи.

7.   Нищо не можете да направите за съжаление докато той не осъзнае,че има проблем.Както описвате нещата той вече е на дъното и всякакъв начин да му се бъркате в нещата само ще влоши положението.Болеста е превзела психиката му и колкото и да му говорите няма смисъл.Помогнете му като не му давате никаква подкрепа финансова.Болеста ги кара да мислят по друг начин и ако за нас това да си платим телефона е нормално нещо за тяхната психика е проблем.Болеста ги е научила проблемите да се оправят с лошите неща.СПРЕТЕ всякаква подкрепа и му показвайте клипчета от социалното видео за вредата от наркотиците и до какъв е края.Молете се по скоро да дойде момента в който да осъзнае че има проблем и сам да ви потърси за помощ .До тогава сте безсилни.

8.   Здравейте,

защо не се допитате до специалистите от терапевтичен Център Жива, за да Ви посъветват как да постъпите. Сърдечни хора са и истински професионалисти, сигурен съм че ще знаят какво да предприемете.