Споделена история от Наркотици и алкохол

Взимам амфетами!
Здравейте аз съм момиче на 23 години и взимам амфетамини от 6 години. Една вечер бях ме се събрали в една моя приятелка и след това тя ми каза да пробвам че от един път нямало да стане нищо. Но вече усещах че всеки ден имах нужда от тва нещо. Моля ви за съвет как да спра да взимам. Благодаря предварително!

Коментари

1.   6 години на амфетамини и искаш съвет? На теб ти трябва медицинска помощ. Отиди при личния ти лекар да ти даде направление за психо-диспансер или намери списък на подобни диспансери в страната, отиди и искай хоспитализация. Има сигурно организации и тем подобни за това. Нарко зависимост не се бори със...съвет, а с професионална помощ. Кажи на родителите си за помощ

2.   Тайната е просто да изоставиш "приятелите си" и да се запознаеш с нови, стойностни хора, да започнеш да се занимаваш с нещо ново, интересно. Започваш да се занимаваш със спорт и започваш да се храниш здравословно. Всичко е трик на мозъка и воля.
От личен опит ти го казвам, аз също спрях наротиците преди години, когато бях на 20. Тогавашните приятели, които изоставих, днес са като развалини. на 26 години сме а те приличат на зомбита..

3.   До някъде номер 1 е прав/а.. 6 години са много време и ти си се увредила доста, не съм съгласен с това да ходи на диспансер.. защото знам как ги лекуват там и колко ги лекуват.. но найстина имаш проблем и ако поне малко обичаш себе си и искаш да имаш долу/горе добро бъдеще, то трябва не просто да ги спреш, а и доста да се постараеш след това, защото никак няма да е лесно. Трябва тотално да промениш живота си за да започнеш да излизаш от батаците. Допълнение от коментар 2

4.   Просто силна воля. Някои хора спират и без медицинска помощ, а със силна воля, но номер едно ти казва много правилно.

5.   Да, много е важно да оставиш тази компания и да си намериш смислено занимания. Ако по цял ден дремеш и се чудиш къде да утрепеш време, ням да ти се получи живота, та ако ще и ментови бонбони да смучете заедно.
Започни да намаляваш дозата и да я заместваш с физически труд-работа, спорт, домакинстване, дълги разходки.

6.   В периода 16-18 години пушех много трева и чат пат амфети. Как се отказах ли просто никога не съм бил зависим както и ти не си просто ти е навик. Същото като при цигарите, разбирам ако си на херца може и да се пристрастиш ама към това не съм много съгласен. Аз компанията не я смених останах си с тях просто един ден си казах че няма да взимам каквито и да било опияти и това беше сега съм на 24 години и не съм барал а хора са ми бутали постоянно в ръцете, последно преди месец ударих 3-4 линии е така за ташака, и толкова ми беше гадно после че не искам и да чувам. Така че действай воля девойче воля. Ако хората около теб са заклети наркомани по-добре далеч при мен беше пуберска работа.

7.   1 година съм се друсала с тази гадост и искам да кажа, че зависимост към амфетамина няма - освен в празните ни глави. Всичко е в главата!! След като спрях, не смених компанията, повечето се друсаха с бяло, други с амфети, но аз веднъж не съм пипнала! Всичко е в главата и нагласата, няма значение компанията каква е! Имаше значение, когато ми дойде акъла и разбрах, че при тези хора няма никакво развитие и тогава сама си поисках да излизам с други хора, без някой да ми дава акъл за това...

8.   Никакъв личен лекар не ти трябва. Просто ги спри от раз! Аз така ги спрях и никой не ми е помагал. А съм друсала и аз колкото теб, но ако редовно ходиш по партита и купони ще ти бъде невъзможно!