Споделена история от Наркотици и алкохол

Проблем със моя брат
Здравейте момче на 19 години съм имам следния проблем със моя 23 годишен брат които вече няколко години употребява наркотици. Много пъти съм му казвал да спре говорил съм със него той казва че ще спре но никакъв напредък единственото което става е да върви само на долу. Отиде във друг град да живее но постояно лъже родителите си че работи те постояно му пращат пари но той ги харчи само за боклуци.
Опитвали сме да го вкараме в комуна но резлутата беше никъкъв седя 4 дни и се махна понеже там беше доста строго но хората казаха че няма как да го държът на сила.
Според мен използва марихуана и амфетамини искам да попитам как да да му помогна като по малък брат че дори и мен ме е лъгъл много пъти и за пари и че не исползва такива
боклуци също така разпостраняваше но беше ходил в други държави да работи но след като се върна пак започна да се занимава хванаха го със марихуана и в момента само пропада
Извинявам се че текста не подреден но моля как да му помогна
Трябва да намеря начин ако спрем да му пращаме пари да не посегне на живота си или някои друг човек или открадне само за да си набави дозата сигурен съм че стигнал дъното но просто ми трябва някакъв съвет за да му помогна по някакъв начин.

Коментари

1.   Тва си е чист наркоман, а не бизнесмен. Аз се занимавам с такива неща и гледам да имам лев, а не да крада от наще. Според мен той е усран и не може да изкара и 2 леА през живота си. Жалка история :) При нас такива ги бием много здраво. Само с бой може да се оправи

3.   Повярвай ми, на такъв човек никой не може да помогне. Освен той сам да си помогне а за да си помогне трябва да осъзнае, че има проблем. Историята е много сложна сигурна съм, нещо много лошо да се е случвало в живота му, че да се обърне към дрогата? И от колко време е в това плато? Защото ако е нов в това може и да не е пристрастен и може да има спасение за него. Но трябва психолог да говори с него, не психиатър а психолог има голяма разлика. ( Казвам го за хора които бъркат тези две неща. )

Успех

4.   Ще трябва да те разочаровам с отговорът си. Никой, ама абсолютно никой и нищо не са в състояние да му помогнат. Случаите са единични, когато наркомана казва, че има проблем. Единственото за което може да се надяваш и молиш е да си остане само с тези наркотици, защото след тях идва страшното, а именно Хероина. Най - големия буклук от всички. Тогава вече става страшно. Започват кражби първо от най - близките, не го интересува на кой е и за какво е. Краде, продава, залага в името на ш*баната доза. След като е взел каквото може от семейството, отказал се е от тях, не говори с никого изчезва в дън земя и започва от непознатите, вследствие на което и проблемите с полицията. След като има проблеми с полицията, започва да се сеща, че има семейство. Започва да обяснява колко съжалява, как ще се промени, само и само, за да го измъкнат. Промяната е точно 1 седмица. Оттам всичко отначало. Не искам да те плаша още повече, но по - добре да знаеш истината, такава каквато е. С моят брат съм го изпитал, преди известно време, но на мен нямаше кой да ми ги каже тези неща. А като не ги знаеш живееш в една заблуда, че всичко ще се оправи. С брат ми за сега се оправиха нещата, но не искаш да знаеш през какъв ад сме минали аз и цялото ми семейство. И може би единственото, което го поуплаши беше срещата със смъртта, защото тези неща водят единствено до това, затвор или гроб. Това е тъжната истина. А аз сега се надявам твоят брат да не стига до там, да намери изход и да се оправи навреме.
Пожелавам успех на теб и семейството ти, най - вече на брат ти. :)