Споделена история от Наркотици и алкохол

Пушене на пури
Скоро пуших пура и ми хареса. Винаги съм бил против цигарите и не бях пушил нищо досега. Въпросът ми е дали е възможно да се пристрастя към пурите, както към цигарите и вредни ли са пурите? Бих пушил пура за удоволствие веднъж месечно, примерно, но не искам да се превръщам в някакъв зависим, както са тези към цигарите.

Моля за помощ.
Мерси предварително.

Коментари

1.   Здрасти,
Пише ти човек, който се занимава с продажбата на пури и е страстен почитател на това удоволствие.
Да, удоволствие е и то не е никак евтино.
Пушенето на пури се отличава толкова много от цигарите, че дори самото сравнение е немислимо.
Аз пуша всяка седмица почти. Понвкога по няколко дни от седмицата. Мога да кажа определено, че има моменти, когато ти се иска да запалиш пура. Бих казал, че то е като страст и с течение нс времето искаш да прсктикуваш тази страст или хоби често.
Мисля, че само слабохарактерните хора не биха имали волята да спрат, когато пожелаят, така че обичам пушенето на пури, но мога да спра когато поискам и да не пуша колкото време реша. Това може би ти отговаря на въпроса. И ако пушиш наистинс качествени пури, кубински, ръчно свити, а не твзи от по 2, 5 от магазина наистина се изисква повечко да се отдели, като бюджет.
Една пура месечно е напълно и повече от приемливо, за да си сигурен, че няма от какво дс се притесняваш.
Удоволствието е несравнимо. Скъпо, но елитарно, за хора с класа.
Класа, като начин на мислене. Не всеки умее да пуши и. да се наслаждава на пурите.
В повечето пъти пуша сам вкъщи, късно вечер, когато можеш да си подредиш мислите и наистина е страхотно, това мое лично време от деня.
Ако желаеш мога. да. ти дам предложения и за пури, които би могъл да пробваш

2.   Аз съм на 19, голям противник на цигарите, но пуша от време на време пури.
Важно е удоволствието, което си доставяш. Не мисли дали ти вреди или не, защото 1-2 пури месечно дори ще ти се отразят много добре на здравето, защото ще ти доставят психическо удоволствие, ще те разтоварят от стреса, а от там това ще ти повлияе благоприятно на общото здравословно състояние... няма да навлизам в подробности.
Да не говорим за разликата между пури и цигари. В цигарите слагат вредни химикали, които също така те пристрастяват и те карат да пушиш още и още. Докато качествената пура е 100 процента натурален тютюн. :)