Споделена история от Наркотици и алкохол

Дали приятелят ми употребява наркотици?
Здравейте!
Бих желала да споделя една моя тревога, която наистина доста ме притеснява и търся някакви съвети относно това.

Момиче на 22 години съм имам приятел на 23 от три години сме заедно и мога смело да твърдя, че връзката ни е искренна. Но има едно НО. Притеснението ми идва от там, че аз мразя наркотици, както мразя и изневярата. Това са двете неща, които по никакъв повод не бих простила на приятеля си. Повечто от неговите приятели употребяват наркотици. И имам някакво вътрешно чувсвто, че и той прави същото зад гърба ми. Питах го не един, а много пъти и той естествено отрича. питала съм и приятелите му, които също отричат. Защото знаят и той знае, че ще се разделим и затова никога не би си признал. Та мислълта ми е дали има някакъв начин според вас да разбера дали ме лъже и изобщо какво според вас е редно да направя.. Благодаря на всички предварително за съветите и отделеното внимание! Благодаря!

Коментари

1.   то ще си проличи по някъв начин ;д

2.   А ти пробвала ли си наркотици и изневяра, че ги мразиш толкова, или си мислиш че е така, защото другите са ти казали, че така трябва да бъде? Малко по-гъвкаво мислене, миличка, "твърдите" парадигми, които си възприела са гаранция за провал в живота... И внимавай в изказванията си относно прощаването, защото това е едно от малкото наистина важни неща(наред с умението истински и безусловно да обичаме), които сме длъжни да научим, докато сме на този свят. Помни, че както съдиш ти, така и тебе ще те съдят!
Кой какво прави и защо го прави си е лично негова работа, а ти със заплахи и условия няма да привлечеш никого към себе си и на своя страна. Ако на хората с които ходиш им е истински хубаво, приятно и свободно с тебе, ако предпочитат да споделят, вместо да крият от тебе, ако не изневеряват понеже наистина нищо не им липсва във връзката ви, а не заради твоите принципи, условия и забрани, то значи действително си на прав път в отношенията си с тях. В противен случай търси грешката у себе си. Помни - ти не си центъра на Вселената; когато движиш с някого той не е твоя собственост; каквато си ти в своята същност, такива хора и ситуации ще привличаш към себе си; насила хубост не става, и т. н. и т. н.

3.   Е, то не е нужно да си пробвал наркотици и да си изневерявал, за да знаеш, че е първо тъпо, второ грозно и трето резултатът е един и същ - провален живот или изпълнен с безброй здравословни и други проблеми и провалена връзка. Авторката не пише защо има подобни съмнения? Прави се тест за наркотици, но мисля, че е нужна урина. А до колкото знам тестове има свободно в аптеките. Но как би осъществила подобна проверка - незнам. Когато човек се съмнява той се позовава на нещо. В такива среди ли се движите, около вас употребяват ли наркотици? Иначе откъде-накъде ти е хрумнало? Има много нервни и неуравновесени хора /примерно/, които са си такива не заради наркотици.

4.   Съгласна съм с номер 2 - ако искаш да ти споделя, не му поставяй условия и забрани, по тоя начин само отблъскваме любимия човек. Докажи му че може да ти се довери и да ти споделя всичко. Като му казваш, че ще скъсате само защото се друса, много ясно, че ще го скрие от теб. Освен това не казваш защо се съмняваш, че той взима наркотици. Ако намираш промява в поведението му, това невинаги е достатъчен повод за съмнение. Но мой съвет е да не го притискаш и да не се съмняваш в него, защото така ще загубиш доверието му съвсем. Просто го приемай какъвто е, без да му поставяш условия.

5.   много лесно можеш да разбереш! То си личи. Ако пуши трева след известно време говора му може да стане по забавен както и смеха а и ще яде повече от обикновенно както и ще се смее на всичко. Ако е на амфет няма да огладнява лесно ще отслабне рязко и ще страда от безсъние и прилив на енерги. Ако е на екстази ще показва чувствата си прекалено монго. Лесно ще го познаеш. Незнам ако искаш не ми вярвай все пак съм на 15 и е нормално просто да се игнорира мнението ми от по-големите, но за жалост в тази област имам опит.

6.   Илъжи го. Накарай го да вярва, че и ти искаш да пробваш, за да разбереш.

7.   Или приемаш неговия избор да взима наркотици.. ИЛИ той непрекъснато ше те лъже и ше се крие, а ти ше се тормозиш и ше има да се карате милиони пъти, докато не се откажете един от друг :D

8.   Първо да те питам имаш ли основателна причина да не му вярваш, че не взима наркотици? Виждала ли си го в малко по-неадекватно и "различно" състояние? От къде идват всичките ти съмнения?

Защото с просто едната мнителност можеш да го отблъснеш. Може и да се е случвало еднократно или двукратно да е пробвал, това не го прави наркоман. И не може да сравняваш изневярата с наркотиците.

9.   І. Атипични знаци:
А. Поведение:
1. Апатия, пасивност, продължителна затвореност в себе си
2. Нестабилно настроение, свръхвъзбудимост, нервност, еуфория, раздразнимост
3. Объркване, противоречия, разминаване между думи и действия
4. Лъжи, измислици, заплахи, шантажи, манипулации
5. Загуба чувството за време, често забравяне, липса на точност

В. Външен вид:
1. Нездрав, блед тен, отслабване, тръпки
2. Физическо занемаряване, вкл. в облеклото и личната хигиена
3. Занемаряване на личното пространството, стаята или апартамента
4. Разширени (канабис) или свити(хероин) зеници

С. Отношения с близките
1. Враждебно, отбягващо, затворено или загадъчно поведение
2. Отказ от комуникация
3. Избягване на контакти със семейството, липса на съвместен живот
4. Смяна на приятелския кръг, загуба на “добри” приятели, посещения на наркомани, чести телефонни обаждания от непознати

D. Училище и работа
1. Намаляване на постиженията в училище, намаляване капацитета за внимание и концентрация
2. Отсъствия, нередовна посещаемост, отпадане
3. Чести конфликти с представителите на училищните власти
4. Липса на интерес, отвращение, изоставяне на училището/работата

Е. Финанси и закон
1. Честа нужда от пари, без те да са инвестирани във видими покупки, странни обяснения за харчене на средства
2. Финансови затруднения, задлъжняване
3. Криминални прояви, продажба на вещества, проституция, неприятности с полицията.

G. Социална маргиналност
1. Загуба на ценностите и принципите, валидни за обществото
2. Отказ от структурирано свободно време (спорт, хоби), скитане
3. Трудности със социалната интеграция, принадлежност към маргинални групи, начин на живот извън закона

ІІ. Типични знаци
1. Наличие на вещества у детето или у дома: марихуана, психотропни медикаменти…
2. Наличие на “прибори” за консумиране: обгорена лъжица, спринцовка…
3. Следи от убождания по ръцете, краката, бедрата
4. Позитивни тестове
+това което е написала N5 дано съ била полезна. АРТЕМИДА

10.   Здравейте.Искам да попитам как да разбера дали приятелят ми взима наркотици каквито и да било.Не съм против,но искам да знам .Питала съм го казва,че не е взимал нищо и че е против тях.Тъй като
аз съм пробвала засичам признаци на това поведение,но ми е трудно да разгадая дали наистина е от това.Та въпросът ми е как да го подведа,за да ми признае ако употребява нещо
Извинявам се ако съм допуснала някоя друга правописна грешка

11.   Ако да, моят съвет е да го разкараш.