Споделена история от Наркотици и алкохол

Хазарт и марихуана
Здравейте!
Аз съм момче на 26г. от Варна. Имам проблем с марихуаната и хазарта. Работя на приятна за мен работа и взимам среден доход от 900-1000лв на месец.
За марихуана пари не давам, защото препродавам на приятели и ми излиза без пари, дори понякога препечелвам както се казва, но не съм дилър. Не съм дилър ама съм, ще кажат някои, но всеки си има своите разбирания. Пуша марихуана всеки ден от доста години и мисля, че това не ми влияе прекалено лошо...
Тука идва вече самия проблем за който ви пиша - хазарта. Играя от доста доста доста години без прекъсване почти всеки ден. Винаги през годините съм дължал пари на приятели, банки, заложни къщи и т. н. общо взето от където могат да се вземат пари... Знам, че от хазарта печелят само и единствено хората които са съзадали това, но продължавам да играя... За последните 3 игри, които бяха в рамките на 5 или 6 дни не съм сигурен съм -450 +130 и -480. Това са 800лв, почти колкото заплатата ми за цял месец. Но винаги вярвам, че ще се оправя и ще спра поне да взимам пари назаем на лихва и т. н.
В момента имам около 4500-5000лв. заеми. Малко тежко пред коледно, но малко по-малко ще ги върна догодина :))
Моля ви за съвет какво бихте ми предложили да правя с живота си.

ПС. Въпреки нещата които правя, мисля че съм добър и позитивен човек, а нали това е уж най-важното... :))
Пожелавам ви усмихнат и добър ден!

Коментари

1.   Не знам аз като пушех трева всеки ден бях редко тъп и не помнех нищо, нулева концентрация и неспособност за взимане на решения, пък за теб не знам.

2.   Спри комара. Откакто аз го спрях, имам пари за всякакви СМИСЛЕНИ глезотии, предполагам, че и при теб ще е така. Освен това, адреналина ти играе непрекъснато и си прецакваш хормоните, което в по-късен етап ще ти повлияе здравословно.

Това да заложа 5 лв., за да спечеля 20лв. е супер безмислено, защото нещата не зависят от мен и шанса да се случи е 50%. Мога и да загубя 5-те лева, които бих дал за играчки или шоколади на братовчедите... Затова спрях. Има далеч по-смислени неща.

Една от целите ми е да обиколя всички европейски столици и ако играя комар, няма да имам пари дори за самолетните такси...

Спазвам един принцип. Комар, алкохол и хазарт, проблеми не решават!

3.   Посети психолог, защото имаш две зависимости-марихуаната и хазарта. Нали се сещаш, че се плъзгаш надолу-ако те хванат могат да те осъдят за притежание на марихуана и за разпространението й. Не ти се лежи в затвора, където знаеш какви неща могат да ти се случат, особено както си млад и вероятно симпатичен. Така че се взимай в ръце и се отърви поне от една от зависимостите си -най-вече от марихуаната.

5.   Здравей, и аз като теб си пуша всеки ден. Проблемът наистина не е тревата, а хазартът. Предполагам сега ще се обадят моралистите и ще ти кажат, че нещата са навързани, но не мисля.
От написаното разбирам, че си свястно момче, което по някакъв начин се лута в живота. И щом осъзнаваш проблема с хазарта - има надежда да се спасиш. Само да искаш...
Сам ли ходиш по такива места? Имаш ли приятелка? Може би трябва да се занимаваш с нещо друго.. Някакво хоби. Да излизаш с приятели, които не си падат по тези неща.. Точен съвет не мога да ти дам.. Наистина хазартът казват, че е болест.. Повечето които познавам са на по-хард наркотици и ходят на машинки.. А ти само пафкаш и се зарибяваш.. Странно :) ще следя темата с интерес.. Поздрави!!!
Ж, 26

6.   Явно лесно развиваш зависимости. Постави си някакви граници поне. Ей сега с тия заеми, спри малко да играеш докато не ви върнеш. Както са 5, лесно ще станат 15

7.   От автора до всички :))
Така значи първо благодаря, че няма нито една остра нападка към мен за нещата, които правя и че се опитвате да помогнете!
За втори път пиша, така че ето малко повече инфо;)
Общо взето нещата тръгнаха ръка за ръка в доста ранна възраст - на 15 16. От що годе заможно семейство съм, звършил само средно и то не с лекота ;)) През всички тези години съм пафкал и играл малко или много, като се замисля повече много от колкото малко:)) Имал съм няколко гаджета, но нищо сериозно. Доста отдавна си знам проблема спирал съм няколко пъти и двата порока, но за кратко межи би веднъж за 7 8 месеца и 2 пъти за по 2 3месеца. Мисля че вече е крайно време да се спра с глупостите напълно(колкото и да ми се вдига адреналина, колкото и да обичам да стъпвам по тънък лед) и да започна на чисто, защото пари както казах печелят хората създали тези места. Та повечето ми приятели от миналото се ожениха, други въртят бизнес, а аз пуша и играя като преди 12 години... Ужас пълен застой, никакъв прогрес.
Лошото е, че в момента почти цялото ми обкръжение са хора с проблеми като мен, че и доста по-забатачени. Имам доста малко приятели както се казва „нормални”.
От 3 4 дни не съм играл, мисля да си оправя нещата и да се пробвам да не играя повече. Тревата за сега мисля да не я спирам, а просто да я намаля..
Вие какво бихте ме посъветвали?

8.   Аз съм №2:
1. Малко по-малко зарежи хората, които имат подобни проблеми.
2. Както се казва "клин клин избива" т. е намери нещо, което ще ти заема голяма част от времето и мислите и го прави. Преди известно време загубих баба си и от депресия започнах да пия редовно. Обаче спрях, защото от година си търся работа и забелязах, че алкохола ме прави неуверен, емоционален и влизам и излизам от депресии ежедневно. През последните 7 години не съм имал приятелка, а само флиртове и краткотрайни връзки и когато нямам не съм в такава, гледам и порно. То пък от своя страна ме прави слаб, защото тестостерона е в малки количества и се превръщам в неуверена жена. Познай как ще си намеря работа като съм такъв.

Така че, приятелю, минал съм през всички пороци и всеки път излизам, защото установявам, че е БЕЗМИСЛЕНО да замествам алкохол, порно, наркотици и хазарт, с приятните хора и преживявания с тях...

В момента се отучвам и от още един проблем - вися по цял ден на компютъра и съм асоциален.

Както виждаш всеки порок, води до друг и всичко е свързано... Просто спри, постави си смислени цели и действай.

9.   Ако искаш тотално да си провалиш живота и да си длъжник на едва ли не всички продължавай все така, с пълна сила. Опичай си акъла и се вземи в ръце, защото вече си на 26, не на 16 и всичко е доста по-различно вече.

10.   Тъжно ми е да чета такива теми вече... Защото много добре знам какво е и много малко хора, могат да те разберат, наистина... На 27 години станах преди месец и общо взето състоянието ми е следното :
1. Играя комар от 4 години (сериозно)
2. Изгубих всичко в живота си (материално и не материално)
3. Дължа 7 бързи кредита, 2 банки, 1 кредитна карта.
4. Дължа на почти всичките ми приятели, от 50 до 4000 лв...
5. Изгубих повече от 150 000, които бях изкарал и съм изкарал за тия 4 години.
6. Изгубих всичките си приятели
7. Изгубих момичето, което обичам...
8. Прекратих образованието си...
9. Не изпитвам мотивация за абсолютно нищо.
10. Не намирам смисъл в рутинните неща от живота
11. Не виждам бъдещето си, освен ако не хванем някоя мистерия от порядъка на 100к
12. Изгубих идентичността си и се превърнах в злобар и завистник
13. Съжалявам за всичко, някой ден ще напиша книга...
14. Ааа забравих, разбих семейството си, майка ми и баща ми спят в различни стай заради мен...
15. Не знам какво да правя...
16. Дори не ми остана трева, за да забравя за всичко, поне за миг...
17... Спрете скапания хазарт докато е време... Не си проваляйте живота. Аз го провалих...

11.   Номер 10, а ти спрял ли си вече хазарта или продължаваш да играеш? И на какви хазартни игри по-точно играеш?