Споделена история от Наркотици и алкохол

Не пийте не шмъркайте има привикване отърване няма!
На 24 години съм от София, с приятелят ми съм от 4 години, живееме заедно от година и половина. Когато се запознахме работех като сервитьор в квартално заведение, в началото ми беше дори малко досаден. Семейството ми е добре финансово само, че винаги са били строги макар да имахме пари започнах да работя от 16-годишна. Когато срещнах [censored] имах сериозна връзка от 2 години, която се разпадаше. Той беше противоположност на досегашното ми гадже и може би гото се разделхме тпова беше причината да се хвърля в обятиятя на [censored] Разликата във възрастта ни е 8 години и си мислех , че ще е поотраснал, достатачно. Започнахме да се срещаме все по често той пиеше но не ми направи впечетлиение тъй като, и баща ми пие пък е добър баша. Родителите ми бяха против да се срещам с него затова и проявиявах все по голям интерес към него. Баща му почин амалко преди нова година, той го прие много тежко тъй като баща му беше последния жив роднина. Тогава той ми предложи да живея у тях с брат му, чудех се кака да кажа на родителите си, но не намирах смелост взех си дрехите от вкъщи и си тръгнах без да кажа на никой и отидох при него. Майка и татко ми казаха че връщане назад няма каквото съм си избрала това е. В началото когато се нанесох всичко вървеше гладко, [censored] и брат му бяха много самостоятелни и на мен ми беше ласно да свикна единия готвеше другия чистеше и переше вечер гледахме филми. Тогава не вярвах че събиранията вкъщи по 2-3седмично няма да престанат. Така гладко продължи към една година малко преди коледа се притеснявах заради Бъдни вечер семейната вечеря намаше да бъде приготвена от мамам, а от мен. НА 23-ти декември излязохме на заведение там дойде и един негов "приятел" който не ми е много приятен поради факта че е наркоман много обича да щмърка кокаин а още повече когато [censored] го черпи. Нацупих се защото знаех че надрусат ли се [censored] ще пие на 24-ти от сутринта и ще заспи на бъдната вечер. Казх му го и го умолиавах да не съсипва Бъдната вечер. Мако след като се преместих да живея при него почнах работа в една фирма и получавах добро заплащане реших с бонусите и заплатата за декември да купя подаръци за всички .Тъй като [censored] много искаше нов ДВД плеър, реших да го изненздам като му купа домашна сиситема купих подаръци за брат му и за моето семейство. много го очаквах този празник и се бях постарала всичко да е перфектно. стана така кактои си мислех разърдих се метнах му подаръка и казах че е съсипал празника и не искам да го виждам. реших да го напусна събрах си багажа в един сак иреши ха да тръгна не знаех на къде но въпреки всичко си събирах багажа убедена , че ще ме спре. Е спря ме, докато тъпчех дрехите в сака усетих тежка болка в гърба си - не можех да повярвам аз му правех подарък ат неговият подаръ беше юмрук в гърба. НДърпах се и го умолиавах да ме пусне да си отида, но той не ме слушаше усещах само тъпа болка на удареното място . Той заспа от кокаина и алкохола който беше погълнал, а аз продължавах да плача и да го гледам за миг си помислих че ме отвръщава и посегнах да го ударя, но не можах. Много е лесно да решаваш проблемите си с бой. Вечерта към 10.00ч той се събуди и не помнеше нищо разказах му какво се е случило, но ток не вярваше извиняваше ми се и ме умоляваше да не го напускам. Тук е момента да кажа че когато е трезвен /4 дни седмично/ е много мил внимателен прави ми подаръци и ме глези, но само докато не дойде четвъртък или петък. На нова година се повтори историята със запоя и кокаина. На първи Януари ми обеща че няма да пие и шмърка и се целунахме. Идваха празници и картинката с епреповтаряше понякога имах чувството че никога няма да изтрезнее, а когато това се случваше пак започваше с извиненията си. Преди седмица едвам се прибра в къщи и каза, че иска д яде стоплих му една пържола и почнах да му режа зеленчуци за гарнитура когато той стана взе чинията от микровълновата и я захвърли на земята. Ядосах се защото всички домакински задължения постепено се атовариха върху мен и бях чистила предния ден докато той пиеше. Напарави х му забележка и той скочи върху мене бутан ме на леглото и започна да ме бие взе един нож и ми го опря в гърлото казах му че си тръгвам и че дори и дрехи няма да си взема, когато чу се озлоби още повече и не ми даде обувките блъснах го и се заключих в банята . Започна да рита вратата аз я затисках от вътре казваше че ще ме убие и ме псуваше включих си телефона на запис и започнах тихичко да плача. Блъскаше и удряше вратата около час после се умори и заспа изчаках да чуя хъркането му и излязох. Пуснах му записа а той го изтри и пак се извини.Не употребявам никакви наркотици, аот както съм с него и не пия, имам висше икономическо образование и не разбирам защо ме мрази толкова като се напие. Това което ме притеснява е че много тежко приемам всичко и от нова година насам мисля за самоубйиство мислила съм да се хвърля от блока , да скоча пред рейса или да си прережа вените. Преди два месеца изгълтах аптечката безуспешно едно от хапчетата ми заседна на гърлото и поеърна х всичко или толкова че да не умра. Мисълта да се отърва от тоя свят все повече ме обсебва, а когато преди месец ми каза че оска да имамае дете се ужасих предствях си как детето ще бъде свидетел на униженията ми. Днес е неделя и историята е същата ходих до една църква да запаля свещ и да се помоля нещата да се оправят. Седях в църквата и си мислех как ли ще изглеждам в ковчега, сега докато пища и роня сълзи не зна я докога ще издържа ако нещо се случи искам да кажа на всички не пийте не шмъркайте има привикване отърване няма.

Коментари

1.   Здравей,
просто си тръгни и почни нов живот. Ти си достатъчно самостоятелна и можеш да го направиш. Приятелят ти е наркоман и трябва да се лекува.

Наркоманите са такива хора, че злоупотребяват с доверието и любовта на другите, затова не се връзвай на приказките му. Дори и да мисли да бъде добър няма сили за това.

Той явно е тръгнал към дъното... Лошото е че влече и околните с него.

Просто зарежи цялата работа и почни нов живот има толкова много мъже които биха били щастливи ако имаха такова грижовно момиче като теб до себе си.

А тва за смъртта го зарежи :)
нещата никога не са толкова драматични. Просто ние ги правим такива в своите мисли :))

Успех!

Мъж 29г.

2.   здравей,мило момиче
аз не те познавам ,но като прочетах истоията ти ми се искаше да съм до тебе ,да ти вдъхна малко кураж
сигурна съм ,че има много хора около теб които много те обичат .Поговори с тях.
Не си пропилявай живота,той е 7дни в седмицата.
Бъди силна и смела жена.Знам ,че ще успееш
Късмет

3.   Здравей мила.Искам да ти кажа колкото и да те боли помъчи се да напуснеш този човек ! Недей и да си помисляш да прежалиш твоя живот задарди грешките на другия .Този кошмарен кръг няма да спре той ще се повтаря и колкото и да ти казва,че те обича си спомни всички моменти,в които си плакала,треперела от старх и събери сили напусни го и продължи живота си щастливо напред ти ти силен човек....
Желая ти МНОГО УСПЕХ и късмет за напред в живота ! :))))

4.   AЗдравей!На твоите години се ожених за мъж, за когото впоследствие разбрах, че е алкохолик. Криеше се и не близваше алкохол, докато се оженим. Докато дойде сватбата забременях. Оттам нататък-живях по сценария, който си описала-в друг град, без приятели и близки, завързана към бебето.И следвах. Приятелките ми от миналото се чудеха как издържам. Живях при него 5 години, докато намерих смелост да се завърна у дома с детето. И у нас не беше спокойно-естествено, че ми натякваха и т.н.,но родителите обикновено са такива.
Още много години ми трябваха да се реша на развод. Много тежки години, в които всъщност не живеех. И за които съжалявам.
Сега съм много по-млада в душата си в сравнение с преди. И съм жива-нещо, което не усещах преди. Колкото и да не си вярвах, успях да си намеря работа, да отгледам детето си, да му дам образование, възпитание, спокоен дом, макар и без бащата, който естествено обича само алкохола и има дете само на книга.
Пиша ти всичко това, за да разбереш, че той няма да се промени. Аз живях вече в този ад. Мил, добър, романтичен, обещаващ всичко - докато му дойде часът да пиянства. После отново - обещания, молби, уверения, звезди. Бях в тази въртележка повече от 10 години. И наивно вярвах. Преживях кошмара да бъда с него, докато се лекува от алкохолизма - на два пъти. Не успя. Казват, че когато имали любим човек до себе си, побеждавали алкохола и наркотиците... Глупости. Пожертвах се, за да му дам този шанс и на детето си - да има баща. Нищо не помага, те са обсебени. И аз мислех за самоубийство - и когато бях с него, и когато избягах у дома. Не го направих заради детето си, и слава Богу. Но вътре в себе си бях се убила доброволно задълго. Трудно се излиза от такъв ад, особено ако имаш дете.
Ти обаче трябва да разбереш, че си късметлийка: първо,разбрала си навреме какъв е. Второ,нямаш дете от него, за да мислиш как би живяло то без баща си. Ти си свободна, момиче, свободна си да избереш живота, любовта, хубавите мигове с приятели, с близки, с бъдещата си любов. Изобщо не отлагай и не чакай да се промени. Напусни го, намери си хоби, спорт, чети мъдрите книги и ще разбереш, че наистина си късметлийка-докоснала си се до ужасното, но си свободна да излезеш оттам. Родителите ще го преглътнат, ако не, ще намериш къде да отидеш поне в началото, докато те те приемат. А и никога да не го направят, ти имаш живота си, свободата си, умна си-щом си прозряла всичко толкова ясно и си силна - макар че може би и ти като мен, когато бях в твоята ситуация, не го осъзнаваш.
Ето какво открих в книгата "Как да задържим мъжа влюбен завинаги " на Трейси Кабът, в главата "Невъзможните мъже ": "Когато не е пиян, дрогиран,депресиран, когато не те бие или малтретира, той може да бъде най-сладкият, най-забавният, най-обичаният мъж в света. Това е така, защото трупа точки за следващото си похождение. Ще изхвърли боклука, ще ти донесе закуската в леглото, ще бъде чудесен, любвеобилен и внимателен. Може дори извинението му да прозвучи убедително. Ще ти обещае никога повече да не го прави.
Проблемът е, че той ще го направи пак, отново и отново. Два часа или две седмици след последното обещание, твоят симпатичен мъж изведнъж става абсолютно непоносим, груб и определено антипатичен. Най-лошото е, че той обикновено обвинява теб за състоянието си....
Не пренебрегвай проблема,не се надявай, че ще изчезне.Не вярвай на обещанията му.Не го чакай да се поправи. Погрижи се за самата себе си.Спаси поне себе си... "
Извинявай, че писах толкова много. Исках само да ти кажа, че не си сама.Толкова жени са преживели и преживяват това...Ние сме силният пол и се справяме по-добре. Животът е хубав, а такъв човек не заслужава жертвата ти. Знам, че ще успееш, обичай себе си и си вярвай.С толкова много неща си се справила досега, ще се справиш и с това.Успех!

5.   Искам да ти кажа ,че колкото и да ти вдигат самочувствието и да ти казват , че си смела, това няма да ти помогне! Има само един който може и това е ИСУС ХРИСТОС! Той умря на кръста за теб преди толкова години, понесе срама и обидите, които в момента ти тежат. Паленето на свещ и ходенето на църква не могат да ти помогнат, трябва да го почустваш вътре в теб. Кажи на Исус всичко което те мъчи и ти тежи и той ще вземе товара от плещите ти, ще те направи нов човек и ще те освободи! Помоли се, може с няколко думи, но знай,че той те чува! Ако нямаш Библия-намери и прочети I Петрово 5 глава 7 стих.

6.   Здравей мила. Аз сам на 19 години. Онзи ден приятеля ми с който ходихме 3 години имаше рожден ден! Той се напи и взе някакви наркотици, след което започна да ми крещи и да ме бие на едно сапаре в дискотеката пред всичките ни приятели! Това беше най-голямата му грешка!

Аз си тръгнах но не се прибрах в нас, защото знам че там ще ме намери! На следващия ден се чухме по телефона, започна да ми се извинява и ми каза че нищо не помни. За пръв и последен път ме бие! Напуснах го, но много го обичам! На мога да си представя тези ръце който са ме били след това да ме милват!!! Така приключи нашата връзка.

Съветвам те и ти да направиш същото! Продължи живота си напред!

7.   Мило момиче не се колебай, а се махай от него. Не вярвам, че си заслужила такова отношение, не си погубвай живота повече с него - бъдещето е пред теб.

8.   Здравей миличка
Искам да ти кажа че ако все още не си напуснала този човек- действай-никой няма право да се отнася с друг човек по този начин.
Майка ми и баща ми са разделени от 14-15год точно поради причината-алкохол. Тя не го издържаше повече но заради мен и брат ми търпеше всичко. Но един ден просто не издържа и го изгони да си отиде на село. Имаше молби плач мъка-наистина много мъка. Няколко пъти мама му прощаваше но след ден-два пиянството започваше отначало. И до днес баща ми пие. Вече съм почти на 22 и баща ми нищо не е направил за мен и батко.
Не допускай този човек да бъде баща на децата ти. повярвай-недей!!! Гледай на пред и не се замисляй че го боли като го изоставяш-защото той и за секунда не си е помислил дали теб те боли докато те е тормозил. Не е оправдание- "аз бях пиян или надрусан". Не си погубвай живота заради човек който изобщо не заслужава -моля те помисли разумно.
Желая ти много успех-бъди силна бъди винаги с високо вдигната глава.намери щастието в живота. Мисля че е време...

9.   Здравей!
От гледна точа на човек, който е шмъркал, ще ти кажа че някои неща които правя (за мен ще говоря) не бих ги направила в трезво състояние. Само един път съм пробвала и ми беше достатъчно. Моят съвет към теб е да го напуснеш, защото той няма да се промени, той просто това му харесва. Не му вярвай, че нищо не си спомня -вико и спомня просто така му утърва да ти каже! БЯГАЙ МОМИЧЕ, БЯГАЙ ОТ НЕГО!!!!!!!! Според мен ще ти съсипе живота само

10.   :О Напусни го! Той не те заслужава. Знам че го обичаш щом си толкова време с него, но бях в подобна ситуация и го напуснах. Още ми лиспа от време на време, но заслужаваме нещо по-добро.

Напусни го, защото следващия път като се нашмърка пак и като се напука яката ще стане пак същото, ако не и по-зле. Бъди умна. Върви си от него, колкпото и да го обичаш, мисля че живота ти е по-ценен! Мисля че можеш да си намериш и по-добър, миличка, и даже да не си си помислила за самоубииство, върни се при ваще , сподели им ! Успех

11.   Мила, остави го. Заслужаваш нещо по-добро! Започни на чисто и поискай прошка от родителите си. Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда. Не си провалй живота, докато го няма събери си багажа и изчезни от живота му. Успех! Животът е хубав, наслади му се...

12.   Изобщо не се чуди ами бягай далече.Вашите каквото и да са ти казали няма да те оставят.Тази история която раказваш я имат и
мого други жени.Сьбирай си багажчето и да те няма.Нищо хубаво не те очаква а камоли деца да му родиш на този.

13.   Здр Мила , аз няма да те съветвам да оставяш това момче, а ще те посъветвам да се опиташ да разбереш че всъщност ти си емоционален Мазохист, който има влечение към емоционалното самоизмъчване , от къде се е повила тази тревожна склонност в твоя живот .Тя ще те погуби затова побързай да отидеш при психотерапефт който да изкорени тази Мазохистичност иначе ще се самоунищожиш заради Ината си да обичаш собствените си мъки и последвалите моменти на облекчения . Това е порочен кръг който се заформил в ранното ти детство , нещо се е случвало там иначе един истински нормален човек с нормално възпитание и самоуважение никога не би изтърпял подобни Унижения за нищо на света. Спирай да бъдеш Мазохистичен Бавно Погубващ се Човек. Искам да благодариш на това Момче за това че те подложи на всичко това защото той е това което съдбата ти е пратила за да разбереш някои неща за собствената си природа , след като му благодариш от сърце , просто продължи напред към следващата жизнена задача , с него вече си приключили и си му благодарила .

14.   Бягай от там мило момиче . Ако останеш там това е само началото на твоя ад . Вземи се в ръце и остави всичко това зад гърба

15.   Здр Мила искам да споделя моя опит от гледна точка на мъж. Две години ходя с наркоманka и брат зависим аз съм се грижил за тях и като чета историята ти първата година нещата бяха поносими, но втората година беше нещо неописуемо... Повярвайте ми, обичам ги и двамата адски много адски много... Също така ми повярвайте, аз не съм вече... Психиката ми се разби тотално, аз също вярвах, че мога да му помогна, също се надявах силно, мечтаех, правех планове за бъдещето... чаках.. Милиони пъти прощавах обиди лошо отношение липса на любов днеска си гледах снимките преди 2 години мъж в разцвета на силите си, а сега пълна развалина моето семейство ме подкрепи и приятели, които ги е грижа за мен. Разбрах, че колкото и да обичаш един човек трябва да обичаш себе си повече... Защото никой няма да може да те разбере напълно, не се съсипвай, търси щастието си, не прави моята грешка.

16.   Ако това е истина, значи си яко тъпа куха лейка. Бягай на далече и си живей живота, че е само един и ако го пропилееш нищо няма да остане след тебе. Втори шанс имаш ама втори живот няма да имаш!