Споделена история от Наркотици и алкохол

Аяуаска
Здравейте. Искам да разбера дали някой е пробвал истинска аяуаска? Моля разкажете къде се е случило и какво сте изпитали?

Коментари

1.   Абе я не се занимавай с глупости

4.   Това не е за разказване а и не помниш и не знаеш какво правиш.

5.   Айде който не разбира от халюциногени да не се обажда, а? Аяуаска има способността да излекува напълно зависим от хероин, както никое друго лекарство на тази планета. Както и да изтръгне депресията завинаги и да доведе до дълбоко осъзнаване. Британските учени откриха, че халюциногенните гъби са най-добрия начин да се излекува депресията и то за няколко дни. ЛСД е измислено от Алберт Хофман. Разбира за ефекта на ЛСД през 1942, като случайно се надрусва с него. До края на живота си използва ЛСД и умира през 2002 на 102 години. През целия си живот твърди, че ЛСД може да направи хората такива, каквито винаги е трябвало да бъдат. И че след употреба мозъка му става като на новородено бебе. (точните му думи. ) Че са лекарства, лекарства са. Аз също искам да ги използвам, но в медицинска среда и сред хора, които разбират какво правят. Не бих взел халюциногенни гъби или ЛСД на дискотека примерно, смесено с алкохол. Когато се смеси с алкохол и недай си боже кокаин, много вероятно е да полудееш.
Така, че ако правиш нещо, го прави много внимателно и разбери много подробно какво, как и защо.

6.   Вземи първо се образовай! Тогава пиши глупости. Чудя ти се на акъла.

8.   Автора.
Изчетох доста. Точно тази депресия ме доведе до тук. Все пак съм на 32 години, не е от детска глупост. Бих пробвал но ако е на сигурно място с хора които знаят как да помогнат на някой който за пробва халюцигени за първи път. Знаете ли някой за такова място в България или в Европа?

9.   Няма как да има такова място брат, все пак халюциногените са обявени за наркотици, а наркотиците са забранени. В Швейцария, където е родината на Алберт Хофман, мисля, че преди време са правили някакви неща на раково болни, но за депресия не съм сигурен.
Единственото сигурно място е Южна Америка, в Амазонската джунгла в перу.
Там има център "Шимбре" мисля, че се казва. Специален медицински център с шамани и лекари, лекуват всичко с Аяуаска.

Все пак има и други начини човек да се справи, не е нуждо да се прибягва до халюциногени.. Прочети темата ми тук - "Повишаване на хормоните на щастието" Включиха се интересни коментари и смятам, че ще ти бъде полезна.

10.   Пич, в Европа много трудно ще си намериш.
Аз съм живял в чужбина и там срещнах 2 различни мъже, които са си излекували депресиите с гъби. Лично аз съм ял 10ина пъти, но не просто за да съм друсан.
Животът е хубав, а може да бъде и още по... стига да си отвориш очите и съзнанието, а гъбите след 12 часа изчезват от тялото, за разлика от ЛСД, което остава в мозъка завинаги.

11.   Имаше едно предаване по Discovery еди човек береше от джунглата за Аяуаска и идваха хора при него правиха рутиуали и употребяваха аз личо съм на 14 не разбирам, но виж предаването мисля, че беше в Наркотици ООД.

12.   В България се провеждат периодично подобни церемонии с пътуващи шамани, но имай предвид, че вече има смъртен случай по време на аяхуаска - да, в България, въпреки че всички твърдят, че е уж напълно безопасно. Шаманът, ако е подготвен би трябвало да разполага с антидот, но няма гаранция как и дали ще подейства, нито с какво може да се получи кръстосана реакция, а предвид че церемониите се провеждат на скрито високо в планината, няма как линейка да стигне дотам при нужда навреме. Няма как реално и да тестваш предварително квалификацията на провеждащите церемонията - всичко е на доверие, айяхуаска е малка смърт- буквално, преживяването те разтриса и после не си същия, може да е за добро, може да е и за лошо - винаги може нещо да се омаже. Има и хора, на които вместо да им се решат проблемите са им се отключили след аяхуаска тежки панически атаки или депресии и си ги влачат след това с години. Всичко е крайно индивидуално и реално нямаш контрол по време на трипа, докато сместа е в системата ти - трябва да си наясно, че поемаш риск и да си наясно защо го правиш... ако избереш да го правиш.

13.   Препоръчвам книгата на Петър Кралев, Аяхуаска - Свещеният дар на слънцето.

14.   С аяхоласката шега не бива! Не случайно се слави като състоянието в миг преди смъртта. Тогава, когато животът ти преминава като филм пред очите и изведнъж осъзнаваш как е трябвало да живееш и накъде да тръгнеш. Една приятелка ходи в Южна Америка да я взима под надзор на шамани - аз лично само така бих го направила, ако изобщо ме привличаше. Брат й е тежко зависим от хероин, води и него. Не успяха да го излекуват дори там. Тя също в 4 от 5-те пъти беше преживяла ужасни неща. Според мен ЛСД-то би помогнало много повече, ако - и това важи за всички халюциогени - има кой да те води, да те измъкне от „дупка“, ако попаднеш. Може и приятел да е, стига да има опит. Но: наркотиците могат да ти дадат яснота, където сега е мъглата. Да ти покажат път. Но те НЕ лекуват депресия. Това може само добър психолог или комуна. Аз страдах десетилетия наред от депресия. Взимах 4 пъти ЛСД и ходих на терапия. Излекувана съм! Но без прекрасната ми психоложка нямаше да стане, сигурна съм. Съветвам те и теб бързо да си намериш. Ходи при повече, ако трябва, докато усетия кой психолог е „твоят“. Пък може при теб и от първия път да стане :) От сърце ти желая успех! <3

15.   Автора съм. Номер 14 благодаря ти за отговора ти. Ходих на доста психолози и все нещо не е разбираме, исках да се изясня нещата затова почнах да чета за халюциогените. Нямам такива приятели на които мога да имам доверие да ме водят в такова важно психологическо изпитание. Да ми препоръчаш някой? А психоложката ти одобряваше ли взимането на ЛСД?

16.   Авторе, минах през много наркотици, когато бях 16-17. 4-5 Години се дрогирах системно. В един момент ги спрях, избяхах от "приятелите си", смених града и изпаднах в депресия. 4 години бях в тежка депресия. На моменти се чувствах сякаш съм полудял, но въпреки всичко не се поддадох пак. Чак на 24 години започнах да се стабилизирам. През всичкото това време тренирах и се храних здравословно. Вмомента мога да кажа, че преборих депресията. Не, че не ми се случват лоши неща и не се чувствам зле от време на време, но с времето се научих да ги контролирам нещата, промених се и вече се чувствам стабилен. Цялата тази депресия ме направи много по-мъдър и сега вече трудно мога да изпадна пак. Посоката вече е само нагоре за мен. Преминах през не лек път. И точно това е лекарството- ОПИТА. Да вървиш срещу страховете си и да ги побеждаваш. Да искаш и да захапваш като питбул това, което искаш. Волята върши чудеса. Мой приятел с детска церебрална парализа почти се излекува с Воля. Също мога да кажа, че чувството за хумор е едно от най-добрите лекарства за всички болести. Смей се и се шегувай във всеки един момент, направи мисълта си твой приятел, а не враг. Това е от мен. С времето и опита ще ги осъзнаеш нещата! Само напред върви и минавай през всичко и пак ставай и им е*и майката на всички!

17.   Не е толкова трудно да се снабдиш, ако си находчив.

Въпроса е какви точно растения ще намериш. Едното съдържа DMT, другото е MOAI, който предпазва първото от разграждане. Повечето не се регулират от българското законодателство.

Има из нета четива.

Ще е хубаво да споделиш малко за мотивацията си.. както каза единия колега, тези неща са изключително мощни изживявания и изискват подготвен потребител. Също ще ти трябва гледач с опит.

Ако нямаш опит с тези неща бих препоръчал да пробваш гъби преди да се хвърлиш в дълбоката част на басейна.

Лечение с халюциногени има, но те са само средство, с което трябва да умееш да работиш.

Поздрави и успех.