Споделена история от Наркотици и алкохол

Хванаха ме с трева...
Здравейте, днес ме хванаха (доброволно да подчертая) с половин фас марихуана и ме задържаха за час и половина, колкото да попълня двеста хиляди документа и ме пуснаха(за протокола тежестта на фаса беше 0. 36 грама доколкото разбрах). Държаха се много добре, което ме изненада... Коледа е все пак, стават чудеса. Става въпрос, че ми връчиха призовка за след 3 дена и трябва да се явя в полицията. Какво следва? Предполагам, че ще има глоба, някой може ли да ми каже д/г колко ще е. И след като се явя след два три дена приключва ли всичко тогава или след това пак ще ме викат. Не съм издавал никой, написах в свидетелството, че е "подарък".
П. С. На 19 съм.
Мерси предварително.

Коментари

1.   Хванал си ги в настроение. Преди 4 години един приятел го счупиха от бой само заради листчета и че се беше напушил в момента. После го задържаха 24 часа в полицията. Спал до някакъв циганин в ареста и са се гаврили с него. Съветвам те изобщо да не пушиш повече. Тоя въпросният не си взе поука и след време почна да взима и твърди наркотици и стана абонат на полицията. Вече е клошар... а е само на 27... времето минава

2.   Оффф, аман от глупости. Тва да те арестуват и викат за половин фас марихуана според мен е проява на психически проблеми. Позволено е да се продават цигари. Има заводи, които правят милиони и милиарди цигари. В България има милиони пушачи. В света са милиарди. Всеки ден се продават милиони цигари в Бълагия и милиарди в целия свят. Тийнейжъри пушат. Във всяка една шибана кутия има 20 парчета от тази отрова, които отравят всяка клетка, през която минат. Цигарите са много по-вреден наркотик от марихуаната. Но тези милиони пушачи в България и още около 2-3 милиарда в целия свят не ги арестуват и не ги викат в районното. По логиката на закона цигарите, които убиват милиони хора всяка година не са наркотик, а марихуаната, която не прави почти нищо е. Знам, че не помогнах особено на автора, но просто исках да си изкажа мнението, все пак този сайт е за това. А на автора искам да пожелая успех и се надявам да се оправи с ушевите. Не одобрявам постъпката му, но по тази логика в всички, които пишат цигари са престъпници.

3.   Яд ме е че вместо да преследват крадливите цигани и мафиотите, които ограбиха държавата, се заяждат с хора които тихо и спокойно си пушат трева.

4.   От автора...
Хора, благодаря за подкрепата и съм съгласен и с трима ви, но между закона и морала границата е голяма. За това лапета като мен с половин фасче, в което има две трошички трева биват хващани, а хора като Митьо Очите се разхождат най-спокойно. В никакъв случай не се оправдавам обаче. Виновен съм си.
Лек ъпдейт. Ходих вчера в районното при някакъв разследващ полицай рано сутринта, както ми пишеше в призовката. Още с влизането ме попита с колко съм бил хванат и след това ми каза да го изчакам пред сградата на полицията. Чаках около час на кучия студ, докато един полицай не дойде и не ми каза да си тръгвам и те щели да ме потърсят. Много се надявах всичко да приключи вчера, но... цък.
Лошото е, че съм студент, учещ в другия край на България и след няколко дена заминавам и ще стане доста тъпо ако ме извикат след като съм заминал... все пак е 10 часа път с влак само отиването. Другото е, че родителите ми не знаят, а ще научат ако двама полицаи цъфнат на вратата да връчат призовка на мое име. Ако някой друг е преживявал нещо подобно или някой негов близък, ще се радвам да сподели. Мерси! :)

5.   Най-вероятно няма да ти направят нищо, но вече ще си с код, тоест като те проверяват ще им излиза, че си хващан с наркотици и може дори пак да те задържат.