Споделена история от Наркотици и алкохол

Кое е по-трудно - да откажеш цигарите или фейсбук
Днеска се замислих, че имам зависимост към фейсбук, при всеки удобен случай влизам и гледам какво ново има клюки, снимки, истории клипове и т. н. Така прекарвам целия си ден и сега като се замисля няма смисъл, това е само губене на време. Не пуша но мисля, че зависимоста е същата. Искам да се проверя дали имам достатъчно воля да се откажа от нещо, към което съм зависима.

Коментари

1.   и аз съм като теб - не пуша, но бях в началото особено мноого голям фен на фейса. Зависимостта не е същата, защото не си вкарваш нещо в кръвта като никотина, но има зависимост.
Аз така се излекувах - не влизах 2 седмици във фейса... Лошо направих, че не предопредих хората и някои си бяха помислили, че съм се споминала. Пак бях онлайн, но без фейса - да ти кажа, аз съм там от самото начало, имам над 400 „приятели“ и ми е омръзнало така или иначе. Хубавото на това невлизане мин. 2 седмици е, че хората губят очакването да си винаги онлайн и на разположение за глупавите им проблеми.
Вече американците, първите юзъри, масово се отказват. Ще ти мине крастата, но с цигарите шега не бива

2.   Двете неща са несравними. надявам се никога повече да не изпитам ужаса на спирането на цигарите!

3.   Цигарите не са за подценяване :)).
И аз бях пристрастена към определени мрежи. Прибирах се, първо цъквах копчето на компа :)), понякога оставях сайтовете отворени, дори и да не седя пред монитора - ей така, за компани :). Но си дадох сметка, че става опасно. Вече почти нямах живот извън нета. Когато си изтрих акаунтите - не изпитах никакво съжаление (а първо мислех, че ще ми е гадно :)). Изпитах облекчение. Освободих се.
Имам профил във фейсбук, но го ползвам от дъжд на вятър. Ако ми се чати - има си скайп. Ако ми се общува лично - излизам с приятели. Ако ми се слуша музика - има си youtube :). Пазя си акаунта, защото можеш да намериш и да поддържаш връзка с хора, които иначе си мислил за "изгубени". Има си и други предимства, но не са ми достатъчни, за да прекарвам там половин ден.
За мен така стоят нещата :).
Ако трябва да спирам цигарите, обаче - е, тогава ще стане страшно.

4.   Фейсбук няма лесно отказване... :Х Това си е компютърна зависимост, не е само за фейсбук. Много хора страдат от нея, даже компютърната зависимост (било от игри, форуми и т. н. ) си е призната за болест, но малко хора го знаят...
Ама, ако фейсбук не ти пречи на живота, за кво да го отказваш? Ако ли ти пречи-вече имаш проблем!

6.   Кибер зависимост, или никотинова?
При мен първото е по-силно, защото цигарите ги спрях преди 7-8 години някъде, а от фейса не мога да се откажа.

7.   Кофти ситуация, май всички сме в нея... Бягай докато е време... аз преди около месец спрях да влизам, не съм си трила профила, просто ме няма. Осъзнах, че прекарвам адски много време там и в крайна сметка е изгубено. 1000 пъти по-добре си е да излезеш да се забавляваш с някого, отколкото да се занимаваш с Фейсбук... Ако толкова ти се общува и онлайн (в което съвсем няма нищо лошо, стига да е в нормалните граници) говори си по Скайп, когато се налага а през останалото време-навън, с реални хора:)

8.   Ами да ти кажа може. Аз имам профил още много преди фейсбук да стане популярен в България - от 2006-2007 год. някъде. Нон-стоп бях вътре. Но заради сегашният си приятел го изтрих. А и без това беше станало тъпо и банално напоследък. Не ми липсва и си се чувствам супер. Обаче какво направих аз- изключвайки го, изтрих и всичката възможно информация, албуми и приятели, за да не се изкуша да влезна пак.

9.   Мисля, че е по - трудно да откажеш Фейсбук. Знам го от личен опит ;дд

11.   Човек с лека психика съм. Бързо се зарибявам. Отказах цигарите и амфети с много мъка. Вече нямам и фейсбук. Смятам, че е ненужно и много пъти се е случвало да ме злепоставя пред други хора. Прекарвах много време в тази интернет мрежа. Бях много зарибен. От 5 месеца си живея истински живот. Тренирам, уча, намерих си и сериозна приятелка. Горд съм със себе си. Бях на дъното, много пропаднал, бях на 16 години. Мисля, че открих своя път и той не е цигари, амфетамини и всякакви ненужни химии. Вече имам мечти, да следвам, да създам семейство.
Много е важно човек да има силна психика. Започнах да я тренирам, отказах всички вредни навици. Чуствам се прекрасно. Живота е супер :)

12.   Здравейте, аз също се опитвам да се откажа от фейсбук отначало висях там постоянно и сутрин и вечер почти не спях за да влизам. Това често ми създава проблеми с приятелят ми, пращат ми "покани" някакви дето изобщо не ги познавам много често ми предлагат да спят с мен което пък съвсем ме изнервя преди 2-3 дни се скарах с 2 момчета и се зареках че това ще е последното ми влизане спрях си профила, но все нещо ме човърка от вътре да вляза за да видя какво става за сега се въздържам когато го нямах беше по добре.

Като се замисля това е един клюкарник всеки си показва новите дрежки, коли или места на които е бил. Имаше едно момче което пишеше какво готви кога яде даже и че е в тоалетната(като влезе там пише от телефон) не искам да стана като тях