Споделена история от Наркотици и алкохол

Искам да се откажа от показанията които дадох.
Здравейте. Дойдоха вкъщи два лица от СДВР и ми дадоха призовка да се явя на разпит в СДВР. На призовката пишеше по Опис на ГДБОП съм призован... Отидох там и ми каза въпросния които трябваше да ме разпита, че знае че употребявам наркотици и да му кажа от кого си взимам. Опитах се да го излъжа, но ми каза че имал всичко документирано-телефонни разговори и т. н. Разговорите са с лицето срещу което съм свидетел. С него сме познати и разказах за отношенията ни, как са ставали срещите, продажбите и от колко време ми продава. После ме заведоха пред съдия и се подписах на показанията... И сега искам да се откажа от тях защото се страхувам за себе си и семейството ми. Има ли как да се откажа ако вече съм говорил пред съдия. Защото се оказа че съм свидетел само аз, а разпитващия ми каза че имало много свидетели и не трябвало да се притеснявам... В съда мога ли да кажа че съм бил под натиск и да се откажа.

Коментари

1.   Преметнали са те. Следователите учат няколко години техники на разпити. Ще ти кажат всичко, което искаш да чуеш. Ще те успокояват. Ще бъдат мили с теб. Ако се запъваш, че сменят тактиката. Ще те заплашват. Докато не си кажеш и майчиното мляко. Никакви записи не са имали. Абсолютно никакви доказателства са нямали и са разчитали само на твоите показания. Трябва да говориш с адвокат и защо изобщо си се съгласил на разпит без адвокат.

3.   Ти щом си им разказал всичко, значи вече си потвърдил всичко което имат като материали.

Явно полицията си върши работата добре.

Това което можеш да направиш е да помолиш да не присъстваш на заседание с него или да поискаш някакво разделително платно за да не може да се вижда кой е другият присъстващ, включително и да отговаряш на въпроси със знаци а не вербално. Знам ли.

4.   Да можеш. Задължително се консултирай с адвокат.

5.   По принцип наркодилърите и трафикантите на хора са на дъното на човешката верига. Толкова живота са разрушили и унищожили... Това не са хора - запритеснявал си се за семейството си, з а живота си - ми тъкмо да ти дойде акъла в главата. Сега се бръкни с някаква огроооооомна сума, наеми си някой скъпичък адвокат и доказвай, ч е си подписал под натиск. Въпросът е, ч е не си подписал някакви неверни твърдения, или измислици. Ти сам си си казал как са нещата, и те отговарят на истината

6.   Не, няма. Ако в съдебно заседание кажеш нещо друго ще ти ги прочетат и ще ги ползват. Казвам ти го като човек, който това му е работата.

7.   1. Имаш право да не даваш показания без адвокат. Подписваш такава декларация. Той говори от твое име. С адвоката естествено лично си се разбирате каква версия поддържате.
2. Защо си портил дилъра си? Кой не би се ядосал? Искат нещо да го нагласят и му търсят кошаревски свидетели. Следователите са опитни психолози, имат психо атачки как да разпитват, ама голяма тъпотия си направил!
3. "В съда мога ли да кажа че съм бил под натиск и да се откажа. " ДА, ще те успокоя. Можеш.

Имах случка преди години за трева. Никой никого не натопи, всеки мълча като партизанин и единствено моя приятел (хванатия) го осъдиха на 5 години условна. Тогава още нямаше точка в закона "малки количества" и само глоба. Разпитваха ни отделно и ако се бяхме впуснали в истории, които се разминават, щяха да ни разпарчетосат от разпити.

Ако те вземат за абонат, че си лесно манипулируем, нататък може да те привикват за хора, които не познаваш/бегло познаваш/от квартала и тн. Мисли малко с тази глава, ти пожелавам.

8.   Споко! Винаги можеш да се откажеш от показанията си:)

9.   От автора.
Консултирах се с адвокат и всичко ще бъде наред и за мен и за него. Изключително благодарен съм въпреки че темата я пуснаха доста късно и дори не съм чел съветите до сега, но отново едно голямо благодаря!!