Споделена история от Наркотици и алкохол

Станах съучастник...неволно ?!
Здравейте, пиша историята си тук, тъй като няма към кого да се обърна, а съм адски притеснена и шокирана от ситуацията, в която попаднах! Не искам да навлизам в подробности, но на скоро се запознах с човек, с който имаме изцяло приятелски взаимоотношения. С въпросното момче се познаваме отскоро, не сме си писали или говорили кой знае колко, но от време на време, когато се засечем из града и сме свободни си правим компания или се събираме с други наши приятели! Онзи ден ме повика на една бензиностанция за да се видим за 5-10 минути и там ме попита дали съм свободна и дали искам да го придружа до село близко до града, в който живеем. Нямах планове и си казах “ Защо не “. Каза ми, че преди това трябва да минем през тях за да вземе нещо. Отидохме и взе някакво радио, тогава дори не загледах какво държеше в ръцете си, беше ми все едно. Върнахме се на бензиностанцията, от която ме взе и започнахме да чакаме някакви негови познати. Обясни ми, че те ще карат след нас до селото, а там просто трябва да ги запознае с негови приятели. Попитах го, защо е нужно и той да се разхожда до селото, след като момчетата бяха достатъчно големи да отидат сами, а той ми отговори, че е дълга история. Не ми минаваше нищо през ума, тъй като го познавах от скоро и бях забелязала, че на моменти се прави на интересен и преувеличава някои неща за да се покаже. На път за селото се обади няколко пъти на момчетата, които караха зад нас, но аз така и не се замислях какво става. Магистралата беше затворена, за това спряхме до един полицай, за да го попитаме как да стигнем до селото. Той ни обясни, след което моя приятел каза “ Трябва да закарам приятелката си до там “ отново не обърнах внимание на думите му, защото разбира се че беше излишно да обяснява на полицията, че отива до селото за да запознае момчетата зад нас с други негови приятели. По пътя изкара някакви стотачки, но отново си помислих, че просто иска да се направи на интересен и важен пред мен. Стигнахме до селото и спряхме на една пуста част, пред нас имаше само железопътни линии и някакъв малък път. Беше вечер и аз започнах да се плаша. Тогава той изкара радио станцията, която беше взел от дома си и започна да търси сигнал. На няколко пъти каза, че се свързва с полицията и се ядосваше, че не успява да настрои станцията така, както искаше! След малко отидохме до някакъв пункт за технически прегледи. Посрещнаха го две млади момчета около моята възраст ( 20 години ). Там отново ме остави сама и тъй като вече бях достатъчно изплашена го попитах дали ще се бави? ! Каза “ Не “ и след 5-10 минути се върна. Видях, че носи в ръцете си торбичка, в която имаше нещо бяло и кръгло. Върнахме се до железопътната линия, където ни чакаше колата с другите момчета и той хвърли торбата през прозореца, в тяхната кола... и чак тогава мозъка ми осъзна, какво се случва! Бяха наркотици! А аз бях в центъра на някаква сделка, за която дори не подозирах! Бях станала съучастник в нещо, за което не знаех до последната минута, преди да тръгнем обратно към града. Тръгнахме наобратно и през целия път той държеше връзка с колата зад нас, като ги уведомяваше дали пътя е чист и дали има полиция. През целия път не казах нищо, бях шокирана и просто исках да се прибера по бързо. На скоро този човек ми бе оказал помощ в труден за мен момент и колкото и глупаво да звучи, ми беше върнал надеждата за доброто у хората, до този момент... Бях и все още съм втрещена от случилото се! Изплашена съм, защото очаквам всеки момент да тропнат на вратата ми и да ме повикат в полицията. Не знам с какво се занимават всички тези момчета, какви са и какво искат или не искат от мен, но волно или не, съзнателно или не ме направиха съучастник в нещо, с което не желая да имам нищо общо! Моля Ви от все сърце да ми кажете какъв е шанса те да бъдат заловени, ще се занимава ли някой с техните глупости или те са поредните млади момчета, на които полицията няма да обърне особено внимание? Моля по запознатите да ми кажат, ако стане някакъв проблем каква ще бъде моята присъда, аз вода ли се съучастник или при потенциален съдебен процес има шанс да бъда оневинена? Мога ли да влезна в затвор, заради нещо такова? Знам, че цялата история е като изкарана от филм, но е истина ( за жалост ). Изплашена съм, не спя спокойно и съжалявам, че повярвах на някой, който ми бе помогнал. Тук е момента да кажа, че никое от момчетата не е говорило с мен, никой не ми обясни какво става, аз бях там като някаква статуя, но видях и разбрах всичко! Предварително благодаря!

Коментари

1.   Била си параван заради полицията. Сделката е минала, никой нищо няма да ти направи, дишай спокойно. Но скъсай контактите с този човек. Не можеш да извлечеш нищо позитивно.

2.   Пренавиваш се. Просто забрави за случилото се и толкоз. Виж ако продължаваш да гравитираш около този фен, може и да си изпатиш някак. Явно той така припечелва. Добри пари се правят понякога, даже доста добри, имам наблюдения, сигурно затова е много благ тип. Късметлийка си, че все още не си му виждала другото лице.

3.   Кажи в полиият, какво се е случило!!!

4.   Направил се е на гангстер пред теб, за да те впечатли. Щом ти показва това, явно ти има мерак в дългосрочен план.

5.   Може и да си свидетел, но със сигурност не си съучастник. Това, което си видяла всъщност не са били наркотици. Ти си видяла бяла кръгла торбичка. Дали вътре е имало наркотици или не, ти не може да знаеш. Има разлика между това, което си видяла, и това, което си мислиш, че си. Както по-горе са те посъветвали - забрави за случката и не се мотай с тоз пичага.

6.   Изглежда legit за някоя отдалечена нарколабораторийка в селска къща за амфети, пико, канабис.
1. Ако те задържат в РПУ, не забравяй, че имаш право да не даваш показания, никаква информация до свързване с адвокат.
2. Още по-добре, че не знаеш имената на клиентите и продавачите. Само на посредника.
3. Късай връзки с човека. Ако ги хванат за продажба на дребно за тази стока, евентууууааааално можеш да имаш привикване. Ако ги хванат за трето-пето-десето, "ама бяхме с еди кой си, тогава, преди" няма да хване дикиш.

7.   Ако историята е вярна, силно се съмнявам да е нещо незаконно. Помисли реално, какъв е смисълът да те въвлича и теб и така само да увеличава броя на свидетелите? Така поема излишен риск. Ами нали утре, ако го заподозрат и стигнат до теб, ти ще си принудена да го изпееш, след като нямаш нищо общо?

Според мен или е искал да те впечатли по евтин начин, или ако наистина е нещо незаконно, е много куха лейка да се излага на излишен риск.

Че и полицай да пита къде било селото. Ами ако се го хванат нали този полицай ще съдейства на разследването с информация относно час, кола, посока на движение, свидетели и т.н.

Нямам представа как се действа в този бизнес, но аз лично не бих вземал излишни свидетели при подобни сделки, а напротив бих направил така, че възможно най-малко хора да знаят, а още по-малко пък да общувам с полицаи пътьом.

8.   До 7

Повечето престъпници са пълни идиоти ...

9.   до 8

то да правиш престъпления се иска акъл, иначе няма да изкараш дълго "на пазара". Може би от гледане на много мафиотски филми си мисля, че всички са умни като Кръстника и от там ми се изкривява представата. Аз все пак не съм в бранша и съдя само по филмите.

10.   Божичкооо, ти добре ли си чадо мое много си се филмирала. Не е добре за здравето ти. Нищо няма да ти направят.