Споделена история от Наркотици и алкохол

Трева
Какво мислите за тревата? Защо толкова много хора си мислят, че когато някой пуши трева непременно е боклук, пропаднал, наркоман и т. н.? И аз съм на мнението, че ако супер много прекаляваш с марихуаната не е окей, защото всичко в големи количества си е вредно. :D Но когато стане дума за пушене на трева в рамките на нормалното какво лошо има? Дори има ползи.
Например аз в седмицата пуша един път и не съм забелязала да съм пропадал боклук. Момиче на 17 години съм, имам си приятели, общувам нормално, възпитана съм и успехът ми е 6. 00. Не мисля, че по някакъв негативен начин ми въздейства пушенето. Даже напротив. Разтоварвам се. Интересно ми е да чуя и други мнения по въпроса. И само да вметна, че става дума само и единствено за трева не за нещо по - силно, което със СИГУРНОСТ не бих си позволила никога.
Лично моето мнение по въпроса е че не трябва да пушим или да правим каквото и да е само, защото е модерно. Правете това, което ви харесва и ви кара да се чувствате добре, но преди това мислете с главата си. Не прекалявайте с тревата, защото нека не забравяме, че все пак е вид наркотик. В малки количества може да няма вреди и дори да има ползи, но когато прекалим може да стане опасно. И моля ви - нищо повече от трева! ПАЗЕТЕ ЗДРАВЕТО И ЖИВОТА СИ

Коментари

1.   Истината е някъде по средата. Пушенето на трева не те прави пропаднал, но и някои любители на тревата като започнат да проповядват, че едвали не тревата лекува всички възможни болести, направо прекаляват.
Аз съм с две висши, едното от западен университет, по едно време обичах да си пуша с компания. Под пушене имам предвид 2 пъти месечно. Пропаднал не съм, имам хубава и добре заплатена професия.
Имах един приятел, който започна още от ученическите години да пуши почти всеки ден, и просто до 24-25 годишна възраст започна супер много да му личи. Този пич страшно много затъпя, даже и спречкване със закона имаше.
Явно лекарството и отровата зависи според дозата, както с всяко нещо на този свят.
Има едни пичове "Българско рационално общество" които направиха подкаст в тубата. Имат много интересно предаване за тревата, който иска може да види.

2.   Мила той никой боклук не забелязва сам за себе си, че бил боклук. И всеки човек наречен от хората боклук има и хубави качества.

3.   Майка ми казва, че "количеството прави отровата". Това е така, да, но що се отнася до тревата (а тя съдържа THC), дори пушенето само от време на време след години би ти направило някакъв здравословен проблем - а с нервната, а с дихателната система. А и е много трудно да си намериш качествена и чиста, извлечена по нормален начин. Бих те посъветвала да не пушиш повече от веднъж месечно, дори ако можеш, спри, докато е време. В гимназията и аз си пушех от дъжд на вятър, но спрях, защото осъзнах, че проблемите ще дойдат с времето...

4.   Най голямата тъпотия е това да пушиш трева и да кажеш Разтровараам се.... С трева ли? Филм, добра компания с подходящи събеседници, спорт, планина и др са много по подходящи за разтоварване. Ти може да не си станала боклук но така се почва. Те и тия дето са откраднали само един път не се имат за крадци и наистина не са като големите престъпници ама няма гаранция че нямат да станат по лоши.
След тревата може и на друго да се закачиш както и обикновено става. Тогава пак ще ни питаш същия въпрос.
Спирай докато можеш.
Аз говоря така от опит и от лични наблюдения. Почнах с цигари, после алкохол, после и други работи и не е лесно да се отървеш.
Капка по капка е всичко. Всеки започва с малко.

5.   Пуша трева от 4 години, а от 2 редовно, но само вечер. Не ми е попречила в абсолютно нищо. Станах държавен шампион по таекуондо и съм на много добре платена работа. Има 99% плюсове и единствения минус е може би, че сутрин ставането е една идея по натоварено но след кафето няма проблем хаха. Абсолютно всичко е в психиката на човека, ако си се настроил, че ще ти вреди както е казала баба ти то тогава тя ще ти, ако си се настроил да си пич, няма проблем. Междодругото съм в Пловдив за известно време, някой ако може да помогне с една трева ще съм задължен живи и здрави. :D

6.   До 5 и авторката!
Искам да кажа от опит, че точно неможенето да се отпускаш без трева е същината на пристрастяването. Неможенето да заспиш вечер и да се разсъниш сутрин без кафе също. С годините естествено става все по-зле.

7.   Това е като онази знаменитост дето изпитвал панически ужас да прави секс с жени без да е пиян. Иначе правил секс с много жени. Очевидно проблем с алкохола и жените.