Споделена история от Наркотици и алкохол

Съпругът ми е пристрастен към наркотици
От няколко месеца съпругът ми започна тайно да се дрогира! Нямам представа какво да го правя. Имам късмет, че не ме е удрял или бил, но много често се затваря в себе си. Помогнете ми!

Коментари

1.   Няма какво да направиш, щом на него му харесва, няма да спре. Вариант е да заплашиш, че ще го напуснеш, но и това едва ли ще има ефект. Пристрастените са безсилни пред порока си. На 500, един се отказва завинаги.

3.   Много говорене, много търпение! Трябва сам да успее да се осъзнае или няма как да му помогнеш.

4.   Има няколко причини човек да взимат наркотици.
1. Има много пари и вече се чуди закакво да ги харачи и се прави на тузар.
2. Човек е депресиран, има проблеми, тревоги и се опитва да избяга от тях.
Ако се карате или има проблеми в работата, или друг подобен проблем, именно това е причината.
Аз съм момиче на 20 и от 2 години се дрогирам със знанието на родителите си, които са против, но съм страшно депресирана и имам наистина проблеми, стрес, постоянно рева и имам здравословни проблеми и дрогата помага да се отърсиш от тях. Явно той страда заради нещо. Опитай се да поговориш, не му казвай, че си против, попитай го какво точно взима, кажи му, че го разбираш и не му се сърдиш, просто да ти сподели кое го мъчи. В никакъв случай не му се карай, не го съди, не крещи и не казвай, че си против. Тогава никога няма да ти сподели.

5.   Към номер 4 - С какво ти помагат наркотиците да се справиш с проблемите и депресията? Според мен си навличаш повече беди.. Какво взимаш, ако не е тайна? Ако само пушиш трева е окей, но за синтетика определено не е.

6.   Аз съм номер 4. На синтетика съм, общо три неща взимам, които са различни като състав и ефект, но моето тяло е свикнало и не ме бърка смисъл не виждам дракони и тем подобни, защото вече съм свикнала. Помагат ми с това, че като съм мега напрегната и се чувствам зле и си взема някое хапче се успокоявам, успявам да премисля проблема и да взема правилно решение. Изолира напрежението, за да остане само мисълта и чрез нея да си реша проблемите. Не съм си навлякла беди, напротив, откакто се друсам имам по-хубав живот, намерих си приятел който не се друга, станах по-успешна в университета, като цяло съм по-отворена.

7.   Ей, номер 4,
Жена съм на 27, също използвам някакви неща, също водя нормален живот, макар че повечето хора това не могат да го проумеят. Та как може да се свържа с теб. Смисъл ей така да разменим нещо сещаш се...

8.   Моля ви се момичета 4 и 7, в две неща никой зависим не може да ме убеди. Едното, е че наркотиците подобряват състоянието на психиката им, а другото, е че от хазарт се печелят пари. И при двете в дългосрочен план става точно обратното.