Споделена история от Наркотици и алкохол

Амфетамини риталин и адерал
Здравейте, някой има ли представа дали в българаките аптеки се продават амфетамини от рода на риталин или адерал? Бившият ми мъж ми каза преди няколко месеца, че имал синдром на турет и ми съобщи, че се лекувало с амфетамини. Той няма Турет със сигурнист, нито психоложката, нито психиатърът му е казвал такова нещо, аз говорих с тях даже наскоро, той има други проблеми и не трябва да взима никакви наркотици, защото се влошава от тях. От както си измисли, че има турет го хванах няколко пъти със разширени зеници, неадекватен и агресивен. Отделно има понякога някакво треперене на ръцете. Докато спи рязко му се свиват мускулите на ръцете или краката (това преди го нямаше). Когато е с разширените зеници не спи нощем. Друг път пък спи по 12 часа и повече. Как мога да разбера от къде се снабдява с амфетамини, в аптеките дали се продават? Искам да намеря доказателство. Имаме дете, а той го взима и не е адекватен, отделно ме е заплашвал с убийство няколко пъти. Как мога да докажа, че взима нещо? Докато се стигне до тест за наркотици, то ще му се е прочистила кръвта, съдебната система е страшно мудна, четох че амфетмините се прочистват от кръвта и урината за 3-4 дни.

Коментари

1.   И след три месеца да му се направи тест пак ще покаже че има следи от употреба ако реално има такава. Друг е въпроса за какво ти е да доказваш каквото и да било а не се изнесеш просто. Амфетамини се продават на всеки ъгъл в големите градове буквално така че едва ли не познава някой който продава. Симптомите които описваш показват явна употреба на тез боклуци, поне с кокаин да се друсаше

2.   Адерал в България няма. И няма и такива лекарства тук, преди е имало, обаче са ги забранили. Вероятно ги взима по класическия начин, демек от дилър.

3.   Не, в аптеките няма. Най-вероятно употребява пико. Възможно е даже да го пуши на алуминиево фолио. Намирала ли си разни пликчета, хартийки, топчета от фолио. Погледни кошчето за боклук. Проверки по джобове, шкафове. Все ще намериш нещо.
Сто процента се друса. Този кръговрат от безсъние и дълго спане е характерен за хората,които се друсат. Казвам ти го от личен опит.

Ж,28

4.   Стига с глупостите :)

5.   Не мисля, че амфетамините стоят толкова малко време в кръвта, защото на мен трябваше да ми правят тест за наркотици преди да взема книжка, обаче тогава беше баш по нова година и тогава за първи път пробвах амфетамини и ми беше за последен път. Просто исках да издържа цяла нощ и после чаках 4 месеца, за да ми се прочисти кръвта и да си направя теста. А иначе бях решила, че ще отслабвам и си бях купила Липовон, това е уж лекарство за отслабване, а после разбрах, че съдържа амфетамини и от него не ти се спи, не ти се яде и така слабееш, но реших, че няма смисъл да си го причиня, а и не исках да взимам амфетамини. Възможно е той да си купува такова лекарство ако знае, че то съдържа амфетамини. Също така да се запознаеш с квартален дилър е страшно лесно, така че може директно от човек да си купува нещата.

6.   Аз така и не разбрах, защо ти е да доказваш каквото и да било. Ако не искаш да те пишт в криминалните хроники, събирай багажа и си заминавай. На кого какво и защо ще доказваш?

7.   Аз съм се изнесла отдавна, за това не мога да го проверявам. Но продължава да идва неадекватен. До преди няколко месеца доста добре се криеше, нищо не съм намирала, освен бутилки от алкохол. И на няколко пъти много гадно миришеше, беше пушил нещо вкъщи. Наистина ли 3-4 месеца минават преди да се изчисти тялото от амфетамините? Със сигурност взима нещо, не съм сигурна какво, но изглежда като да са амфетамини. Пред нас беше дошъл да крещи и хвърля предмети.

8.   Пак съм авторката, наистина няма адерал в българия, но се порових във форумите и се оказа, че има риталин под името концерта. Иначе той може и от дилар да се снабдява, нямам представа.

9.   Една приятелка спря и после започна да си прави всеки месец тест за да види кога ще се изчисти, от юни до сега тестове й са положителни.

11.   Номер 6, написала съм, че имаме дете. Аз може да съм се изнесла, но детето няма кой да го спре да го взима и да го гледа сам, защото нося наказателна отговорност, ако не му го дам, при няколко такива отказа, ако заведе дела, влизам в затвора, а той вече е завел едно, при което ще има глоба, след още 2-3 такива случая ще последва, това което написах. Какво да правя?

12.   Консултирай се с адвокат. Води дело за ограничаване на родителските му права поради наркозависимост. Би трябвало от съда да го изследват, а за по-сигурно попитай какво ти трябва за това изследване и по заобиколен начин го вземи от него.
Успех!

13.   До 12

" Би трябвало от съда да го изследват, а за по-сигурно попитай какво ти трябва за това изследване и по заобиколен начин го вземи от него."

И представи в съда нещо "взето по заобиколен начин" ... конслутирай се с адвокат.