Споделена история от Наркотици и алкохол

Дали се е забъркал отново с наркотици?
Здравейте! Започвам направо по темата.
Синът ми е на 20 години, втора година студент в София. Има си сериозна приятелка, намери си работа и нови приятели, учи. До тук всичко префектно. След това обаче, според неговата версия, се спречкали с някакви момчета в дискотека, били изгонени от дискотеката, когато нашите си тръгвали обаче, момчетата отново се появили, скандалът се разрастнал и синът ми се озова в болнца с прободна рана в областа на корема, за щастие без опасност за живота. Твърди, че не познава момчетата, не казва за какво е бил скандалът и може би точно за това имам съмнения относно историята му.
Преди години, в периода от 16 до 18 годишен синът ми движеше с наркомани, тревомани, разбойници и така нататък. Прибираше напушен, пиян или надрогиран ако въобще се прибереше. Започнахме наказания и лишения, дори е отнасял някой и друг шамар от баща си, но не се отакаваше. Спряхме му парите - започна да продава вещите си, забранихме му да излиза - започна да бяга. Заплашхаме го с комуна - смееше ни се, баща му го удряше,а той го питаше "Това ли беше?". В един момент вдигнахме ръце, баща му му каза да си събере багажа и да върви където иска, да прави каквото иска и той го направи. След известно време се запозна с настоящата си приятелка. Нещата между тях потръгнаха, той прекъсна връзка с този "свят". Беше му нанесен тежък побой след това, но той го прие положително - каза, че точно заради това няма да се върне към този живот за който е загубил две години.
Аз обаче се притеснявам, че може пак да се е забъркал с такива хора и точно заради това е завършил в болница. Бях много щастлива, че е спрял. Вярвах му, че е така, но може би винаги е имало капка съмнение в мен, защото все пак всички сме чували израза "Бивш наркоман няма".

Коментари

1.   Много е лесно да се сбиеш, може и без повод. Нужна е само причина - а тя е лошо възпитание. Хората, които са възпитани като консуматори, ще живеят само за да потребяват и няма значение какво: в този случай наркотици, може да са любовници, проститутки, хазарт, скъпи дрънкулки, дрехи от моловете, пластични операции, глупостите, които се продават на фитнесджии, коли, алкохол и въобще всичко, което можеш да си купиш, за да си купиш статут в обществото или пък такива неща, които ти дават удовлетворение, когато си на дъното на обществената стълбица (алкохол напр. ) Ако го бяхте научили да създава, гради, отглежда, да си прави планове и мечти на нещата, които ще създаде, а не мечти къде ще се намърда, тогава щеше да води много по-добър живот. Нищо не можете да направите вече.

2.   Ама и вие страхотен подход сте извадили спрямо 16-годишен - наказания, лишения и шамари. И то 16-годишен с проблемно поведение. Да бяхте се консултирали със специалист вместо да го биете и да му четете конско.