Споделена история от Наркотици и алкохол

Алкохолик ли съм?
Здравейте, на 19 години съм. Проблема ми е, че от поне 3 месеца всяка вечер пия около 200 грама концентрат (някога и повече). Сега съм в нещо като депресия, нямам желание за нищо и мисля, че само като пия ми става по-добре. Мислите ли, че е възможно да е от алкохола.

Някои хора ми казват, че от пиенето може човек да изпадне в такива депресивни състояния. Ама не се чувствам зависим... но пък за сметка на това всяка вечер има покрай мен бира, джин, ром... нещо има. Пия около 200 на вечер и си давам сметка, че преди също съм пил, но доста по-рядко.

Не мога да спя също така добре, не ми се излиза... Опитвам се да удавя тия чувства в алкохола, но става по-зле. Та хората, които казват че той провокира тези състояния дали са прави? Чувствам се като парцал най-точно казано, а преди не бях такъв.
Ще съм ви благодарен за всякакви мнения.

Другият ми проблем е, че понякога ставам и агресивен като се напия, но то е по-рядко и се случва да се сбия с някой, за което на следващия ден съжалявам.

Коментари

1.   Според мен "алкохолик" звучи твърде пресилено, но определено не е нормално.
Разбирам те и то много добре, но ще ти кажа, че алкохолът никога не може да бъде решение на каквито и да е проблеми. Не се заблуждавай. Доста си вредиш така, като се има предвид, че си на 19 и организма ти все още се развива в някаква степен.

2.   Аз съм безнадежден пияница това е моята история прочети я аз съм на 18 и пия като строшен

3.   Няма страшно поне докато не злоупотребяваш 200 гр си е напълно нормално да се пие на ден, пък и твоето състояние е за кратко и аз съм имал подобни случаи в които по 5-6 месеца само в къщи пиех алкохол почти не излизах дори по повече от теб. Макар че сега никога не пия алкохол когато съм самичък единствено с хора, така трябва да направиш и ти според мен.

4.   Кои чувства се опитваш да удавиш?
И, да, от алкохола става по-лошо.
Според мен алкохолът може и да не провокира първоначално тези състояния, но не ги подобрява, а само ги влошава. Дори на пръв поглед да изглежда, че "си по-добре". Алкохолът просто размътва мозъка. Нека бъдем откровени, все пак се прави от развалени плодове...

Може да се опиташ да се успокояваш по друг начин, например:
1. колкото пъти ти се припие нещо да пиеш вода
2. има едни капки "мента, глог и валериан" - билкови, може да си вземеш от аптека, 1лв и нещо струват и са много вкусни - имат ментов аромат и са успокояващи. Аз ги пия в цяла чаша вода, макар че пише в по-малко вода на опаковката. (Просто не искам да свършват)
3. Може да го замениш с... топъл шоколад! Но внимавай, към това наистина се развива пристрастяване :)) (пак е течност, така че би трябвало да става за давене на чувства?)

Успех и късмет =)

5.   *Капките се купуват от аптеките, не знам дали казах.

6.   И да не си алкохолик, с този режим и тази психическа нагласа скоро ще станеш... Кога 200 гр., кога 300 (ама май повече към 300) - в един момент алкохолът става част от "нормалния" метаболизъм на организма ти и от там-нататък край: при опит да спреш - здравословни проблеми, абстиненция, ако не спреш пък - постепенна цироза на черния друб, от неговата дисфункция - бъбреци, жлъчка, задържане на вода (подуване на корема) и... трапа! Разбира се това става в продължение на няколко години (5-10, че и повече), не веднага. Тъстът си отиде по този начин сравнително млад.

Сам си помисли много добре накъде отиваш и какво точно искаш (от живота)... То е да като да скочиш от балкона на m-найстия етаж - допреди това (си мислиш, че) имаш контрол върху ситуацията, след това - нямаш никакъв, само дето тука все едно че не знаеш в кой момент точно си скочил...

7.   Не си още но си потенциален алкохолик. можеш да спреш сега и да не си зависим от алкохола, но ако продължиш си скапваш живота

8.   О има и още последствия - няма да имаш желание за секс, ще напълнееш и подпухнеш или напротив ще станеш кльощав и слаботелесен. Въобще чакат те "хубави" приживявания. Така, че вземи се в ръце, защото мен лично ме притеснява не количеството, а това, че редовно го употребяваш и най-вече идеята, че това те разтоварва и отпуска. Имам наблюдения над такива мъже - до нищо добро не ги доведе това т.нар. разтоварване с чашката.

9.   Направо си си алкохолик, не ги слушай тези които ти казват, че не си, но може да станеш. Вземи спешни мерки, нещата може да се влошат до толкова, че да не можеш сам да си помогнеш. Послушай ме и няма да съжаляваш! Ти си твърде млад за да се предадеш по-такъв жалък начин. Бори се и изплувай! Успех!

10.   "Сега съм в нещо като депресия, нямам желание за нищо и мисля, че само като пия ми става по-добре. "
"Не мога да спя също така добре, не ми се излиза... Опитвам се да удавя тия чувства в алкохола, но става по-зле. "
"Чувствам се като парцал най-точно казано, а преди не бях такъв. "
"Не мога да спя също така добре, не ми се излиза... Опитвам се да удавя тия чувства в алкохола, но става по-зле. "
"Другият ми проблем е, че понякога ставам и агресивен като се напия, но то е по-рядко и се случва да се сбия с някой, за което на следващия ден съжалявам. "

И като усещаш и осъзнаваш всички тези неща, като разбираш какво става с теб, защо продължаваш да пиеш???
Нима не разбираш, че потъваш и че няма да можеш да излезеш после от блатото? Не усещаш ли, че алкохолът те е обсебил вече и те дърпа надолу? Ами като пиеш по този начин още някоя друга година, мислиш ли каква жалка картинка ще си?
Ами, попрочети малко из Интернет за "Анонимните алкохолици" и виж те какво разказват за себе си и си направи изводи!
Твоя си работа! Щом така ти харесва, така я карай! Ти си знаеш най -добре!
Никой няма да ти каже браво за това, че ще се превърнеш в жалка утрепка и за свинските истории, които ти предстоят!!!
Да, АЛКОХОЛИК си, щом това те интересува! Не се самозалъгвай и не си мисли, че си нещо друго!

11.   "Проблема ми е, че от поне 3 месеца всяка вечер пия около 200 грама концентрат (някога и повече). "
"Пия около 200 на вечер и си давам сметка, че преди също съм пил, но доста по-рядко. "

Човече, ти вече си зависим от алкохола!
Както сам виждаш, започнал си да увеличаваш ежедневните дози. Малките ежедневни дози, вече не те задоволяват. Пиенето ти е ежедневие и става все по-редовно и по-редовно!
Вземай спешни мерки! Последствията са много опасни и грозни!!! На една крачка си от разрухата и пълната деградация!!!

12.   Момче, осъзнай се навреме, защото след време ще осъзнаеш, че си си провалил живота, (не знаем дали ще имаш втори), но вече ще е твърде късно. Има много по-хубави неща от алкохола и цигарите. Това го запомни от мен. Ходи на фитнес, направи едно готино тяло да сваляш мацките и спри да се наливаш като казак!

13.   Пробвай с фитнес, облекчава депресията, аз също пиех много, но си наложих волята, сега се чувствам перфектно, дано имаш резултат и успех

14.   Някой ден ако се събудиш на улицата без дом, без пари и без жена тогава вече си алкохолик.

15.   Виж братле, аз съм на 20 и съм същия... смисъл даже при мене е малко по зле защото ако не съм пил съм адски избухлив и тегав, треперят ми ръцете, нищо не ми е интересно с една дума искам просто да се утрепам от пиене... но все пак не губа надежда че ще се оправя !

П.С. Има и нещо друго при мене, опитвам се да спра амфетамините...

16.   Слушай моето момче! Не ги слушай тези доброжелатели! Като ти се пие - пий и хич да не ти пука, след като ти става гот. Така или иначе ще се гътнеш рано или късно, като всички преди теб. Ако си в съзнание преди да прекрачиш вратата поне няма да съжеляваш. Тъста ми никога не беше пушил и почина от рак на белите дробове. Неведоми са пътищата Господни. Лошото е, че си доста млад да се отчайваш. Аз съм 61 годишен и всяка вечер изпиваме с жена ми по две чаши червено вино.