Споделена история от Наркотици и алкохол

Излекувах се от зависимостта си.
Преди повече от година писах в този сайт, относно зависимостта-психическа и физическа към едно вещество, която бе породена чрез влиянието на бивши мой съпартийци върху мен, експлоатирано чрез любовта ми към една жена, в предиод от повече от 10 години. Аз бях на ръба, като стигнах до там чрез кокаин-първо смърках, след това започнах да се инжектирам с него. Този начин на употреба не е широко познат, но "кика" е в пъти по-силен. Няма да навлизам в подробности, но само ще кажа, че след принудително лечение в психиатрия в следствие на инцидент, породен от дрогата-аз намерих волята и смелостта и реших окончателно своя проблем. Чист съм от месец, като с този пост ислам да покажа, че всичко е възможно когато вярваш в себе си и когато дори да си сам срещу машина от вредни влияния не се отказваш и продължиш напред.

Коментари

1.   месец!? Моля, моля.

2.   Много хубаво. Мога само да те посъветвам да потърсиш и прочетеш "ключов подход за борба със зависимости" на психолога Орлин Баев. Представлява статия от 2 части. И аз преодолях зависимост и щеше да стане по-успешно и бързо, ако бях намерила статиите. В тях се споменава за един момент, месец, два след спирането, когато е много възможно да се подхлъзнеш. Когато се чувстваш толкова силен и доволен от себе си, че в главата ти се появява мисълта, че вече не си зависим и можеш да спираш, когато си поискаш и съответно да пипаш по малко. Разбира се, това няма как да се случи, това е капан. Добре е да бъдеш подготвен. Продължавай все така, стискам ти палци след време пак да се похвалиш с още месеци.

3.   Минал си на кокаин заради някаква кучка. Дано не ти спре тока, че ще започнеш да шмъркаш лепило.

4.   От Автора:
Благодаря за предложената книга-може да си я поръчам ако я има налична някъде.

Приятел, започването ми с кокаина има нишожна връзка с момичето, защото и тя като мен бе в капан(заради зависимост под други форми-парична и т. н) на много по-различни и по-дълбоки интереси, вредни влияния и личности от близкото минало, които са далеч по-сериозни отколкото бих си позволил да коментирам тук.

5.   Дали сте му минус на номер 1, ама е прав. Не може да се правят такива изводи след 1 месец, но въпреки това знам колко много е за теб 1 месец, тъй като и аз преди време спрях дрогите. Така че те поздравявам. Препоръчвам наистина да се посветиш в един растеж от тук нататък, едно вървене само нагоре. Психолог, книги, подходяща работа, защо не и образование. Винаги човек може да тръгне в правилната посока. Аз спрях дрогата преди 8 години. Заедно с нея и цигарите. А на скоро спрях и алкохола, който ми беше проблем, но от два месеца не съм пил и се надявам и аз като теб. Та.. за дрогата вече 8 години и ми беше много трудно в началото, но започнах да бягам тогава, да тренирам и така.. лека полека се измъкнах и се стабилизирах. Пътят ти от тук нататък е труден, но ако си упорит, ще се справиш. Аз успях.