Споделена история от Наркотици и алкохол

Проблеми от марихуана.
Здравейте, накратко пуша трева от 3 години и се чувствам различен човек и то не в добрия смисъл. Общо взето, когато вляза в серия от дни и почвам ментално да деградирам. Спират да ме интересуват важни неща, хора и т. н. Напушваме се, разейвам се,
прибирам се, цъкам на компа и лягам. Почнал съм да забравям лесно неща, да се чувствам леко отдалечен, тоест използвам всяко сетиво по отделно не мога да се усещам като едно цяло.
Едвам си свързах мислите и сега. Не говоря нормално, мълча повече, защото в главата ми имам усещане за празнина. Смисъл примерно казват ми нещо а аз от мара толкова разсеян, че си го повтарям това, разсейвам се от някъв детайл, толкова концетриран все едно пък просто не знам как да отговоря адекватно. А ппц не съм така. Не знам просто дали ако откажа пушенето ще спрат
тези проблеми. Питам се, защото сега уча в друг град, а там почти не пуша само от време на време, но от рядко пушене усещам по-лоша промяна сякаш. Адския филм е, а и гадно щото съм свикнал
С това да си запълвам времето.. Взел съм изпити, всичко точно остават ми неща в главата, ама не е кат преди ддз. Дайте съвети моля ви. Благодаря предварително!
с

Коментари

1.   Спри марихуаната преди да е станало късно и се фокусирай над важните неща! Сам разбираш, че те дърпа надолу, така че не си заслужава. Има много по-смислени неща, които можеш да правиш с живота си, не си губи времето, защото и без това живота е много кратък.

2.   От тревата се затъпява

3.   Спри дрогата, наркоман?

4.   Еми то е пределно ясно,че трябва да спреш.Прекалено е времето все пак 3 години пушене ,какво очакваш ? Марихуана е известна с това,че човек започва да забравя,да деградира и да не може да се концентрира. Аз също съм пушила марихуана 5-6 пъти,да не кажеш,че не знам какво е и също като тебе съм се чувствала отвеяна и затова и не пуша.Ако го правиш заради навика,по-добре си купи вейп и пуши него,той поне не вреди по същия начин, и пак ще си пушиш без да имаш проблеми. Спри се с тая трева,защото накрая и името няма да си помниш.

5.   Братле , който каквото и да ти приказва тревата е наркотик. Не е вредна само в умовете на наркоманите , които си търсят оправдание . Интересното е и че фанатично си вярват. .

Имам много добри приятели , които пушат от зората на демокрацията и не са спирали вече 25години . Нищо общо нямат с това което бяха преди. Тотално са деградирали . При редовно пушене от година вече почва да си личи . При тебе връщането назад ще е трудно.

6.   Ами просто спри да пушиш?

7.   Имаш проблем от марихуаната, отговора е очеваден- спираш я. На теория лесно, на практика трудно. Казва го човек, който я спря.
Ще ти обясна на етапи какво ми се случи и как се измъкнах аз.
Пуших всеки ден по 2 джойнта и то доста стабилни в продължение на няколко години. В един момент спрях и се запознах с депресията от първа ръка. Сякаш всичко ми стана черно бяло и всичко стана страдание за мен. Не можех да свържа две нормални приказки. Хората ме отбягваха.. Това става като спреш марихуаната. Това е и причината много хора да не я спират никога. Та.. какво направих аз. Ами първо започнах да уча. Започнах да чета. Мозъка ми беше спрял тотално и не можех да прочета една страница, но пък аз съм инат и продължих да се мъча. Лека полека започнах да успявам. Започнах да решавам логически задачи. Ходих и на психолог. Няколко години така, лека полека когато учиш, четеш, смяташ, рисуваш, мозъка ти се възстановява. Почнах да бягам всеки ден, за 3 години влязох във форма. Записах се в университет, там се запознах с по-умни от мен. Сега няколко години по-късно осъзнавам, че от всички неща най ми е повлияла социалната среда. Много важно е да общуваш с хората, да се смееш често, да можеш да говориш с тях на по-задълбочени теми. Напомняш ми много на мен. Бях много зле и толкова много успях да постигна, че чак не е за вярване.
Важното е да го искаш и да се отправиш в тази посока, от там нататък търпение и всеки ден малки стъпки. Ще станат работите един ден. Просто ти не го усещаш, когато правиш правилните неща, как се променяш. Как един ден се събуждаш и осъзнаваш, колко далече си стигнал.
Да излезеш от такава яма е трудна работа, малко хора успяват. Трябва да имаш много голямо въображение, много изобретателност, много креативност, много концентрация. Но веднъж успееш ли да излезеш, ще имаш такъв житейски опит, че вече нищо няма да може да те събори. Успех.

8.   Нищо недей да спираш, бъди себе си, бъди типичен български студент и достойно ново попълнение.

9.   Не мога да я разбера тая мода с наркотиците. Веднага ще се появи някой многознайко, който да ми каже, че марихуаната не е наркотик, но същия ще попитам защо е необходимо да се използва?! Толкова ли не можете да се справите с предизвикателствата в живота без да използвате опияти и стимуланти. Ясно е, че от тези неща човек просто деградира и може да стигне и по-далеч и все се намират хора, които да обясняват, че нямало лошо.
Много ми е интересно и авторът как се реши да "опита" като има толкова неганивни примери около нас?
Иначе като съвет, авторе, бих ти казал, за да запазиш здравето си просто се спри и си намери по-здравословни начини да бъдеш щастлив.

10.   Същия бях приятел просто не ми пукаше,загубих много
От приятелите си докато се събудя,бях паднал много
ниско но това остана в миналото близо 10години от
както пуших сериозно спирай и започвай да мислиш за
бъдеще сбъдни мечтата си това направих аз.Сега
пуша ама много рядко!

11.   ако тожа ще те успокои аз и без марихуана алкохол или наркотици се чувствам така

антидепресантите не прощават

12.   Вече си загазил, мой човек, то и аз пушех, но не всеки ден, и то докато бях 1 и 2 курс, когато бях на общежитие! Нали знаеш как е-една цигара за компанията, а това беше 1-2 пъти седмично! Е, не съм ходил на психиатър за щастие, завърших си висшето и-каквото е било, било! А ти всеки ден да пушиш не ще полудееш, ами и незнам какво още ще стане с теб! Експерименти ли си правиш, а откъде имаш пари-ако работиш, се чудя как не са те усетили и изгонили оттам! Само че знай едно-марихуаната вече я третират с какви ли не отрови, което води до неминуема смърт, то и затова не бих рискувал да си купя, а и когато пушехме, масата беше от доверено лице, което гарантираше, че всичко е наред, както си и беше! Остави марихуаната, че иначе не ти завиждам, защото вече си за психиатър!

13.   Аз пушех почти 8 години, ама пушене всеки ден без изключение. Започнах в 9-ти клас, и си мислех, че всичко е иху-аху, защото реално нямах никакви задължения и проблеми, и бях точно като теб. Училището го завъших безпроблемно (не съм бил отличник никога, но не успеха ми е бил винаги над 4. 50 - 5. 00). Записах студент, така и не съм завършил все още, но както и да е. Пушил съм нирвани, чайове, мъхове, абе всякакви неща доста по-силни от тревата като цяло. Бомбони, мдма, кокаин също съм взимал чат пат по поводи и т. н. но никога не съм имал някаква зависимост, както към тревеата и цигарите. Всички приятели ме знаеха като човекът, който без поне една свита не излиза никъде. Ноември месец тази година стават 3 години от както не съм си дръпвал даже, и въобще не съм взимал каквито и да било субстанции. Просто в един момент след като се напушех се питах дали има смисъл, какво се променя, по-хубаво ли ми е... и един ден просто спрях. Без да съм се навивал, да съм задавал дати, срокове, просто спрях. Постепенно усещах промяна в мисленето и емоциите си, но ми беше мноого трудна промяната, дори физически. Не съм си прменил мнението за тревата, и никога няма да ми бъде негативно, но и никога повече няма да дръпна, сигурен съм в това. От както не пуша усещам разлика в себе си, усещам главата и мислите си чисти. Сигурен съм, че и при теб ще подейства така.

14.   Автора: 8-чка? Ти добре ли си, братленце? Пропаднал ли ме наричаш, кво не мога да се подведа ли? Нямам правото.. цъфнал та вързал. Ми не ми е цветущо положението, сгреших, млад съм още, ама не съм провал. Просто съм почнал да се отдалечавам от хората и от смисъла на ежедневието, който напоследък много не намирам. Не знам ама тревата си е чист боклук вече, хора. Изписахте сума ти верни работи, но самото спиране е много трудно. Просто на морето ситуацията е много напушена и няма как да не се пафка :D Не знам ама вече има дилърчета с 3-4 години по-малки, големите не се занимават, дето бяха от сериозните. Защо? Защото това са филми, никой не иска да дава трева, никой не иска да се забърква с куките, щото е беда и то огромна. Просто някви "махленчета" искат да си направят малко пари на твой гръб докато са пубери (щото са непълнолетни нали) и след това спират. Всеки го прави, за да се почувства гангстерче малко, нали било модерно. Аз просто си пуша и си гледам кефеца, ама вече не е кеф много.
И тия дето ме наричате наркоман.. един среден пръст бих ви показал, чисти душички неомърсени. Ангелчета ли сте вие, какво? Ако трябваше да ви чакам безмислените отговори с по едно изречение 2 дена, щях да си тегля края :D И не, когато аз пушех в началото, тревата беше хубава, а когато почнаха да я мешат с кво ли не... имах случай и на мешана с наркотик (кристал или нещо от сорта). За психиатър съм бил, не знам си кво, брато аз през кви филми съм минал, само да разбереш и на тебе щи потряя психиатър :D Благодаря, че сте отделили внимание все пак! :)

15.   И аз така, ама от три години спрях да пия и да се въргалям с първото момиче, което ми се навие.

16.   Свържи се с "Рето", помагат при зависимости. Най-голямата грешка на наркомана е, че може ей така да се откаже. Не става толкова лесно.

18.   5, аз пуша от близо 4 години, уча, работя, готвя и чистя и докато не го кажа абсолютно никой дори не го подозира, филмар хааххах

19.   аз съм майка на момиче което пуши трева и се чуствам много безпомощна и ужасена от това което се случва, преди време ги хванах с приятеля и с дозичка и ушким обещаха че ще престанат но усещам как си мислят че са ме надхитрили и продължават, незнам как мога да им помогна и как е правилно да постъпя, моля за съвет

20.   Какво ще направи тревата с човек зависи изцяло от самия човек, неговия характер и психика.
Започнах да пуша ежедневно преди двайсетина години, защото не можех да спя от напрежението покрай държавните изпити. И така до днес. Взех си изпитите, намерих си призванието, създадох семейство. Не изкарвам яките пачки, защото никога не ми е било върховна цел. Уважаван член на своята професионална общност съм, имам добре развита мрежа от контакти, повечето от които не подозират за моята употреба. В тоя смисъл не мисля, че може да става дума за деградация.
Няма да рекламирам действието на тревата - казвам, че в моя живот тя е изиграла предимно положителна роля. Аз съм импулсивен и твърде емоционален човек, който често се лашка между еуфория и депресия. Тревата ме успокоява и уравновесява. Това е. На други хора действа другояче, факт.

21.   Споко, не се филмирай. Всичко е в главата.
Пафкай си както обичайно и всичко ще е ок.
няма такава тъпотия като "ще деградираш и т. н. "
в крайна сметка вече е легализирана в толкова много страни и то не само за лечение, а и за РАЗВЛЕчение :) интересно ми е това как тъпунгерите ще го обснят. Тези които твърдят, че от нея едва ли не си на ръба на пропастта... хахах А същите тези са никотиномани от поне 10 години... тъпачета ще има винаги. за това просто знай какво това което пушиш и непрекалявай естествено. просто няма смисъл.